Автор Тема: LaSalle 1936 series 36-50  (Прочетена 12915 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 13, 2019, 21:39:14
Отговор #10

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Боята и тапицерията не са оригинални. Преди 1965 когато се е движил за последно явно е пребоядисан и претапициран. Отдолу е зелен на цвят, а тапицерията би трябвало да е плюш.

Март 14, 2019, 04:54:00
Отговор #11

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Брех, че инересно!

А как стигнахте до тази марка? Просто излезе добра оферта или целенасочено търсихте точно такава кола?
Има ли някаква поддръжка откъм техниката за LaSalle?
Споделят ли части с други коли от концерна?


Честито предизвикателство на новия собственик! ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 14, 2019, 09:15:30
Отговор #12

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Американските коли от края на 30-те винаги са ми били много интересни. Това са последните коли с все още класическа конструкция с изнесени калници и стъпенки. За периода са характерни и началните прояви на аеродинамичен дизайн - обтекаеми калници, фарове с издължени корпуси. И откровено грозния Крайслер Еърфлоу като пионер на аеродинамичния дизайн. 
ГМ изобщо и в частност ЛаСал имат един от най-яките дизайни при все, че цените при него са по-демократични от тези на Кадилак например. По онова време Кадилак произвеждат умопомрачителни V16 модели, които и до ден днешен са връх по отношение на техниката преди Втората световна война. Факт, и масовите редови 8-цилиндрови двигатели са произведение на изкуството и се отличават с брилянтна равномерност на хода. V8 конструкцията тъкмо си пробива път - не случайно Бони и Клайд са ползвали за обирите именно Форд V8.
По чисто финансови причини, никога не ми е и хрумвало да се засилвам в такава посока. Да, една такава кола и до ден днешен върви съвсем прилично с максимална скорост от 140-150 км/ч. Все още масово са и с ръчни скорости - автоматите пробиват след Войната. Минус на колите от епохата е 6-волтовата електроинсталация и масовата липса на отопление, например.
Успех!
 

Март 14, 2019, 09:24:47
Отговор #13

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Класика от едни по-хубави времена в САЩ. Голямата депресия вече затихва, благодарение на президента Рузвелт, милиони хора намират нови работни места, икономиката бавно, но сигурно почва да се оправя. Приема се Акта за социална сигурност, благодарение, на който деца, възрастни и безработни получават шанс за по-добър живот.
Едно 6-цилиндрово Плимутче е струвало 445 долара, най-евтиното Шеви 465 долара, така, че LaSalle си е бил за богатите. Един електротехник е печелил около 1500 долара годишно, а зъболекар около 2300. Не на месец, на година. На месец е вземал около 200 долара, така, че Плимута се е купувал с 2,5-3 месечна заплата. Смятайте за какъв стандард става дума! Шоколадче 4 цента, дъвка 3 цента, бензин 10 цента, чисто нов осемцилиндров мотор 40 долара, пистолет 5 долара, ама за Колт даваш 25. Къща около 4000 долара, костюмче около 10 долара. Вече прекалявам.

Първата ми мисъл беше, че човека го е взел с инвестиционна цел, но дали? Може би просто му харесва? Като гледам, че оригинален LaSalle 1936 на около 80 хил. км или напълно възстановен се продава за около 30 хил. долара, този вероятно е по-малко от 10.
https://www.hemmings.com/classifieds/cars-for-sale/lasalle/lasalle/1810688.html
https://www.hemmings.com/classifieds/cars-for-sale/lasalle/50/2222013.html
Възстановяване за около 20 хил. лева, труд, части, това са сметки без проверки, естествено. Идва на около 25 хил. долара в топ състояние, напълно възстановен. Дори да се продаде за 30 хил. евро в Европа пак има смисъл.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Март 14, 2019, 15:32:48
Отговор #14

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Брех, че инересно!
А как стигнахте до тази марка? Просто излезе добра оферта или целенасочено търсихте точно такава кола?
Има ли някаква поддръжка откъм техниката за LaSalle?
Споделят ли части с други коли от концерна?
Честито предизвикателство на новия собственик! ;)

Митак, до марката се стигна с харесване по картинка  :). В интерес на истината, преди това аз също мислих че Ласал е модел на Кадилак, както Девил например, а не отделна марка. И в обявата пишеше Кадилак Ласал. Откъм техника е по-близо до Бюиик отколкото Кадилак, така че има какво да се сподели. Чакаме да пристигнат малко книги по темата.


Март 14, 2019, 16:02:25
Отговор #15

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Честито и от мен!
Къде и как е бил съхраняван от 1965 г., Боби? И ако се знае защо не е бил в движение толкова време?
Това истински регистрации от Орегон ли са? Т.е. дали климатът е спомогнал за съхраняването или по-скоро е попречил?

Март 15, 2019, 20:45:18
Отговор #16

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Честито и от мен!
Къде и как е бил съхраняван от 1965 г., Боби? И ако се знае защо не е бил в движение толкова време?
Това истински регистрации от Орегон ли са? Т.е. дали климатът е спомогнал за съхраняването или по-скоро е попречил?

Благодаря Дидо, по думите на собственичката Ласала са го съхранявали в някакъв склад. Колата е била на дядо й, явно е починал през 60те. Оттогава не се е движила, но не знам причината. Но мога да попитам  :). Решили да го продават, но собственичката искаше да знае че колата ще се реставрира и иска да я види  след това:). Това беше условието, за да я продаде. Била в семейството от много години и искала да знае какво ще се случи с нея.
Регистрационните табели дойдоха с колата, на синята се вижда добавен стикер от 1964 година, а най-старата е от 47ма, предполагам оттогава я имат.


Март 15, 2019, 22:43:15
Отговор #17

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Дамм.. и до ден днешен системата е същата
Плащаш годишния данък и ти пращат по пощата стикерчето което се лепи на номера отзад, всяка година е с различн цвят.

Хубавото е че ако забравиш да платиш, не дължиш парите със задна дата (както е в БГ) ами от когато подновиш стикера пак почваш да си караш колата. Няма значение каква е колата, за всички е $100 на година.
Номерата никой не ти ги сваля (както се вижда) ако не подновиш данъка (стикера).

Ако продадеш колата, си сваляш номерата, и си ги слагаш на новата кола. Защо да губиш срока на валидност на стикерчето, то се пренася на новата ти кола. След това отиваш в ДМВ-то да им занесеш документите на новата кола, и те си ъпдейтват всичко.

В България ако платиш данъка и седмица след това продадеш колата връщат ли парите ?
« Последна редакция: Март 15, 2019, 22:48:22 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 17, 2019, 05:15:43
Отговор #18

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Дамм.. и до ден днешен системата е същата
Плащаш годишния данък и ти пращат по пощата стикерчето което се лепи на номера отзад, всяка година е с различн цвят.

Хубавото е че ако забравиш да платиш, не дължиш парите със задна дата (както е в БГ) ами от когато подновиш стикера пак почваш да си караш колата. Няма значение каква е колата, за всички е $100 на година.
Номерата никой не ти ги сваля (както се вижда) ако не подновиш данъка (стикера).

Ако продадеш колата, си сваляш номерата, и си ги слагаш на новата кола. Защо да губиш срока на валидност на стикерчето, то се пренася на новата ти кола. След това отиваш в ДМВ-то да им занесеш документите на новата кола, и те си ъпдейтват всичко.

В България ако платиш данъка и седмица след това продадеш колата връщат ли парите ?
Не всичко е така както си го описал , отделно всеки щат си има различни правила , така че не е добре да обобщаваш . От две години живея в Невада , но по адрес съм Аризонец а често ходя в Калифорния , в трите щата има разлики в законите за регистрация ,  тест за емисий и т.н. Цената за регистрация е различна и варира според модела и годината на производство , аз плащам 145$ на година за 2004г. Мерцедес  S430 в Аризона , а братът на жена ми има 2019 RAM с цена на годишна регистрация от малко над 1000$ . Номерата не може току така да се сменят от кола на кола , освен ако преди това не си отишъл в местното ДМВ за направиш нужните документални промени. Регистрационната табела се издава на автомобил със точно указан ВИН номер и няма вариант да си сваля номера от Мерцедеса и да го сложа на следващата ми кола , мога ако държа да го запазя и да се сложи на новата ми кола , но преди това , КАКТО ВЕЧЕ КАЗАХ , трябва да отида и да направя нужните промени в ДМВ . България не бих искал да я коментирам защото съм далеч и нямам идея какви са точно правилата на играта там  O0
« Последна редакция: Март 17, 2019, 05:20:15 от 75 turbodelta »
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Март 17, 2019, 17:19:09
Отговор #19

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
братът на жена ми има 2019 RAM с цена на годишна регистрация от малко над 1000$ .
Тук не става въпрос за commercial vehicles. Аз на моя камион платих тази година $2075

КАКТО ВЕЧЕ КАЗАХ , трябва да отида и да направя нужните промени в ДМВ

Аз съм казал същото ! Защо се надуваш ?
Продадох кола, и си свалих номерата. След месец купих друга и веднага си сложих номерата, и в същия ден отидох до ДМВ-то и им казах че искам transfer plates. Продал съм колата и съм купил нова, и си трансферирам плейта.

Пак повтярям, дали е 1000 кубика или 5.5 литра, данъка е еднакъв.

Синко, недей да пишеш повече след мен.
немец мръсен, бандит магистрален ...