Автор Тема: Двама Приятели и Москвич до Лондон  (Прочетена 24943 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 08, 2019, 19:39:32
Отговор #20

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Приключението си го бива, поздравления за начинанието, и за купуването на най-железната в някои само аспекти кола.  :))

Аа, каква Хърватия бе, те са стари фашисти тия усташи.  C:-)
Малко ги беше тормозил Тито по време и след войната, още можеше, и трябваше да се дисциплинират, вкл. и в 1994-1995 години.
С тия няма управия, нагли и гадни, по и не си признават, че реално и те са си сърболя.

Оттам човек може да мине само по принуда,а  най-добре през Унгария и Австрия и после Германия.
Аз поне до и от Англия насам така съм пътувал.

Мен така ме разтакаваха хърватите на тяхната граница от Сърбия още в 2001 година.
Това-онова, и накрая извикаха един техен дежурен КАТ-аджия на границата, да ме глоби техния еквивалент на тогавашни 10 марки, че не ми работил един от предните ми габарити, на една тогавашна моя Сиерка ХР-4и.

И, какво стана, през Унгария ли минахте, примерно, покрай Будапеща...

Давайте снимки и от забележителностите по пътя, или само по магистрали сте влизали , и не в градовете..
Поне в някои големи столици като Будапеща и Виена щеше да е гот да снимате Мускала...
Примерно, там на фона някои тамошни знакови сгради и места.

Април 08, 2019, 19:42:04
Отговор #21

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
За сажеление  нямае снимки на ремонта защото главата в такава момент не ми реагираше много
Стана че след границата посока Белград има една бесиностанся и.там спряхме
Стигнахме  с колата >:D махнах скоростна кутия и такова чудо не бях видял инженерсвото на светски сеиус какво  е тоба палси, лагер ,графит лелелеле такоба не бях видял
Питам жифко то почва да свани телефони и така успяхме да раабереме как се оправи  ^-^ в 2 часа минаба  до кога не си спомниам 😥но дебелия прест на краката не си го чусвах от студа а Живко  по едно бреме му се спече 😒
И решихме да сверчиме на другия ден
И така палихме колата хуш да се топли ама парно нямаше и няма да казвам колко треперихме

Април 08, 2019, 19:50:36
Отговор #22

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Имам замо те снимки от ремонта


Казвам ви масло до коленете

Април 08, 2019, 19:53:37
Отговор #23

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Не знам дали ще ми разбереш поста ама,в началото на '80-те Румъния тръгна да прави международен транспорт (главно Румъния-Турция) и минаваха през Бургас (Малко Търново) ... бяха по двама (един шофьор и един монтьор) ... кабината на камиона беше пълна с резервни части а двамата румънци бяха вечно оклепани с грес и масло ... нещо в твоите снимки ме върна назад във времето :)
retrobs.com

Април 08, 2019, 20:06:24
Отговор #24

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Не не можах ме да минеме нищ :'( :'( :'(о замо ремонти у труд бате  :)) с Москвич е така  :P  пак вях на работа серяда и с 80 км/ч каде бреме  :D :D :D

И така урраааааа стиагахме кардана и какво има саденител  O:-) O:-) O:-)
Еххааааааааа колко е хубаво чусвото да имаш заденител
И след измиване на ретсете """
Както се казва трегнахме
Кам харваска пак
Инати там сте минеме и как
Ноооооо
Този пат сербите разпитаха , разпитаха и се обединиха че ние просто сме луди а няма оправия може би нямаха дижурен сиколок и за тоба ни оставиха да преферлат топката на харватите
А после харватите и те разпитаха проверка но ние биахме стасливи че имаме какво
ЗАДеНител
И нищо не ни пука и така
Пробериха и те ни пуснаха и тогава беше хуж в Европа уррааа


Април 08, 2019, 20:12:23
Отговор #25

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :) На Веси остансиа продавача .младо момче😊 то от каде да снае каква кола е тоба
Бате какво е тоба пита тои
Аз отговарям Москвич
И то пашна да се хили и вика ,😂братко за тоба ресете ти са толкова мрасни те са луди😀 бика а колегата се хилиха
Тоба е начина викаме саветски сеиус
Сега сте ходи в Англия бате , така начина не си карал полно желиазо
« Последна редакция: Април 08, 2019, 20:17:23 от tikin_404 »

Април 08, 2019, 21:36:50
Отговор #26

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Много приятна история. Точно като едно време.
Живко даже пътува с половин горни крайници, гледам ръката му е в шини  8))

Април 08, 2019, 22:19:43
Отговор #27

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Леле , сега като гледам как съм облякал , приличал съм на талибанин с тоз Анцунг и тази блуза хахаах то затова сме имали такива проблеми по границите явно  O:-) O0. Аз тъкмо бях излязал от болницата ,че ми махаха една планка от счупването миналата година ама съм си ОКеей нищо не ме болеше да чукам на дърво и бях жаден за приключения особено след два дена в Пирогов  :)).

Много смешна беше историята на Алберто като ми разправяше историите около купуването  на Москала като пример отишъл оглеждал белия лебед и някакви хора познати на собственика почнали да разпитват какъв е този , а Пламен (бивш собственик) им вика аве този кубинец дойде с една раничка и иска да купува Москвича за да бяга за Англия ,че другата седмица е на работа и бързал  :D А Москвича само където е бил взет от дядото и въобще не са го карали момчетата , от които го взима Алберто .

Та така 4 дена преговаряхме вицовете за Москвич и пътуването минаваше с голям смях и не се усещаше , голям кеф общо взето .... препоръчвам !!!

Април 09, 2019, 08:38:34
Отговор #28

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Приключение!? Те хората са си мислели ,че е наказание....    :)) :)) :))
 ;D  А , вие като Матроскин пред картечница - герои! Екстремисти ! И то двама!  Трябва да се прегледа западната преса ,няма начин да не са писали за събитието! Следващия път си вземете ЗАЗ!  :P

Април 09, 2019, 09:41:45
Отговор #29

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
...на най-железната в някои само аспекти кола.  :))

Приключение!? Те хората са си мислели ,че е наказание....
Като фен на М-ч съм стигнал до извода за себе си, че сигурен такъв може да бъде само 412/2140 до 1985 г. на много малко километри и със заводските настройки. Правено ли е след перестройката и барнато ли е от ръчичка, която си мисли, че М-ча е проста кола, чао на надеждността. Но за тези момчета бих перефразирал Робърт Шекли и бих казал "Железни мъже в автомобил от стомана"!!!
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен