Автор Тема: Mercedes W123 230CE 1983  (Прочетена 4689 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 29, 2019, 17:05:33
Прочетена 4689 пъти

Неактивен Resistance

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
  • София
Здравейте, хора!
От години следя форума, като в един момент попрестанах. Има много нови неща и теми за четене, но се завръщам.
Завръщам се и то ефективно.
От почти половин година съм собственик на Автомобилът - детска мечта за мен. Mercedes W123 230CE година 1983.
Това е любов от пръв поглед! От години си мечтаех за такъв автомобил, докато нашега не го срещнах този екземпляр.
Доста пазен, с автентичен вид, без липсващи или преправяни елементи. Тук-там ръжда, но Без страшни гнилочи.
Карам си я почти всекидневно - още не мога да ѝ се нарадвам. Имам си доста работа, доста неща които искам да поправя и обновя, доста фабрични екстри искам и да добавя... приключението вече е вълнуващо!
Ще разчитам и на вас за елементи, части и кой с каквото може да помогне! Аз мога да помагам за момента с уплътнения, мокети/стелки като съм намерил добри цени за нови. Също и за нови части по ходовата част на добри цени /ползвам отстъпки/.

Етоя и нея :
2.3 мотор с K-jetronic Инжекция, 4 степенна ръчна трансмисия, Ел. шибидах, вакуумни фарове... останалите екстри ми се иска да се добавят в последствие... Воланът е сменен, бартеросвам този за оригиналния за модела.




Март 29, 2019, 17:24:59
Отговор #1

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Добре дошъл, колега! Страхотен е и цветът е един от любимите ми. Много хубав автентичен вид.
Радвам се,че има хора като теб,които след години се включват във форума, както си написал "ефективно"!
Със здраве да го караш.
 :)

Март 29, 2019, 21:39:15
Отговор #2

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
подарявам ти оригиналния от моята  O0

Март 29, 2019, 22:22:48
Отговор #3

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
И джантите да смениш с онези с рогчетата. :) Хубав автомобил, много моля да го задържиш в оригиналният вид.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Март 30, 2019, 07:08:27
Отговор #4

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
имам и 14 и 15 цола оригинални алуминиеви джанти точно за модела, ама те са въпрос на гледна точка от собственика най вече
може да споделиш кои уплътнения можеш да доставиш,  щото точно по двувратите купета са твърде много, а голяма част от тях са на жестоки цени

 

Ей това стои на задните стъкла отвън под лайсната и е на цена 395лв бр , а е само малка част от пъзела уплътнения и лайсни по вратите и от А до С колоната
дано не се налага да сменяш нещо там

Март 30, 2019, 12:33:11
Отговор #5

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Колега,този Мерцедес от Бургас ли го взе?

Март 30, 2019, 15:23:52
Отговор #6

Неактивен Bogi

  • Публикации: 740
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Фен съм да двувратите мерцедеси, заради липсата на средна колонка. Аз се оглеждам за С114
Честито и много забавни мигове с него :)
Пускай повече снимки и впечатления, ще бъде удоволстие за мен.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 30, 2019, 17:31:07
Отговор #7

Неактивен Pitar

  • Публикации: 279
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Готин Мерцедес  :) Лятото се продаваше 123 купе  за около 6000 хиляди лева, на снимките изглеждаше много запазен, твоят прилича на този от обявата, но ти ще кажеш.
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Март 31, 2019, 11:48:07
Отговор #8

Неактивен Resistance

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
  • София
Pitar, точно той е. На шега се запознах с хората, решението беше импулсивно, след като бе извадена от гараж постлан с килими и покрита с фолио и до момента не съжалявам. Личи си, че е полагана грижа и нищо скрито не е изскочило до сега. Снимката от бензиностанцията е от същия ден. Причината за продажба ми се стори достоверна -  лични обстоятелства, а цената беше предоговорена към доста по-ниска.

Колкото до уплътненията, колега , rosen sn, може би малко се изхвърлих. Намерил съм за шибидаха ремонтен комплект за около 60-80 лв, багажник и врати, но за седан, на добри цени при това. В интерес на истината, чакам да се позатопли и ще сваля всички уплътнения от страните за да видя кое какво е и с какви размери. До колкото знам от колеги с модела, Турция е мястото за тези неща. Още търся връзки и пазар за тия неща, но имам чувството, че ще успеем. Преди да поръчам подобни неща, ще се уговаряме и във форума за да вземем всички кой-каквото му трябва.
Иначе, ще помоля, за частите, с които можете да помогнете, като гореспоменатите, направо снимчица и цена на лс.
Благодаря за добрите думи!

Март 31, 2019, 12:58:34
Отговор #9

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
мое мнение е, че ако можеш да ги освежиш без да разглобяваш лайсни и уплътнения си е най добре
Разглобиш ли ги веднъж, винаги ще имаш нещо за смяна, и няма спиране вече, и само оригинал,  търся ги от година поне
Свали си броните и смъкни де що има ръжда, преди да е стигнала до хрома, само за един здрав ъглов детайл искат поне 150 евро втора употреба и с доста скептицизъм ако искаш да ти го пратят до България
по окачването има всичко на нормални цени, но дотам...
стъкла, интериор и лайсни с уплътнения са трудни за откриване или скъпи ,поне ако не са ползвани за няколко модела 123,114,115,116 , 107 и 126
за снимки на лично не става, дай телефон и мога да пусна какво ми е излишно
друго ако ти е нужно пиши