Автор Тема: BMW E12 520  (Прочетена 4938 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 07, 2019, 09:54:07
Отговор #10

Неактивен iborisov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Благодаря ви за коментарите и съветите. Ще ги имам предвид при следващото мерене.  ;)

Май 07, 2019, 12:01:48
Отговор #11

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Добре дошъл, Ванка, радвам се, че пишеш тук!

Предния мост трябва да го смениш, аз го бях казал това и на другите собственици след мен. Явно никой нищо не е свършил. Имаш доста работа по колата. Аз като я продадох беше в отличен външен вид. Работата по ламарините и подготовката за боя преди 9г я правихме с един приятел двамата. И съответно не е професионална, но пък и тя от тогава гараж почти не е виждала. Така, че горе долу е добре :) За съжаление хрома е позаминал и таблото се е нацепило. Но с повече търсене ще се намерят от Германия.
Обезателно да разкараш антената на тавана - не е оригинална и преди време не я махнах, защото ме беше страх за тапицерията на тавана. Така или иначе ще сменяш тапицерията на тавана, така че да не забравиш да отстраниш тая антена :)
На ЛС ще ти дам контакти откъде а си намериш мост. Колата има проблем с геометрията на предния мост, трябва да го видиш откъде е. Аз ходих на лазерен стенд и ми казаха, че е права. Но всъщност стои килната на дясно отпред и освен това предните колелета не са съосни. Имам някъде разпечатката, ще я намеря и ще я пусна тук. Тези неща ги казах на купувача преди да я продам, но... никой нищо не направи по тая тема след мен.
Колкото до компресията- направи реглаж на клапаните и измери пак. ЩЕ намериш стойностите на хлабините в Heynes ръковоствтото. Тук в раздела с техническа литература мисля, че съм качвал. Ако след реглаж пак имаш проблем с компресията - сваляш главата и пасваш клапани. Не вярвам да имаш нужда от работа надолу по блока, но ти като свалиш главата ще добиеш някаква представа какво става в цилиндрите.
А колкото до инжекциона - караш motronic 1.3, който не е никак лош. Работи меко и е надежден. Аз бих го запазил. Ако намериш колектор със Solex 4A1 (какъвто е бил оригинала) то може да минеш и на него. Хубав карбуратор е. Мисля, че има откъде да ти намеря и колектор и филтърна кутия и карб.
Следя с интерес и каквото мога ще помагам!

Успех!


Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Май 07, 2019, 12:46:30
Отговор #12

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Привет и от мен! Желая успех по работата,колега.
Тъй като става дума за една и съща кола, ако желаеш мога да обединя темата с тази на Жоро, за да се вижда какво е свършено по автомобила.
Успех!

Май 07, 2019, 14:57:55
Отговор #13

Неактивен iborisov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Благодаря ви ! Много благодаря за помощта Жоро!

Относно проекта мисля ,че ще ми е по-удобно ,ако бъде в нова тема, както е сега. Исках да добавя линк към проекта на Жоро в първия пост, обаче не виждам възможност за редакция. 

Май 07, 2019, 15:02:48
Отговор #14

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Готово. Линкът е добавен в първия пост.
Успех с реставрацията!
 :)

Май 08, 2019, 03:36:43
Отговор #15

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Охоо акулите се увеличаваме!
Заедно със е21, е12 също ми е един любим модел от марката!
Това със моста недей го подценява, и аз страдам от гнилоч по окачването.
Собственик си на един добър двигател и инжекцион, съветвам те да ги оставиш.
Купето ти е едно от най-ценните неща в тази кола, оправи огнищата на ръжда!

Следя темата с интерес! Успех!
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Октомври 07, 2019, 18:40:40
Отговор #16

Неактивен iborisov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
След няколко месечно затишие, има леко движение по проекта. Уикенда успях да сваля радиатора и генерацията. Надявам се до края на месеца двигателя да е подготвен за вадене и евентуално извън купето : ))