Автор Тема: Peugeot 604  (Прочетена 20079 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 26, 2012, 12:46:19
Отговор #30

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Значи не е тази, която мислех че е .  Продаваше се преди време същата, като тази, но с черни номера. Иначе браво. Все пак, не изглежда зле.  >:DТрябваше през годините да й сложите едно покривало.  Може да се пастира боята, ама скоро пак ще се матира. Иначе, изглежда много право и запазено, въпреки овехтелия си вид.  С ръчни скорости и климатик даже. Автентична е. И жълти фарове.  Много интересни снимки. Можете да нащракате и други, ако искате.  Прагове, подкалници, долна част на врати, под, дъна, дъно на багажника. Ако пък наснимаш интериорът по-подробно и обхванеш таблото, да се види колко е красиво, ще е прекрасно.



ПС До колегата горе.   Като рентабилност - рентабилни са. Само където доста харчат. В прочем , по-малко от М-В и БМВ. В Пловдив, такова Пежо нормално гори 13-15/100 бензин.  Извън града, нормално 7,7-8-8,5 /100.  При условие, че се кара до 130 км/ч. .  :)   Карбураторните, харчат с ~ 1 литър отгоре. И зимно време са по-икономични от инжекционите.  :))

Имат модификация GTi, развиват 200+ км/ч. Иначе, всичките вдигат около 180-190.  Най-вълнуващото е  ,,постоянният" тяговит характер на двигателя PRV 6.  Има тяга постоянно и тегли от всякакви обороти/предавки.  Набира се равномерно, без да го чакаш и няма ,,мъртви зони" в работния му диапазон. Това е едно от хубавите неща в 604.  А, да.  Повечето 604-ки със V6 имат блокажи на диференциалите.  Особено GTi, STi задължително. При другите е вид опция.  Може и тази черната да има такова нещо. Което е полезно.
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 12:55:59 от Тодор Живков »

Януари 26, 2012, 18:55:06
Отговор #31

Неактивен matthias

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Като и оправим документите, ще я вземем от местото на което сме я скрили, тъй като искаха да я вдигат от общината и сега работим върху този проблем да го отстраним  C:-) Това са снимките за сега..

Януари 26, 2012, 22:18:43
Отговор #32

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
ще чакам с интерес развитието на нещата ;)наистина колата е интересна с климатика и v6,а изглежда и в не лошо състояние.Колега Живков а 604ката имали други бензинови по-малки мотори или е само prv6?понеже не съм чувал за други?

Януари 27, 2012, 04:56:34
Отговор #33

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Само 6-цилиндрови са.  Няма и как автомобил претендиращ за такъв висок клас да бъде с малолитражен, 4-цилиндров мотор, при това маломощен и неподходящ. Същите 6-таци ги има във 505, 160 к.с.  :)  Поне бензиновите 604 се вписват до някъде в понятието ,,лукс". Другите са 4-цилиндрови дизелови. И турбодизелови. Много корави агрегати, всеядни. Но си знаят 8-9/100 нафта без да се трогнат от нищо. Между 7 и 9,5 горят, да знаеш. Това във 604.   Получава се нещо, като Мерцедес Пура със двигател 300Д, 88 конски сили. Това на 2 тона купе. Най-нагло и със автоматични скорости+климатик. Откровено, някак си не върви тази комбинация.  Ама, нали трябва да има за всеки клиент по нещо.   

Действително, нямат голям избор двигатели. Много е хубава комбинацията 604+двигател PRV 6 Turbo бензин. Това вече е достоен двигател за такъв клас автомобил. При това на задно предаване.  Не знам да са правили фабрично такива.  Има Рено 25 с такъв мотор и 1 турбина.  Въобще не пречи да се навре във 604. И като я знам, колко леко се движи и върви, с едни 200-220 к.с. и 300-350 Н.м., направо ще си дойде всичко на мястото. Хем голяма, хем богато оборудвана, хем с мощен.....тоест, подходящ двигател.  >:D   Въртяла ми се е тази идея в главата. 604-ки има.  Не ми е нужна такава машина, иначе бих си начесал сърбежа.   За което разбира се,ще трябва да се разруши автентичността на някоя прекрасна такава кола. `Щото, аз, гнила, свършена багния няма да взема да правя.  Пак ще се търси нещо хубаво. Ще се намери, ще ме хване яд на себе си.....и ще си разваля меракът за Мерцедес 123.    Няма, това е вариянтът.  Или 604-ка, или 123-ка.   604, много хубаво и оригинално, при това инжекторно с доста екстри, винаги имам под ръка да закупя, при това с възможност за всякакъв вид начин на плащане. Поне за сега.  Оставил съм го за краен вариянт, при неуспех с Гюнтер от Щутгарт. 

 Та, ако толкова те вълнува тоя модел, има все пак какво да се обсъжда за него. Въпреки пословичната му унификация със 504/505, като така 90% от нещата са сходни и направо еднакви.  :) 

 Интересен е фактът, че моделът 604 няма вариянт Универсал (комби) нарочно. Което ме навежда над мисълта, че действително е изграждан имидж на модел, не за ширпотреба.  Същото нещо ме подсеща, че Ситроен правят правителствени Ситроени.  Модели, които иначе са родени само като Хетчбек/Комби са променени в Седани. Самият ХМ във вариянт Седан, вече наистина има силует на лимузина от най-висок клас.  Въобще, начинът по който му е оформена задницата, много наподобява някои старомодни Алфи.  :))  Тънка, заострена, свалена, удължена муцуна със месесто туловище, завършено със дебела задница+висок багажник и едни такива строги, авангардни стопове/задни светлини. По-точно дизайнът на остъклението и неговите цветове.  Само трябва да му сложат мотора надлъжно и да пуснат един кардан назад, към това така приоритетно окачване.  Класика. 


Ето ти едно такова Пежо, което вече не съществува. Замина на вторични суровини за такава смешна сума, каквато ме е срам да кажа. В прочем, собственикът се подлъга по чужди думи.  А, колата имаше много, невероятно много читави, запазени, дефицитни части по нея.  Само където имаше проблем в автомата (трансмисията).  И беше със оригинални тонирани стъкла. Не личат много на снимките, ама са кафяви, леко затъмнени.  :)

« Последна редакция: Януари 27, 2012, 05:30:26 от Тодор Живков »

Януари 28, 2012, 22:01:58
Отговор #34

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, акто вика един колега- Смоуки уиндоус... ))
Ами колега, до вашето Пежо, гледам има един Бенц табакера в115, от 2-та серия.
И той ли е на дядо ти, ще се продава ли, и какъв модел е точно? :)

Януари 30, 2012, 18:15:53
Отговор #35

Неактивен matthias

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Той е на един съсед, няма проблем да го питам дали има намерение да го продава, но според мен по-скоро не, тъй като от доста време седи там, може би има сантиментална стойност за него  O0

Януари 30, 2012, 22:09:33
Отговор #36

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Вече го няма. За него говорих, че го отнесоха тъмните балкански субекти. Да не би случайно да има още едно зелено 604 в ж.к. Тракия ?

Август 01, 2014, 21:08:31
Отговор #37

Неактивен nigth_driver

  • Публикации: 42
Мой приятел има такава и не може да я поддържа вече Оригиналният мотор е заменен с дизел от 505 Ако някой колега има интерес да пише на лични

Август 09, 2015, 14:06:20
Отговор #38

Неактивен rado77

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте.
През 80-те години баща ми беше на работа в посолството в Испания. Служителя преди него беше купил държавно Пежо 604 V6 втора серия, с карбуратор, 4 скорости, эл. стекла и люк, зелен металик (не светъл). Баща ми се оплакваще че харчи много. Общо взето беще доста луксозна за времето. Вдигали сме до 210 км/ ч. Когато се връщтахме през 1988 г. Нередиха на бащами да я докара в България. Мисля че са я продали чрез Кореком.
Любопитноми е какво е станало с нея…