Автор Тема: Класик рали "Стримон" 2019  (Прочетена 9963 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 09, 2019, 17:20:00
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Продавам готови бланки за контестации, само ще си попълвате имената и се подписвате ;D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 09, 2019, 19:01:27
Отговор #21

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Почвам отсега да пиша контестациите... :))
Ще пишеш, ама питай Влади какви ще са таксите за подаване на контестация.

Април 10, 2019, 00:42:28
Отговор #22

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
5000 Евро.... 8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Април 10, 2019, 14:42:44
Отговор #23

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
...и мнението на пресата:


Април 10, 2019, 17:05:07
Отговор #24

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, ама тая теория с Ева Браун продължава да циркулира още и в печатаното медиино пространство.
Или журналиста е чел-недочел тука по Форума и се повъзбудил, или собственика продължава бойно си го анонсира така.

Ева Браун, Кехлибарената стая, а може и Вернер фон Браун да се намесил в конструирането...
Кой знае, и знае ли някой точно, тия дълбоко съкровени тайни на Райха.   :))

Април 10, 2019, 19:43:45
Отговор #25

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Четох я вече статията и онлайн публикувана... какво друго да очакваш от журналист, който е изобретил и нов модел на Триумф - Speedfire :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 10, 2019, 21:30:46
Отговор #26

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Ха, ама тая теория с Ева Браун продължава да циркулира още и в печатаното медиино пространство.
Или журналиста е чел-недочел тука по Форума и се повъзбудил, или собственика продължава бойно си го анонсира така.
   :))

Собственика, собственика!

Април 11, 2019, 23:25:29
Отговор #27

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Започвам да обикалям плевните...

http://viaranews.com/?p=306524
« Последна редакция: Април 11, 2019, 23:35:35 от GT 51 »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Април 12, 2019, 09:05:37
Отговор #28

Активен fifo

  • Публикации: 1140
Мда, някой ми каза, че колата е била на еди кой си не звучи никак интригуващо. Очевидно човекът си няма нито едно доказателство, но предвид, че си повтаря мантрата от години, ето ви пример как една фалшива новина се превръща лека полека в истина.

Между другото, добре си спомням как същият Мерцедес и екипаж спечели рали Родопи преди няколко години с едва няколко секунди извън идеалното време. Да не би да си е водил съдии и измервателна техника? Спомням си и как на мен ми се трупаха (в други ралита) отклонения от идеалното време с по точно 1 мин. Ни повече, ни по-малко, с нож съм ги цепил секундите. Невероятно, но факт...
we all have wings, but some of us don't know why

Април 12, 2019, 09:56:19
Отговор #29

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
На мен ми е интересно какво пише в талона на колата, най малкото по номер на рама/шаси/мотор може да се проследи.
Сега ми хрумна и едно такова предложение: При регистрация по класове в рали , автомобилите да се проверяват по VIN номер, не е трудно, има си търсачки в интернет за всяка марка , или по дата на регистрация, както е записано в талона.Възможно е да има съмнения и разминавания  и тогава в рамките на 2-3 години разлика, но пак няма да е 80+г., нали? Боксьорите преди мач ги теглят на кантар , а не ги питат колко тежат... 
И за да избегна един спор, който възниква редовно, ще кажа ,че тук не става въпрос за купите и позлатената пластмаса, а за това ,че се нарушават прости правила за участие и равнопоставеност спрямо всички състезатели.
Лъжем и заблуждаваме хората , които са дошли да погледат и да уважат събитията и не е коректно и спрямо тях.