Автор Тема: BMW E12 520  (Прочетена 4939 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 04, 2019, 22:31:03
Прочетена 4939 пъти

Неактивен iborisov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Здравейте,
След като мина месец ,откакто закупих BMW E12 520,  най-после намерих време да започна работа по реставрирането му и реших да споделя придобивката си.
Всъщност колата може би е позната на повечето от вас. Оказа се ,че съм закупил кафявата E12-ка на DMC. След него колата е имала няколко собственика, като състоянието и съвсем не е такова в каквото той я е е продал.
Последните 2 години е била оставена да ръждясва навън, бита е от градушка, таблото е напукано от слънцето.
Колата е с 6-цилиндров 2-литров двигател - M20B20 (не съм сигурен точно какъв е инжекциона) , 1979 година по документи.

Ето колата и темата, когато е била при Жоро: https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,585.0.html

Идеята на проекта е цялостно реставриране, като ще се придържам възможно най-много до оригиналния и вид. Работата ще върви бавно понеже живея в София, а колата е на 160км от Сф. Но важното е крайния резултат :) 













Вече са свалени преден капак, фарове, мигачи , брони.














 
« Последна редакция: Май 07, 2019, 15:01:59 от dido1903 »

Май 05, 2019, 10:18:00
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Браво!
Историята на този екземпляр продължава.
Дано я вдигнеш "на карака" отново!
Лично аз я харесвам много. Чудесна комбинация на цвят/модел/двигател, а и много спомени имам около нея ;)

Дръж ни в течение!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 05, 2019, 19:32:06
Отговор #2

Неактивен iborisov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Благодаря Speeder!

Измерихме компресията(доколкото знам трябва да бъде 9:1):
6-ти цилиндър - 7.5
5-ти - 7
4-ти - 8
3-ти -6.5
2-ри - 6.5
1-ви - 6
Като за първи,втори и трети използвахме една втулка от комплекта на уреда , която май опускаше и предполагам ,че компресията е с около 0.5 повече на първите три.









Също махнах и инжекциона.
 

Май 05, 2019, 20:09:17
Отговор #3

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Измерихме компресията(доколкото знам трябва да бъде 9:1)

9:1 е степен на сгъстяване. Различно е от компресия.
За добра компресия е прието да бъде поне над 10атм. на цилиндър.
Компресия се мери с напълно отворена дроселна клапа. Или с "пълна газ".

Честито за новата придобивка. Желая успех с реставрацията. :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 05, 2019, 20:50:18
Отговор #4

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
E12 е автомобилът с главно А. Пожелавам ти успех с реставрацията. Аз лично държа на автентичността, но в случая инжекционна е +.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Май 05, 2019, 22:07:44
Отговор #5

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Честито за автомобила! Е12 е наистина добра кола. От наистина старата школа. Относно компресията - Жоро ви е обяснил как се мери, ако сте спазили тези указания, и пак покаже толкова, то мотора е за много сериозна ревизия. Но аз ще напиша тук това, което пиша на всеки нов колега, който представи кола тук. Ръждата - там се акцентира на първо място, всичко друго, е по-лесно, по-бързо и по-евтино поправимо. А с ръждата, по тази кола има много работа!

Май 06, 2019, 12:42:57
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
9:1 е степен на сгъстяване. Различно е от компресия.
За добра компресия е прието да бъде поне над 10атм. на цилиндър.
Компресия се мери с напълно отворена дроселна клапа. Или с "пълна газ".

Честито за новата придобивка. Желая успех с реставрацията. :)

Точно така. В БГ масово се бърка степента на сгъстяване с компресия.
Грешката идва от некадърен превод от английски на - Компрешън Ретио, което всъщност си е- Степен на сгъстяване, или буквално преведено- Компресионно съотношение.

Без да съм се ровил сега в Нета точно по отн. на 2 литровия 2-клапанов БМВ шестак, предполагам, че компресията на нов БМВ мотор от тоя тип е около или поне 12 атмосфери /или приблизително толкова в атм. Бари/, което значи, че на старо, както пише колегата, трябва да дава поне 10-11 атмосфери.
Като цел 10 атмосфери компресия в случая, ми се вижда поне на мен, отн. малко.

Така или иначе мотора е поне за смяна на сегменти, ако не и за бутала и шлайф наново,предвид на тия стойности от 6-7 атмосфери.
Може разбира се, компресомера да е дефектен, или да не се е натискал добре и правилно при меренето, ако не е бил от навиващия се тип.

Може и клапаните да не прилягат добре в гнездата.
Добре е при свалянето на главата и те да се притрият и напаснат наново, а може и нов 3-ъгълов фрезенк да им се направи.

Май 06, 2019, 14:34:47
Отговор #7

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
При 9:1 степен на сгъстяване:  на нов мотор компресиета е 12,6 атм , като гранична стойност дават 8,8 атм. Мери пак по описания от колегите начин, и провери манометъра някак си... Ако покаже пак същото сипи по малко масло в цилиндъра и мери отново. Вдигне ли показанието с много, значи сегменти/цилиндри са заминали, ако долу горе покаже същото - клапани... В случая не знам този метод дали може да те подведе...  налягането на цилиндрите е приблизително равно, което по-скоро сигнализира за равномерно износване на сегменти/цилиндри, отколкото повреда на всички клапани...

Май 06, 2019, 14:55:48
Отговор #8

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
При мерене на компресия не забравяй да ти е зареден и изправен акумулатора! Честито за хубавата кола. :)

Май 06, 2019, 17:56:00
Отговор #9

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Честито и от мен! Една хубава чистокръвна акула от доброто старо време. За ламарините е ясно. Макар, че за 2 години на открито, закрито, полуоткрито и където и да е, не е нормално да се скапят толкова. Прословутите сухи гаражи и пазене не се застраховка срещу кофти ламарини и/или некачествени реставрации. Една кола или има читави ламарини и не гние (бързо) или си гние за норматив. Справка - ежедневката ми. От една марка започваща с О и завършваща на Л е, за която марка има куп вицове за това колко бързо гние. Е, моята 10г. не е видяла гараж край морето у нас (а вероятно и първите си 10 навън) и няма грам ръжда! 
При класически автомобил за каране (като това БМВ) двигателя e не по-малко важен и тук няма да се съглася с адаша, че е много по-лесно и евтино да се направи читав двигател със съответната периферия покрай него. Може би на Москвич или Жигулка, но не и на това БМВ.  Това с прехвърлянято на издухали двигатели за няколкостонин лева от една кола на друга (или смяната на 2 сегмента и половина) не работи и доста колеги са се уверили. Със старите инжекциони все повече колеги имат ядове и все по-малко хора се оправят с тях. Но поне има вариант за карбове. А при произволна степен на сгъстяване (тя се дава от производителя) компресията, която мерим с манометъра, като правило трябва да е поне 2 единици отгоре. Успех! 
« Последна редакция: Май 06, 2019, 18:09:39 от Nik1600GT »