Автор Тема: 1975 Plymouth Gran Fury Brougham  (Прочетена 29876 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 12, 2013, 13:55:38
Отговор #40

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Господа,благодаря много за предложенията.
Кутията от Е12 изглежда наистина добре.Започвам да обмислям идеята.
Ще има доста релета,тъй като оригинална елекетро конструкция на тая кочина е много остаряла а и многогодишното преминаване на силен ток през контактните елементи ги е захабила.Ще въведа релета във всички силови вериги с превантивна цел.

-реле къси
-реле дълги
-реле чистачки
-реле клаксон
-реле шалтер стартер
-реле мигачи-аварийни
-реле ел.перка
-реле ел.стъкла

Относно кутията:благодаря много за добрата воля.Реших да търся комплект парно от Голф 2 с климатик и ще го адаптирам него.
You could be Dodge material.

Март 12, 2013, 17:03:42
Отговор #41

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Драго виж и това - , гнездата за предпазителите са руски , доста са качествени и се предлагат в магазините за Лада . Сглобяват се като пъзел , 6 двойки гнезда се монтират на мястото на оригиналните на мястото на
Жигули/Лада.Контактните клеми се продавт отделно , но цената им е включена в комплекта. :)Ааа следващите BMW - та Е 30 и Е 34 са със
същата кутия , но със съвременните предпазители. :)

Оригинално Плимута има ли аварийни светлини?
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=1926.10
« Последна редакция: Март 12, 2013, 17:08:23 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 12, 2013, 18:01:15
Отговор #42

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Оригинално има аварийни,но релето отдавна го няма..
Имам конкретен въпрос-знае ли се какъв ток консумира електромагнитната бобина на стартера-т.нар шалтер.
Стартерът е 1.2 кВ,редукторен.Подчертавам редукторен,защото подвижната механика е много и е тежка,което е пряко свързано с работата на шалтера.
Пак въпрос-има ли смисъл да въвеждам куплунг на стената,разделяща салона от моторния отсек или да дупна отвор плюс  хубав гумен мех,през който да минават проводниците,които директно да пътуват по предназначение без междинно разкачане?

Има нещо интересно за електричарите-оригиналната схема на задните светлини е следната-мигачите използват секциите на стоповете.Обяснявам-ако не е активирана спирачката и подадеш ляв мигач,мигачът започва да мига.Ако при активиран ляв мигач задействаш спирачката се задейства стоп сигнала само на свободния десен стоп.

Разполагам с някаква мъглява ел.схема ,но не се чете достатъчно добре.

Бъдете здрави,благодаря за акъла.
You could be Dodge material.

Март 12, 2013, 19:09:14
Отговор #43

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Това е като при първите ЗиЛ-ове 130 и ГАЗ 53.Мигача пресича стоп светлината.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 12, 2013, 19:20:50
Отговор #44

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Здр. колега ето кутията от голфа.
И малко инсталациики, мисля че ще ти свършат работа. Може твоята инсталация да е като на Баракудата.
Поздрави.

















Март 12, 2013, 20:07:29
Отговор #45

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Оригинално има аварийни,но релето отдавна го няма..
Имам конкретен въпрос-знае ли се какъв ток консумира електромагнитната бобина на стартера
Около 20 Ампера , специално съм мерил , с това се занимавам професионално. Постави по - якичко реле , защото бобината
има значителна индуктивна съставна и при изключване проискрява доста. :) Карай без куплунг, не създавай излишни падове на напрежение.
« Последна редакция: Март 12, 2013, 20:18:42 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 31, 2018, 23:43:01
Отговор #46

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Пет години по-късно... усещането е наистина странно.. пет години по-късно много неща са толкова различни, а същевременно едни други останаха непроменени... мои си някакви мисли..

Изминаха пет години от последния ден в който прекарах време съживявайки Желязото.
Изминаха и десет години от момента в който купих Желязото (или поне някаква част от него, каквото беше останало).

И така ,седи си кротко Желязото, така както съм го оставил в бетонната си трезорна кутийка. Навън сезони се сменят, деца се раждат-порастват, други напускат живота човешки, а Желязото си кротува в тъмния гараж и трупа прах по грундираните си сиви ламарини.


По рано тази година, през Април, го изтиках от гаража, измих го, погалих го, усмихнах се широко и го мушнах обратно.
Преди да излеза навън се спрях за момент. Цареше неловко мълчание и усетих парещия паглед на Желязото,пробиващ гърба ми.

"Отново тръгваш"- каза , "без нито една заварка, без нито един кабел да си ми опънал.."

Почувствах се много неловко.. "Още не е дошъл момента" - смотавам смутен-  "не съм готов".

"Знам това"- въздъхна Желязото.

Благодари за новото си предно стъкло, сложено миналата година. Кимнах- "няма за какво, отдавна трябваше да съм го направил".

"А спирачките, инсталацията, салона, боята - тях кога?" - пита ме.

Казах си: "Бонев, сигурно превърташ вече, железата не говорят..!" Но все пак отговарям гузен- "не знам, по-натам малко, жената, децата, работа, знаеш.....живот"

"Знам, знам"... отвърна тихо- "за пет години се научих на търпение... "

Отново настана тишина. "Тръгвам" - рекох.



Преди да затворя вратата поех дълбоко въздух, обърнах се,погеднах го право в левия фар и рекох това, за което всъщност бях дошъл:

"Има нещо, което трябва да те питам. Преди да се погрижа за теб бих искал да свърша една друга работа. Нещо за което съм бленувал през последните двайсет години и никога не съм вярвал, че ще имам шанс да докосна..ти знаеш добре тази моя мечта"

Желязото не издаде нито звук, мълчеше и ме чакаше да продължа. Предполагам, че вече знаеше за какво говорех. Продължих: "Да, отгатна правилно...истински е и е по-ръждив дори и от тебе преди десет години, но нищо катастрофално-драматично и ще го оправя."

"Въпросът е" - продължих с тих глас- "дали ще ми позволиш ли да се заема с него преди да съм те завършил теб? Можеш ли да ме чакаш още?"

"Взимай го" - каза Желязото тихо след кратка пауза - "взимай го, не се двоуми и го върни към живот". И добави :"Но само с 440..."- напомняйки ми отново за 400ката под предния му капак..(винаги е мечатал да има 440).

После добави: "Само те моля да не ме изоставяш, не ме изхвърляй.. аз ще си чакам реда, колкото трябва-толкова...не ме забравяй."

Въздъхнах, преглътнах и отвърнах:  "няма да да те изхвърля, повярвай, две зими двамата с лицето Добрински прекархаме под/над/около тебе да ти режем безчетните ръжди и пробойни, като кучета зъзнехме из тия студове проклети, само ние тримата... няма да те оставя."

"Тръгвам. Пак ще дойда. Ти ме чакай" - завърших, кимнах с глава и пуснах пердето.

"Успех с Братовчеда"- чух зад гърба си и се усмихнах. Заключих и се огледах.

Беше чуден пролетен ден. Слънцето печеше яко някъде високо над Витоша. А аз отново бях на прав път.



Та така, уважаеми, не правете като Бонев- не се заривайте с тежки и изтощаващи проекти и не изоставяйте мечтите си. Може по малко, бавничко, кой кокото са му силиците, но недейте спира напълно. И една по една, иначе рискувате да попаднете в драматични ситуации с някои от забавените ви проекти.

А желязото ще ме дочака- обещал съм му. Но преди това.....братовчеда.




« Последна редакция: Септември 01, 2018, 00:40:17 от V8 »
You could be Dodge material.

Септември 02, 2018, 23:53:12
Отговор #47

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Объркал си професията. Стани писател :)
П.С. Не знам какво е желязото, но наистина трябва да го завършиш някой ден.
;)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Септември 03, 2018, 00:01:46
Отговор #48

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
= Не знам какво е желязото, ===
;)

Темата е посветена на Желязото.
 :)

П.С.: Успех,Драго!

Септември 03, 2018, 21:54:32
Отговор #49

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
една добра истинска американска кола ......а братовчеда какъв е?