Автор Тема: Колекцията на принца на Монако  (Прочетена 6950 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2019, 10:29:46
Прочетена 6950 пъти

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Момчета, представям ви музея с класически и исторически състезателни автомобили на принца на Монако. Колекционирането е започнало в края на 50-те от принц Рение III.
В момента, до 15.03.19 тече и официално представяне на исторически ГТ и болиди от Ф1 на Ферари. Може да се видят управлявани автомобили от Марио Андрети, Люис Хамилтън, Крис Еймън, Ники Лауда, Клей Рагацони, Микеле Алборето, Герхард Бергер, Стив Макуин. Автомобили участвали в Миле Миля, Льоман, шампионата от Ф1 и други легендарни Ферарита.




we all have wings, but some of us don't know why

Март 04, 2019, 11:04:23
Отговор #1

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Прекрасна колекция, благодаря Свилене !

От всичко наистина колекцията от микро авто вази ме впечатли сериозно . Джентълменски аксесоар от Belle Epoque .На фона на логото Citroen ме накара да се почувствам лично поласкан  :-[

Март 04, 2019, 14:46:58
Отговор #2

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Добавям снимките, които е направила жена ми. Все пак нейният телефон е по-хубав, а и ръцете й не треперят чак толкова пред такава гледка.


we all have wings, but some of us don't know why

Март 04, 2019, 19:57:57
Отговор #3

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Тоа принца е ебаси пича! ;D Събрал целия мачбокс мащаб 1:1!  ;D И ти ги показа всичките!!! Завиждам ти ,колега! Прекрасни снимки ,благодаря ,че сподели!  И фотографа ти е ОК! /вижда се в огледалата врата/  ;D
П.П. За четвърти път ги гледам. Ти си бил в рая ,човече!
« Последна редакция: Март 04, 2019, 20:18:56 от oldrat »

Март 04, 2019, 20:08:06
Отговор #4

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ми,при толкова красиви принцеси на МонакО естествено и принца да е пич а не жабок  :winktongue:
retrobs.com

Март 04, 2019, 20:24:20
Отговор #5

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Ми,при толкова красиви принцеси на МонакО естествено и принца да е пич а не жабок  :winktongue:
;D ;D ;D
Е ние кат сме си пичове що не сме принцове?!?  :winktongue: Не е от липса на принцеси...  ::)

Март 04, 2019, 20:30:11
Отговор #6

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Хахаха, мда, в рая...
Ся, понеже вече е супер лесно и достъпно, дори бих казал евтино човек да посети Монте Карло, трябва да отправя едно предупреждение - Монако не е в ЕС и МБ Интернет струва над 22лв. Да не изгори някой...
we all have wings, but some of us don't know why

Март 04, 2019, 20:32:07
Отговор #7

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
;D ;D ;D
Е ние кат сме си пичове що не сме принцове?!?  :winktongue: Не е от липса на принцеси...  ::)
Щот аз съм вече принца на Артрита ... няма желаещи принцеси  :))
retrobs.com

Март 04, 2019, 20:51:38
Отговор #8

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Щот аз съм вече принца на Артрита ... няма желаещи принцеси  :))
Е ,принц ,де ,принц! Така е щото не знаят за ковашките инструменти!  :))

Март 07, 2019, 17:22:36
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодарности Свилене, страхотни снимки.  :)
Дважди сам бил там на Хисторик гранд При-то /то е само и на всеки две години де/, но покраи желанието ми да гледам суперколи по улиците, а и реисинг-програмата на Хисторика, не сколасах до колекциата на Рение.
Честно ка3ано, ако имах инфо че е толкова обемна, штех да намера време да иа ра3гледам.

3а жабките и Греис Кели весело, а при ударението на името, ето лек акцент.
То е на предпоследната сричка, не на последната.
Тоест, не МонакО, а- МонАко.
Това е, понеже фамилиата Грималди, а и старите жители на книажеството, по принцип имат италиански етнически корени.
Така и в оригиналниа им правоговор, доста от ударениата са като в итал. е3ик, не като в Френскиа.
   
http://phoneticonline.ru/%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%BE

https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/definition/english/monaco

Ра3бира се, туристите англичани и американци, понеже не може да кажат добре сричката- НА, а и са си в болшинството неграмотни селендури, го ка3ват, особено в посл. години, с неправилно ударение на 1-та сричка- МОнако.  :))

Ако греша, приемам обоснована критика от колегата Хидродинамик.
« Последна редакция: Март 07, 2019, 17:28:28 от USfan »