Автор Тема: Историята на Кадилак  (Прочетена 6512 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 10, 2019, 21:36:35
Прочетена 6512 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Бре, не мога да повярвам, че сме изпуснали досега да пуснем поне някой материал или линк за най-иконичната амер. фирма за лукс коли /и тя и Линкълн са създадени от едно лице- Хенри Лиланд/.
Така че, ето един материал за 5-те най-важни Кадилак модели, поне според автора.

« Последна редакция: Август 12, 2020, 13:37:05 от dido1903 »

Май 14, 2019, 12:49:32
Отговор #1

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
С голямо уважение към автора, темата и марката, бих искал и аз да допринеса за обогатяването й. Според мен един от най-запомнящите се модели на Кадилак е Елдорадо от 1972 г., който е с  8,2 литров (500 куб. инча) осемцилиндров ДВГ и предно предаване. Този автомобил с голямо А е един от главните герой на филма "Разбойници" (2004), в който нагледно е демонстрирана неговата потенциална разрушителна мощ.
Разбира се този автомобил не е бил проектиран и произведен с цел да сее разрушение по магистралите, а да осигурява приятна, плюшена, климатизирана и безпроблемна возия за джентълмени и лейдита. И което й беше хубавото на Америка, след като остарее с 5-6 г., на всеки бачкатор, който иска да си купи шосеен крайцер за няколкостотин долара.


82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Май 14, 2019, 15:36:19
Отговор #2

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Бих искал да отбележа и главозамайващото 16-цилиндрово купе от 1937 г., по-долу. И по-късните варианти до 1940 г. включително, са масивни, забележителни, мощни, образец на американското инженерство от края на 30-те години. Какво ли е да караш 16 цилиндъра без електроника и с ръчни скорости? Кой ли би победил при един драг с Мерцедес 540 К от същата година?

Кадилак серия 90 в-16 купе с два варианта на каросерия

82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Ноември 09, 2019, 15:30:02
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Един интересен клип за над 1200 мили пътуване от Канзас в Средния запад, до Пенсилвания в Нова Англия, с 1976 Елдорадо купе.
Кадито работи безупречно, вкл. и климатика, не прегрява, и достига крайната цел безпроблемно, и само с 12-13 мили за галон разход, при това при константна скорост от 70-75 мили в час.
В ония години, американците още можеха да правят добре масивни коли.

В края на клипа има интересна калкулация колко са били точните разходи за това пътуване.








Февруари 05, 2020, 16:11:44
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Слагам тук кадри на единия от двата идентични ментово-зелени, със бяло-зелени кожени салони Кадита кабриолети модел 1956 година, внесени тогава нови за представителни нужди в БГ.
По-хубавия на кондиция от тях, който сега е в почти ново състояние, се пази и досега от УБО, и на него в медиите му има много снимки.
Този Девил кабрио /вероятно- Series-62/ е по-захабения от двата идентични 1956 зелени кабрио модели, но вероятно е тоя с по-интересната история, предвид че е повече експлоатиран.
Той седи и с други дарени им на тях коли, вкл. и още американки, в един хангар на Политехниката.
Да не се повтарям с двойно инфо, писали сме повече подробности за тия два Кадилака, в темата с екзотиките в БГ.

А ето и заводските им данни.

https://www.wplr.com/2018/09/17/ajs-car-of-the-day-1956-cadillac-series-62-convertible/

























« Последна редакция: Февруари 05, 2020, 16:40:22 от USfan »

Юли 19, 2022, 22:44:44
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, цели 2 години и половина не сме писали нищо по темата за тая велика марка, вкл. и аз.

Ето един интересен клип, показващ приказния на форма ранен следвоенен фастбек на Кади, дебютирал в 1968 год.
Кола, модерна иначе не само с външния си вид тогава, ама и с поведението си на път, както и от 1949 моделна година, и с новите си с горни клапани 8 цил. мотори.

Конкретния екземпляр на Хуви е рестомодифициран по отн. на мотора, окачването, а и в други работи, и видимо най-вече в салона, така че не е отправна точка за оригиналност.
Но пък, каква кола, а и в този и вид, напълно сега годна за всекидневно ползване.

&ab_channel=HooviesGarage
« Последна редакция: Юли 19, 2022, 22:55:49 от USfan »

Юли 20, 2022, 09:06:00
Отговор #6

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Аз ще споделя само един спомен за първия ми контакт с Елдорадото, за което пише колегата Акрополис. Беше между 1973 - 1975 и ние ходихме да си купуваме като ученици кифлички от фурната до ресторант "Варшава" в центъра на Бургас - точно зад Паметника (бургазлии знаят кой - още стои между другото). И там пред ресторанта се беше изтупало едно кървавочервено Елдорадо, което се изреди половината град да разглежда, а тогава Бургас беше около 120-130 хиляди жители. Мисля, че беше също кабрио, като това по-горе на снимката, но не съм сигурен след 50 години... :) Та имахме чувството, че и бронзовият войник от паметника се обръщаше да го гледа и така започна любовта към автомобилите, защото си беше и е жив шедьовър на автомобилното изкуство... :)

Юли 20, 2022, 14:51:30
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, много готина история за това пребивавало по морето Елдорадо.
Интересно дали по визуалния спомен може да се определи, от коя година приблизително е било производство...

Ако става въпрос за тия Елдота версии с предното предаване, от 1967 до 1969 години са с открити задни гуми, от 1971 до 1974 години им са закрити гумите задните с капаци, по подобие на другите модели в гамите на Кади за съответните години...

Ето ги до 1970 год. 

https://classiccars.com/listings/find/1970/cadillac/eldorado



А така са от 1971 до 1974 год.

&ab_channel=VanguardMotorSales

&ab_channel=UniqueClassicCars

И за протокола, от 1975 моделна година пак са с открити задни колела.

&ab_channel=Saabkyle04


пс. Една грешка вчера по-нагоре в писането горе съм направил.
Разбира се, че Клуб Купе Серия 61 Седанет фастбека модел на Кади дебютира в 1948 год, а не в 1968, както съм напечатал.
Само малко над 3200 броя Седанети са правени за 1948 година.

https://hymanltd.com/vehicles/4887-1948-cadillac-series-61-sedanette/

Юли 21, 2022, 09:40:34
Отговор #8

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Как ли не го въртях визуалния спомен, но това, което остана в паметта ми, беше кървавочервеното кабрио, като гюрукът беше свален... Имаше и капаци на задните калници, май... :)

Септември 07, 2022, 22:27:44
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Eдни от най-красивите каросерии въобще са 4-вратите дубъл-коул с 2 поредни ветроупорни стъкла файтони, правени най-вече от края на 20-те до средата на 30-те години.
Този приказен екземпляр е първия правен въобще Кадилак с 16 цил. мотор, а каросерията е дело на Фишер /които по-късно биват купени и интегрирани от концерна ГМ/.

&ab_channel=JayLeno%27sGarage