Автор Тема: Двама Приятели и Москвич до Лондон  (Прочетена 24944 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2019, 19:30:48
Отговор #50

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :)И наи накрая Франция

Април 17, 2019, 19:35:35
Отговор #51

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Браво Амиго! Поне видяхте ли за последно Нотр Дам преди да изгори?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 17, 2019, 19:40:59
Отговор #52

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Там спахме в колата и.чакахме не търпеливи за да преминем ла Манча
Градшето нямаше никои
Само една групичка полицаи кадето ни гледаха много странно с оръжие и маски но не ни обръштаха много лимание
И така часа на истината
Фърито и Англия 😜
Французите си мислиха че Пежо а жената на ги ето се чудише как се пише Москвич
И гледаше табелата страни и копираше 😁😁😁



Живко беше много сладка 4 сутринта с бира за закуска

Април 17, 2019, 19:45:44
Отговор #53

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Браво Амиго! Поне видяхте ли за последно Нотр Дам преди да изгори?

😂😂😂😂😂Амиго кранкенстеин
Жалко за Нотр дам но не успяхме Живко бързаше за бирата

Април 17, 2019, 19:48:46
Отговор #54

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :)И наи накрая Англия 😜


Април 17, 2019, 19:52:08
Отговор #55

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
Иска да благодаря на Живко моя наи добер приател и кум
За оставането с него и емоциите  сега колата е при неговия зънародник и си представя компания


Април 18, 2019, 09:50:07
Отговор #56

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Браво момчета. За това за мен Москвича си остава номер 1. Кола стояла над 40 години в България, 100 % никога не е виждала сервиз или човек които знае какво прави, кой знае колко селскостопанска продукция е превозила и на колко къщи тухлите и керемидите е носил. Каран цял живот с вода и наливно масло. Никога не обслужван на време, всеки знае максимата - това е москвич, за какво да му сменям маслото, той си върви и така нататък. Каран по кърища и ями. Аз много пъти също съм тръгвал с москвичи некарани от много години или на трупчета и винаги са ме докарвали вкъщи. Знам каква е тръпката. Не искам да се заричам, но и аз със сигурност се надявам да обиколя Европа или Русия с москвич, това си е моя отколешна мечта. И съм сигурен че ще отида и ще се върна откъдето и да е. Осмака си е много добро двигателче, много си го харесвам, а звука е неповторим. И не е ненадежден както е мнението на повечето, просто всички москвичи от онова време първо са карани с лоши ГСМ и второ никога не са обслужвани на време и са поправяни с каквото има. Карал съм поддържан осмак - просто е радост за душата :) Прост и ремонто пригоден двигател, със неповторим звук. Е да, тромав е, ама които иска бързина да си търси друга кола. Москвича е правен за обикновенните хора, евтин и прост. И пак след над 40 год. можеш да го изкараш от хамбара и да тръгнеш на път. Пак се отплеснах, исках само да кажа, че много се изкефих на историята Ви и че съжалявам че не съм участвал в нея :)

п.с . Интересно ми е да споделите колко километра изминахте, колко пари отидоха за гориво, има ли някакви специфични условия за движението на такива стари коли по съответните държави, колко излязоха таксите по пътищата ? Общо казано колко струва едно такова пътуване ? Каква ще е съдбата на москвича ?

Април 18, 2019, 11:08:10
Отговор #57

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Без да искам да спамя, но ценноста на М-ча е, че е правен с кеф от обикновени трудови хора за кефа на обикновени трудови хора. Хмм, това прозвуча като лозунг. Но ако светът (не дай си Боже) дегенерира до положение "Лудия Макс" C:-) (което е невероятно, но не невъзможно), Москвичът е една от машините, които биха имали място на пътя на яростта с ГТ Форд Фолкъна  :) :) :)
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Април 18, 2019, 14:26:33
Отговор #58

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Фърито и Англия
Французите си мислиха че Пежо а жената на ги ето се чудише как се пише Москвич
И гледаше табелата страни и копираше

Браво на вас с Живко за приключението!
Страхотни авантюристи и смели мъже сте.  O:-)

Ха, за писането на марката в корабните документи...
Направо не си е за учудване даже, предвид на редкостта на марката там, на фона на иначе продаваните доста в Англия през 80-те Лади и Шкоди.
Та, склонен съм да мисля, че сигурно в последните 20 години това може да е бил единствения Москвич, качил се на ферибот за Англия на ход.
Може в течение на годините след 1990, някой луд англ. колекционер да си е купил идеална 8-ца или 12-ка, примерно от Германия или Белгия, но вероятно щеше с платформа или ремарке да си я докара.

Това зяпане и предположение на марката на колата от лелките на чек-поинта, ме подсеща за подобно бъркане и сричане по емблема и с мен.
В 2011 год. с моя приятел Сашо Кобрата му докарахме на ход Линкълна Континентал Мк8 купе от Англия до БГ /вкл. и с мащабна обиколка на почти цяла Германия и Австрия, общо към 3500 км/л
Та там при напускания на два коренно различни бряга и пристанища, му писаха и двата пъти колата като Форд-Линкълн! :))
Веднъж на Ферибота в Дувър, и после на Румънската граница на Ферибота на Калафат.

Април 19, 2019, 15:25:20
Отговор #59

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Снощи имах възможност да чуя на живо невероятни моменти от това приключение. Живко разказваше много увлекателно.
Просто останах без думи!
Вие сте смели!