Автор Тема: Jaguar XJ6 X300 SWB Executive '95  (Прочетена 30041 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 15, 2019, 21:48:29
Отговор #70

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
така е, в момента имам три комплекта  :D   но мисля да ги намаля, че буквално нямам място за тях в тоя апартамент.... ах, как ще се радвам на една къща с двор, колата вътре, гаражът пълен с чаркалаци....  O:-)


Октомври 27, 2019, 22:42:19
Отговор #71

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
не го карам в момента и пипвам тук-таме някоя дреболия... смених вътрешното огледало, боядисах рамките на стоповете, че бяха налющени.... и още няколко дребни нещица...  разход на газ с каране 140-160 - под 15 литра, което е добре за 5 метра кораб с бавен 4ск. автомат :)





Януари 21, 2020, 08:45:34
Отговор #72

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
не съм писал отдавна тук, но то няма и кой знае какво....

поръчах от острова комплект дискове с накладки, лагери на 4-те колела, нови вериги с всички водачи и обтегачи.... скоро трябва да пристъпим към смяната им

задните амортисьори са за смяна, напролет, живот и здраве

ще модифицираме рейката с втулки вместо тампони, за по-директно завиване, че така е леко лигава по мой вкус, а и тампоните са чао

събота е вкарвам за професионално пастиране, да видим какво ще излезе от старата захабена боя

предложиха ми добра оферта за летни гуми посред зима, и купих комплект 245/45/17, да чакат още два месеца на терасата :)


имам една камара дреболии за правене по колата... но ми трябва основно време за тях, че си купих една къща и там има мноооого работа ...лека-полека ще станат нещата, само бачкане да има и да влизат парици :)

Януари 25, 2020, 11:19:07
Отговор #73

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
« Последна редакция: Януари 25, 2020, 11:31:40 от Механджията »

Март 01, 2020, 11:55:35
Отговор #74

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
преди седмица сложих 4 чисто нови гуми 245/45, визията и возията станаха такива, каквито трябва да бъдат... виждат се и белите мигачи на калника, скоро планирам да изработя и предните бели, че афтърмаркет няма.... капак от флуоресцентна лампа ще е донор :)     един кашон части чакат за вграждане в колата

наскоро я полираха професионално едни бояджии, стана страхотно...

набавих и оригинална дървена топка за скоростния лост, гравирана, чака ред да я дам за реставриране заедно с волана, че дървото му иска нов лак... салонът също трябва да се изчисти професионално - кожата иска пипване и грижа... дано следващите 2 месеца намеря време за всичко





Март 01, 2020, 12:31:47
Отговор #75

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
преди седмица сложих 4 чисто нови гуми 245/45, визията и возията станаха такива, каквито трябва да бъдат... виждат се и белите мигачи на калника, скоро планирам да изработя и предните бели, че афтърмаркет няма.... капак от флуоресцентна лампа ще е донор :)     един кашон части чакат за вграждане в колата

наскоро я полираха професионално едни бояджии, стана страхотно...

Брей, страхотно за боята.
Ами, котката си иска грижи, но сигурно се отплаща с доволно мъркане.  :))

Много интересно за гумите- тия твоите джанти 16-ки или 17-ки са, че търпят даже 45% профил височина гуми...
На моя еС-тайп съм със стандартните 16-ки, и преди 4 години им сложих нови стандартния размер 225-55-16.
Но за вече над 60 000 км. пробег, основно магистрали де, но и агресивно каране на междуградско, вкл. и по тесни завои, оттогава се поизносиха.
Затова сигурно това лято, или по-скоро зимата след него, ще ги сменям.
И така или иначе малко ми се гъне колата в завои с тия отн. високи гуми с профил 55%, та си мислех да мина на 50 профил.
А твоя друса ли много с този профил 45%, и с тая голяма ширина на гумите...

Че не ми се ще да ми минава твърдо по дупки.
Особено в София си е зле настилката, та е добре Джага да има остатъчен комфорт, а и разстояние до някое евентуално подбиване на джантите.

Март 01, 2020, 18:13:38
Отговор #76

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Комфортът за мен е отличен, 245/45/17 е размерът

след полирането стана супер, като се има предвид изходното състояние... разбира се, не е като нова боя на 100%, но от кола за боя стана кола, коятоа няма нужда от намеса  O0

за доволното мъркане - подготвил съм нови водачи и плъзгачи на веригите, лагери, спирачки и други дреболии, че не е доволно мъркането последно време...




Март 23, 2020, 15:59:36
Отговор #77

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
и така, колата претърпя сериозно освежаване:

нови вериги, плъзгачи и банани, почистени двата хидравлични обтегача, идната седмица и ново масло с филтър я чака. отстранихме един козметичен маслен теч. остават лагери на главини, предни дискове и накладки, два нови ремъка - всичко е закупено


скоро ще е на пазара, колкото и да не ми се иска - имам други приоритети, а и имам какво да карам.

Март 27, 2020, 22:09:57
Отговор #78

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
изработих бели мигачи, че няма ни фабричен вариант, ни афтърмаркет има, а оранжевите са ужасни

стана като от завода, или почти хахаха





Март 28, 2020, 11:08:12
Отговор #79

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Следя темата и колата ти става все по - хубава ! Доста жалко да го чуя за продажбата , дано се разминат нещата.