Автор Тема: Двама Приятели и Москвич до Лондон  (Прочетена 3994 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2019, 19:30:48
Отговор #50

Неактивен tikin_404

• Публикации: 424
 :)И наи накрая Франция

Април 17, 2019, 19:35:35
Отговор #51

Неактивен krankenstein

• Публикации: 6698
Браво Амиго! Поне видяхте ли за последно Нотр Дам преди да изгори?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 17, 2019, 19:40:59
Отговор #52

Неактивен tikin_404

Там спахме в колата и.чакахме не търпеливи за да преминем ла Манча
Градшето нямаше никои
Само една групичка полицаи кадето ни гледаха много странно с оръжие и маски но не ни обръштаха много лимание
И така часа на истината
Фърито и Англия 😜
Французите си мислиха че Пежо а жената на ги ето се чудише как се пише Москвич
И гледаше табелата страни и копираше 😁😁😁

Живко беше много сладка 4 сутринта с бира за закуска

Април 17, 2019, 19:45:44
Отговор #53

Неактивен tikin_404

Браво Амиго! Поне видяхте ли за последно Нотр Дам преди да изгори?

😂😂😂😂😂Амиго кранкенстеин
Жалко за Нотр дам но не успяхме Живко бързаше за бирата

Април 17, 2019, 19:48:46
Отговор #54

Неактивен tikin_404

:)И наи накрая Англия 😜

Април 17, 2019, 19:52:08
Отговор #55

Неактивен tikin_404

Иска да благодаря на Живко моя наи добер приател и кум
За оставането с него и емоциите  сега колата е при неговия зънародник и си представя компания

Април 18, 2019, 09:50:07
Отговор #56

Неактивен Методи Кръстанов

• Публикации: 72
Браво момчета. За това за мен Москвича си остава номер 1. Кола стояла над 40 години в България, 100 % никога не е виждала сервиз или човек които знае какво прави, кой знае колко селскостопанска продукция е превозила и на колко къщи тухлите и керемидите е носил. Каран цял живот с вода и наливно масло. Никога не обслужван на време, всеки знае максимата - това е москвич, за какво да му сменям маслото, той си върви и така нататък. Каран по кърища и ями. Аз много пъти също съм тръгвал с москвичи некарани от много години или на трупчета и винаги са ме докарвали вкъщи. Знам каква е тръпката. Не искам да се заричам, но и аз със сигурност се надявам да обиколя Европа или Русия с москвич, това си е моя отколешна мечта. И съм сигурен че ще отида и ще се върна откъдето и да е. Осмака си е много добро двигателче, много си го харесвам, а звука е неповторим. И не е ненадежден както е мнението на повечето, просто всички москвичи от онова време първо са карани с лоши ГСМ и второ никога не са обслужвани на време и са поправяни с каквото има. Карал съм поддържан осмак - просто е радост за душата :) Прост и ремонто пригоден двигател, със неповторим звук. Е да, тромав е, ама които иска бързина да си търси друга кола. Москвича е правен за обикновенните хора, евтин и прост. И пак след над 40 год. можеш да го изкараш от хамбара и да тръгнеш на път. Пак се отплеснах, исках само да кажа, че много се изкефих на историята Ви и че съжалявам че не съм участвал в нея :)

п.с . Интересно ми е да споделите колко километра изминахте, колко пари отидоха за гориво, има ли някакви специфични условия за движението на такива стари коли по съответните държави, колко излязоха таксите по пътищата ? Общо казано колко струва едно такова пътуване ? Каква ще е съдбата на москвича ?

Април 18, 2019, 11:08:10
Отговор #57

Неактивен Acropolis 1800

• Публикации: 99
Без да искам да спамя, но ценноста на М-ча е, че е правен с кеф от обикновени трудови хора за кефа на обикновени трудови хора. Хмм, това прозвуча като лозунг. Но ако светът (не дай си Боже) дегенерира до положение "Лудия Макс" C:-) (което е невероятно, но не невъзможно), Москвичът е една от машините, които биха имали място на пътя на яростта с ГТ Форд Фолкъна  :) :) :)
1982 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
1985 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
1995 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
1987 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс

Април 18, 2019, 14:26:33
Отговор #58

Неактивен USfan

• Публикации: 6958
Фърито и Англия
Французите си мислиха че Пежо а жената на ги ето се чудише как се пише Москвич
И гледаше табелата страни и копираше

Браво на вас с Живко за приключението!
Страхотни авантюристи и смели мъже сте.  O:-)

Ха, за писането на марката в корабните документи...
Направо не си е за учудване даже, предвид на редкостта на марката там, на фона на иначе продаваните доста в Англия през 80-те Лади и Шкоди.
Та, склонен съм да мисля, че сигурно в последните 20 години това може да е бил единствения Москвич, качил се на ферибот за Англия на ход.
Може в течение на годините след 1990, някой луд англ. колекционер да си е купил идеална 8-ца или 12-ка, примерно от Германия или Белгия, но вероятно щеше с платформа или ремарке да си я докара.

Това зяпане и предположение на марката на колата от лелките на чек-поинта, ме подсеща за подобно бъркане и сричане по емблема и с мен.
В 2011 год. с моя приятел Сашо Кобрата му докарахме на ход Линкълна Континентал Мк8 купе от Англия до БГ /вкл. и с мащабна обиколка на почти цяла Германия и Австрия, общо към 3500 км/л
Та там при напускания на два коренно различни бряга и пристанища, му писаха и двата пъти колата като Форд-Линкълн! :))
Веднъж на Ферибота в Дувър, и после на Румънската граница на Ферибота на Калафат.

Април 19, 2019, 15:25:20
Отговор #59

Неактивен dido1903

• Глобален модератор
  • Публикации: 2735
Снощи имах възможност да чуя на живо невероятни моменти от това приключение. Живко разказваше много увлекателно.
Просто останах без думи!
Вие сте смели!