Автор Тема: Брок Йеитс (1933-2016)  (Прочетена 6714 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 26, 2019, 18:20:25
Прочетена 6714 пъти

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Пропуснал съм, че преди 2 и нещо години ни е напуснал един от водещите автожурналисти на Америка, дълги години автор в Кар и Драйвър списанието, и сценарист на култови филми с автотематика, като Кенанбол Рън, и Смоки и Бандита 2.

Брилянтен журналист, обожавах да му чета статиите в Кар и Драйвър, писани от него още от края на 60-те години.
Най-хардкор автофеновете обаче ще го запомнят с създаването на Източен Бряг до Западен Бряг нерегламентираното състезание Канонбол Рън, което и той печели в 1971 година, заедно с пилота от Ф1 Дан Гърни, с една Съноко синя Ферари Дайтона.

Покрай снимането му на филмите за Кенанбол Рън от началото на 80-те, някои американски специалисти по маркетинг се шегуваха, че той е отговорен за 1000% повишаване на продажбите на Каунтач в САЩ, в периода 1981-1990 години.

Неговото перо ще ми липсва много, имам в оригинали почти всичките му статии от Кар и Драйвър, които са печатани в периода 1976-2006 години.
Него и англичанина ЛДжКей Сетрайт, аз поне ги считам за двамата най-велики автожурналисти на всички времена.

https://en.wikipedia.org/wiki/Brock_Yates

https://www.thedrive.com/polizei144/5456/brock-yates-cannonball-run-legend-dies-at-82














« Последна редакция: Октомври 15, 2020, 17:53:34 от dido1903 »

Март 26, 2019, 18:40:51
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много интересно  не знаех ,че този човек стои зад Канонбол рън , гледах го доста късно във времето , може би преди 4-5 години чак ,а е от филмите , които са задължителни за авто фена .
Ферарито е запазено в много добро състояние ,а сега забелязвам крайните гърнета са ANSA , като на моя нисан в момента  O:-)

Март 27, 2019, 09:51:20
Отговор #2

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Интересно! И аз благодаря за това късче информация за автомобилната американа. Но...винаги съм си задавал въпроса защо Кенънбол някак си "промотира" европейски спортни автомобили, като Ферари и МГ, а не платинени американски легенди като, да речем Додж Чарджър и Чалънджър, Форд Мустанг Бос 429 и Мах 1, Плимут Роадрънър и всички други суперсладури.
Тази статия от Brock Yates внася яснота по въпроса: https://www.caranddriver.com/features/a15143608/the-cannonball-baker-sea-to-shining-sea-memorial-trophy-dash-archived-feature/
А ето ги екипите преди Кенънбола:
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Март 28, 2019, 23:49:10
Отговор #3

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Много е интересна и забавна оригиналната статия в Кар и Драйвър от март 1972, за първия Канонбол, състоял се в Ноември 1971 год, със само 8 коли на първоначалния старт.
Има подробности в статията, дето са ми убягнали като важност преди, а сега много ме развеселиха.  :D

Всичките тия коли в пробега са абс. и тотално разнородни, екипажите също.

Изумително е, че първите 5 класирали се коли, се събират в рамките на 2-3 часа пристигане.
А още по изумилно е това и предвид на мощностните и динамични различия на тия коли.
Като се почне от 340 коня ферари, и се мине през само 270 реални коня Кадилак, и 200 реални коня фул-сайз бусчета, и само 90 реални коня, смях на смеховете- МГ Б, и то в тежката ГТ купе версия, трудно е да се намерят по разнородни возила.

А и от друга страна, почти всяка кола със своите си хора от екипажа и, има изумителна от гледна точка на авторепортажа история.
Но поне за мен най-веселата бе за екипажа с двата адвоката, дето излъгали един собственик на нов 1971 Кадилак, че ще му прекарат Кадито изгодно и безопасно до западния бряг, а и даже подписали споразумение с клаузи за това със собственика.
Това, ако е било наистина така, още ме съсипва от смях.

Правят се общо ако не греша, 5 оригинални Кенънбола, като най-бързото време от тях, в 1979 год, го поставя, ти да видиш, един Джаг ХЖ-еС Ве-12, който дори да е бил със редките при него стик скорости, е отн. по-бавна кола от Дайтоната.
Джага купе прави Море до Бляскаво Море пробега, за неподобрените в течение на следващите 28 години, само 32 часа и 51 минути.

Има и един вече съвременен интересен момент.
Над 35 години след Дайтоната, в 2007 год, при друго нерагламентирано състезание, друго Ферари с преден мотор 12-так, на 365 ГТБ/4 не прекия, но духовен и реален наследник- 90-ския модел 550, успява да вземе титлата за най-бързо прекосяване на континента.
И то по оригиналния маршрут на Йейтс, за само 31 часа и 59 минути, карано от Газ-Мънки гараж собственика- Ричард Роулингс.

Чудя се сега, в 2019 година, ако се ползва някои сериозно комфортен и бърз суперкар/хиперкар, като Вейрон, Кионигсег или Макларен П1, и с подходящи модерни радар детектори, дали това време може още лекичко да бъде свалено.

https://www.autoblog.com/2007/05/14/bullrun-participants-may-have-broke-cannonball-nyc-to-la-run-rec/

Ето и още малко снимки, копирани от оригиналната статия в Кар и Драйвър.
Както се вижда, даже и ептен пълноразмерен Кемпер се е пуснал, барабар с 5 човека екипаж.








« Последна редакция: Март 28, 2019, 23:54:54 от USfan »

Март 29, 2019, 11:21:19
Отговор #4

Активен USfan

  • Публикации: 10811
По отн на това, че Брок не е акцентирал на мускулестите коли в този все пак домашен за тях евент, не е баш така.

На следващия Канонбол в 1972 год, той се явява с подготвен от Наскар легендата, екс-състезател, конструктор, и Додж автодилър- Котон Оуенс, 1972 Додж Чалънджър 340.
С този поникар със смол блок осмак, Брок печели тогава в 1972 год. второ място в класирането.
А на 4-тия Канонбол в 1975 год, пак с тази кола Брок прави 3-то време, постигайки само 38 часа и 3 минути, и правейки средна скорост от 77 мили/час, за цялата дистанция от Ню Йорк до Лос Анджелес.

Интересно е, че евента в 1975 год. го печели друго Ферари, едно малко Дино 246, поставяйки нов рекорд за дистанцията от 35 часа и 53 минути, и средна скорост от 81 мили/час.
Значимо постижение, имайки предвид, че на това само 6 цил. Дино, макс. скорост от 140 мили, е далече от възможностите на големия кораб- Дайтоната.

Ето статии за тоя Додж Чаленджер купе и участията му в двата Канонбола, както и описание на класиралите се коли в 1975 година, качени на личната страница на създателя на Доджа от град Синсинати- Котон Оуенс.

https://www.cottonowens.com/archives/Cannonball_Run.php
« Последна редакция: Март 29, 2019, 11:28:02 от USfan »

Август 01, 2019, 19:36:25
Отговор #5

Активен USfan

  • Публикации: 10811
След последния Канонбал Рън в 1979 година, няколко години подред няма подобно епично скоростно пресичане на САЩ.
Под натиска на бившите участници обаче, Брок решава за 1984 година да пусне пак такава гонка, при това в доста увеличен на разстояние и дни формата.

Вече ще се обикаля цялата територия на Съединените щати по 4-те ъгъла на континеталните щати /без Аляска/, и маршрута ще е над 8000 мили, с тръгване и финал в Детройт.
Първото такова новоформатно състезание е наречено - Една Обиколка на Америка, и от 1984 до 2018 години се провежда 35 пъти.
С течение на годините има промени в градовете и дължината на маршрута, като най-дълъг е бил в 1989 година- точно 10000 мили.

По-надолу можете да прочете спомените на автожурналистката Джийн Линдамууд, участвала в три ранни издания- 1984, 1985, и 1995 години, съответно с Додж Ван, Ауди Ур-Куатро, и Порше 993, и да видите видеото със спомените на друг участник, участвал в обиколките в 1984 и 1985 години.

Славни времена на купон и хар-кор гонки с полицаите,  C:-) непостижими на темпо сега, в епохата на вече огромния навсякъде щатски трафик, и всевиждащата всичко полиция.

Тази година е 36-та поредна обиколка. От 1985 год. насам вече има официални гонки на затворени писти, пръснати по протежение на обиколаката, където се засича време. Тоест, първоначалната идея на Канонбол рън за тотално непрекъснато скоростно персичане на Америка за макс. кратко време, е до голама степен отпаднала.
В последните години и общите разстояния, които трябва да се минат на ход през контроли, са намалели, сега се изминават около 3700 мили, и организаторите акцентират на спазване на скоростните щатски ограничения.
При все това, Уан Лап оф Америка си остава вълнуващо каране.

http://www.onelapofamerica.com/



https://www.autoblog.com/2018/05/15/one-lap-of-america-three-times-jean-jennings/

https://www.onelapofamerica.com/event/ResultsIndex.do?eventId=2
« Последна редакция: Август 01, 2019, 20:03:24 от USfan »

Декември 04, 2019, 01:01:52
Отговор #6

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Интересни и забавни предколедни новини за любителите на високите скорости и приключения в добрата стара велика Америка.  :))

За пореден път в последните години, падна рекорда за прекосяване на САЩ от бряг до бряг.
Инициираната от Брок Йейтс традиция изумително продължава да е жива близо 50 години след началото на надпреварите Кенънбол, и то в по-враждебна от всякога среда към динамично ориентираните автомобилисти.

Предишния рекорд от 2018 год. беше от 28 часа и половина, а сегашното ново постижение, поставено от трима младежи, с помощта на огромен допълнително поставен резервоар /позволяващ тоя маршрут от Ню Йорк до Редондо Бийч, Калифорния, да се мине със само 4 зареждания на бензин/, армия от съгледвачи, няколко антирадара и заглушаващи радарите устройства, и разбира се, мощта от 700 конявия мотор на един Бенц АМГ Е63 /маскиран като обикновена сребриста семейна кола от среден клас, без никакви външни лепенки и надписи/, е само за под 27 часа и половина време, минаване на маршрута от над 2800 мили.

Това прави средна скорост от над 103 мили в час /като крайното часово време вкл. и стоповете за зареждане на гориво/, за разстоянието от над 2800 мили.
Макс. постигната им моментна скорост на тия тримата /двама сменящи се пилоти и навигатор-съгледвач/, е била 193 мили в час, но повечето време не са минавали 175 мили в час.
И всичките тия прелитания са осъществявани без нито едно спиране от полицията, въпреки постоянното им присъствие и засичания на скорост на пътя, и за късмет на рекордйорите, без нито едно произшествие, или дефект на Бенца.

« Последна редакция: Декември 04, 2019, 01:19:39 от USfan »

Март 01, 2021, 16:32:12
Отговор #7

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Може би ще трябва да направим отделна тема за водещите личности автожурналисти на нашето време, и освен тук главния редактор на Кар и Драйвър от нач. на 70-те, Брок Йейтс.

На първо място се сещам за поне 2 дузини сериозно задълбочени автотестери и писачи, писали и изпробвали автомобили в последните 50 години, сред които- унгареца Кшаба Кшере /гл. редактор на Кар и Драйвър след Йейтс/, Джон Еган от Мотор Тренд, Хелмут Люкнер от Ауто мотор и Спорт, ЛЖК Ситрайт от Аутокар и Мотор, и още доста други хора.

Много са били проникновени техните статии, а и много са ме забавлявали, така че те всичките заслужават отделни теми и представяния.
Но най-забавляващия на всички времена от телевизионните автоводещи и журналисти, поне за мен е екс-водещия на Топ Гиър.

Макар с много от тезите му да не съм бил съгласен в течение на годините, и да ми се е виждал повърхностен в преценките си /може и умишлено да се е правил на такъв, заради рейтинга на ТВ-шоуто/, то с повече от мненията му тук в този кратък Куиц с него, съм съгласен.

А и най-големите ми адмирации за това, че декларира, че няма си купи докато е жив електричка.
Дай боже, и в близко и в далечно бъдеще, а и засега, и аз възнамерявам да е така с мен. ))

А какво кара напоследък Джереми всеки ден.
Ами, както той уточнява, когато е на село във фермата му, където изкарва повечето си лични дни извън снимките на Гранд Тур шоуто, управлява редовно и с кеф едно старичко 80-ско ГТВ 6.






Септември 09, 2021, 12:37:35
Отговор #8

Активен USfan

  • Публикации: 10811
През ноември ще се навършат 50 години от втория Кенънбол, който както се знае, бива спечелен от осонаателя на събитието Йейтс, и от пилота от Ф1 и победител в Леман в 1967 год- Дан Гърни.

Ето и една статия в Драйвтрайб, зя това голямо за всички автоентусиасти, събитие.

https://drivetribe.com/p/the-true-story-of-how-an-f1-driver-DGRh-8FjSyaZTybNpS3A6Q?iid=d4BH5vdTROeFHQwXRy9JSQ