Автор Тема: Mercedes W123 230CE 1983  (Прочетена 4642 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 31, 2019, 15:37:54
Отговор #10

Неактивен Resistance

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
  • София
Аз съм на мнение, поне за уплътненията, че е по-добре заместител, нова мека гума, отколкото скъсани и пропускащи такива. За останалото съм съгласен. Хайде ще драсна по-късно колега, за да обменим координати.  ^-^

Март 31, 2019, 16:10:17
Отговор #11

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Новата гума винаги е по добре от старата, ама точно на 123 купе са им леко стресиращи цените,  ако смениш комплект на вратите и от А до С колоната с нови , цената ти е още една кола, вЕрвай ми  :'( :'( :'(

Март 31, 2019, 16:24:57
Отговор #12

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Не бързай да сменяш каквито и да е уплътнения.
Стегни си колата ако има нещо по механика двигател.

Аз също имам напукани уплътнения, но сега това ми е последна грижа.
В смисъл искам да кажа че почнеш ли с уплътненията, ще стигнеш до цялостна реставрация.
А направиш ли цялостна реставрация ще спреш да караш колата защото ще бъде в състояние за музей.

Джей Лено има един мерцедес го-уинг, дето е около милион долара и той казва: искам колата да си я карам, е не да я пазя да не падне прашинка на нея.

https://youtu.be/I4uEk3AcY84
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 31, 2019, 16:30:04
Отговор #13

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Миналата година ходих да го гледам,но се отказах да го взема.Търсех кола, по която да не ремонтирам почити нищо.Радвам се,че го е взел някой,който ще го възстанови. И още нещо ме отказа,VIN номера не отговаряше на модела,боята не е оригинална и отпред беше удрян.За уплътнения и лайсни търси в Турция.Там изкачат учудващо добри части за интериора.Иначе оригиналните са.......Дано имаш късмет,колата е хубава и си заслужава да се вложат време и пари в нея.

Март 31, 2019, 16:35:25
Отговор #14

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
4-door: 2,375,410
Coupé: 99,884

това са бройките произведени от w123 според wikipedia
логично е двувратките да се намират по-трудно, и перфектните екземпляри да са рядкост
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 01, 2019, 00:01:47
Отговор #15

Неактивен Resistance

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
  • София
ГеоргиБс, знам за тези неща, десния фар не е вакуум , има една грозна заварка на маската около него и бояджията се е поизложил малко, колкото до VIN-а - не съм се заигравал толкова. Факт е че си има нещица за правене, поне според моите стандарти. Това ми беше и най-големия дерт - Дали ми се занимава. Но хванахме се за хорото и няма пускане вече. Почти целият салон го свалих, освежих и сглобих наново, няколко дни си играх и по ел инсталацията, имам и още... и вече е много различно, усещане, визия, миризма... Стана си ми уютно като удома :)
Колкото до уплътненията... Ами ако водят до реставрация - тъй да бъде. Някак си ми се струват мега важни. Пък и си го взех да му се кефя дъгосрочно, не за продажба, така че каквото мога да въстановя и обновя - Действаме!

Април 01, 2019, 09:44:39
Отговор #16

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Важното е,че си правиш кефа,всичко се оправя с времето.На мен просто не ми се занимаваше.Но определено си заслужава да се вложат пари в него.Дано се видим на някой ретро парад,ще се радвам да се запознаем.

Април 11, 2019, 12:11:23
Отговор #17

Неактивен Resistance

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
  • София
Малко е далеч от показване по събития, добре изглежда, но не достатъчно в моите очи. Да си я постегна още малко, да си оправя кусурите и ще се радвам да ви срещна ,наистина.


 * за да не са постни постовете ми, а и за да споделя кефа с вас*

Едни мисли ми се въртят от едно известно време и ще помоля да чуя и вашето мнение. Някой от вас запознат ли е с трансмисиите за този мотор М102.980?
За този модел е .401 , 5 степенната, на която цената ѝ е доста добра, ако изобщо може да се намери. Въпросът е дали има и други съвместими - да кажем 717.411, 412 ? Освен разлика в размерите на кутията и евентуално в шлиците, би ли паснала без "побългаряване" ? Ясно ми е, че трябва да се смени избирача, вала евентуално и няколко други неща, но обмислям разстоянията на отворите, позиция на стартер и тн. ... Какво мислите по въпроса?

Април 12, 2019, 22:37:32
Отговор #18

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
717.4 кутиите мисля са 4-степенни, .5 и .6 са с 5 скорости