Автор Тема: Лепило за гумено уплътнение  (Прочетена 12696 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2019, 00:12:52
Прочетена 12696 пъти

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Да запитам за някое изпитано лепило,   достатъчно здраво да залепи челно гумено уплътнение директно  върху боята на автомобила?
Грешка не би трябвало да има, тъй като е на централно и видимо място.
:)
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Март 11, 2019, 16:30:07
Отговор #1

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Има различни монтажни лепила. Важно е да се спази технологията на залепване. Аз специално уплътнения на вратите съм лепил с моментно лепило на Хенкел - тип  Хелметекс. Почистваш хубаво с коресилин и двете повърхности. Нанасяш с четчица тънъй слой от лепилото върху гумата, чакаш да изсъхне и лепиш, като притискаш яко. Залепва здраво, свалянето е трудно без късане на гумата.
С подобно лепило са работили и някога в заводите.
Здраво ще залепне и с цианакрилатно лепило - ако е дребен детайл.
Иначе - максимално здраво лепило е това, което се ползва при монтаж на стъкла - там се работи с праймер и след това се лепи. Става свръх здрав полимерен слой, който се реже с корда, но не се разлепва. Ако се бориш с течове през уплътнение на стъкло - такова лепило, например на Вюрт, ще ти залепи супер здраво гумата за стъклото - аз така съм си решавал въпроса с теч, когато няма вариант за ново уплътнение.

Март 11, 2019, 20:41:20
Отговор #2

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Подкрепям мнението на Момчил, това на Хенкел се казва 'Момент", има го в тубички, и в 800 грамови опаковки, лепил съм с него и плат за таван и не е мръднало вече 8 години. Само че, дават да се мажат и двете повърхности, не само гумата. А това, на "Вюрт", което е за стъклата, е супер здраво нещо! Само да не ти се налага после да го разлепяш! Но за уплътнения на врати не става - твърде бавно съхне.

Март 11, 2019, 22:46:55
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Подкрепям мнението на Момчил, това на Хенкел се казва 'Момент", има го в тубички, и в 800 грамови опаковки, лепил съм с него и плат за таван и не е мръднало вече 8 години. Само че, дават да се мажат и двете повърхности, не само гумата. А това, на "Вюрт", което е за стъклата, е супер здраво нещо! Само да не ти се налага после да го разлепяш! Но за уплътнения на врати не става - твърде бавно съхне.
И аз , лепил съм също гума за гума на уплътнение :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 12, 2019, 09:35:19
Отговор #4

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Благодаря колеги за помощта!
Лепилото на Хенкел го бях подминал, като вариант. Явно е доста здраво и съм го подценил, въпреки че съм го ползвал.
Вероятно с него ще заляпя уплътнението. Както писах притесненията ми бяха да не разтвоти боята и да не залепне и тъй като е на видно място да ми създаде неприятности.
Инак още в началото може би трябваше прикача снимки за да стане ясно какво ще лепя.
Виждам че и така съм бил разбран.
Благодаря още веднъж и сега ще прикача снимки на това което ще се лепи... 

 

Too dumb for NYC, too ugly for LA

Март 12, 2019, 10:50:23
Отговор #5

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
А като вариант - с класически прозрачен силикон дали няма да стане?

Март 12, 2019, 11:14:19
Отговор #6

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Дидо, прозрачният битов силикон не трябва в никакъв случай да се слага на автомобил. Този силикон е най-лошото нещо, което може да се случи на една кола.
Колега exton, това оригиналното уплътнение ли е ? Предполагам оригинално е имало канал с вкарване в борда. Има доста фирми за каучукови профили. Аз ползвам една Гома пласт - http://www.gomaplast-bg.com/ - има голямо разнообразие на всякакви профили.

Март 12, 2019, 11:39:51
Отговор #7

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Дидо, прозрачният битов силикон не трябва в никакъв случай да се слага на автомобил. Този силикон е най-лошото нещо, което може да се случи на една кола.

Защо,Боре?

Март 12, 2019, 11:57:53
Отговор #8

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Дидо, прозрачният битов силикон не трябва в никакъв случай да се слага на автомобил. Този силикон е най-лошото нещо, което може да се случи на една кола.
Колега exton, това оригиналното уплътнение ли е ? Предполагам оригинално е имало канал с вкарване в борда. Има доста фирми за каучукови профили. Аз ползвам една Гома пласт - http://www.gomaplast-bg.com/ - има голямо разнообразие на всякакви профили.

Това е оригиналното уплътнение. Първоначално и аз си мислех че се "нахлузва" на борда, който се вижда на снимките, но след това установих, че се липи челно.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Март 12, 2019, 12:04:47
Отговор #9

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Защо,Боре?
Защото това са ацетатни силикони и отделят оцетна киселина по време на втвърдяване.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001