Автор Тема: Chevrolet Corvette 1981  (Прочетена 21844 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2019, 18:13:22
Отговор #20

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това да имаш мечта и да я постигнеш е най-най-хубавото нещо на света ! Спомням си ухилената си физиономия , когато взех първия си Z . Обзалагам се ,че си изглеждал по същия начин хаха. Жив и здрав бъди и се наслаждавай на хилядите усмивки , които тази машина ще ти донесе на теб и на хората ,които я видят .

Май 19, 2019, 22:30:04
Отговор #21

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Май 26, 2019, 21:21:43
Отговор #22

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
брутална форма има това нещо :)

Май 26, 2019, 22:31:03
Отговор #23

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
съгласен,
повечето съвременни спортни коли немогат да покажат нещо повече
затова има само една дума: timeless

към собственика: каква горивна система има това нещо ? карбуратори, инжекцион някакъв ?

Благодаря
« Последна редакция: Май 26, 2019, 22:35:30 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 26, 2019, 22:36:39
Отговор #24

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, дизайна е вечен, достоен даже за космонавтите стъпили на Луната, и лично оторизиран и базиран на предишната студия Мако Шарк 2, ако не греша, която е дело на дългогодишния главен дизайнер на ГМ- Бил Мичъл, както и на тогавашния дизайнер на С2 Ген- Лари Шинода.

https://www.corvsport.com/c3-corvette-overview-shark-generation/

Май 27, 2019, 00:22:08
Отговор #25

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Да, дизайна е вечен, достоен даже за космонавтите стъпили на Луната, и лично оторизиран и базиран на предишната студия Мако Шарк 2, ако не греша, която е дело на дългогодишния главен дизайнер на ГМ- Бил Мичъл, както и на тогавашния дизайнер на С2 Ген- Лари Шинода.

https://www.corvsport.com/c3-corvette-overview-shark-generation/
На Нийл Армстронг /първият човек на луната/ са дали C2 доколкото това видео показва

а това е една от многото снимки на които са показани екипажът на Аполо 12 с техните C3 :)


"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Май 27, 2019, 00:28:23
Отговор #26

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
съгласен,
повечето съвременни спортни коли немогат да покажат нещо повече
затова има само една дума: timeless

към собственика: каква горивна система има това нещо ? карбуратори, инжекцион някакъв ?

Благодаря
Оригинално колата е била със 190 к.с мотор /карбуратор/, в момента е с 350/290 GM двигател на по-малко от хиляда мили + всмукателен колектор и карбуратор Edelbrock Performance. Нямам официални данни за мощност, но предполагам че с тази конфигурация ще е 300-330 к.с
Малко по малко ми пристигат разни дреболии от www.rockauto.com които съм си набелязал да сменя по колата. Двигателят и кутията се държат перфектно, общо взето работата са разни тампони по окачването, гарнитурки, един семеринг. Интериорът е в супер състояние, поне според моите разбирания за 38 годишен автомобил. Климатикът му май е със стария тип фреон и не работи, мисля да покарам това лято така и за другия сезон да умувам какво ще правя и да си набавя части за конверсия на 134 тип. Ще се радвам ако тук има други собственици на С3 с които може да обменяме информация.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Май 27, 2019, 03:57:22
Отговор #27

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Относно A/C то, ако не е конвертиран, то единя порт няма да може да се вкл на машината. (различава се) и с подмяната му напрактика става конверсията.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 27, 2019, 12:11:11
Отговор #28

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Питах тук разни колеги - климатикаджии, казваха ми че трябвало уплътнения и дехидратор и какво още беше че трябвао да се сменят... Ама хич не съм се задълбочавал да чета. Ще му дойде времето и на него :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Май 27, 2019, 15:51:02
Отговор #29

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Драер-а се сменя задължително ако "отвориш" системата. В тоя случай за да смениш вентила отвараш системата, съответно нов драер.

Но мисля че това е направено вече в Америка.
немец мръсен, бандит магистрален ...