Автор Тема: За форумите и политиката в общуването.  (Прочетена 10585 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 07, 2019, 00:12:01
Отговор #10

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Благодаря на Фриско за темата и трезвия поглед над създалата се некомфортната ситуация с Емил!

Думата “политика” мисля е съвсем удачно поместена в заглавието тук.

Аз добавих и “политика в общуването”.
Смятам, че това ни липсва понякога, особено когато сме твърдо убедени във вижданията, независимо от коя страна на спора сме.
Ако я нямаше политиката и всеки казваше каквото мисли за правилно, без задръжки, то щяхме да сме като детска градина - едни разсърдени, други наказани.
Големи хора сме, всеки един от нас декларирал при регистрация, че е на възраст на 18 години.

Преглъщайки невъзможностите на другия да достигне вашите постижения в рестврацията или невъзможността мнението му да съвпадне с вашето, няма да ни направи по-малко прави или по-малко авторитетни - даже напротив!

От личен опит знам, че “изричането” на крайни слова и “истини” в интернет е прекалено лесно, но и почти винаги не звучи така, както бихте го изрекли лице в лице.

Форумът е екосистема, в която не можем да задържим 100% от желаещите да пишат. Иска ми се всеки да споделя знания, но не става.
Винаги има някой, който не се чувства добре в средата.

За мен е важно средата да е спокойна,  самобалансираща се и устойчива.

Нека се отнасяме с уважение към всеки тук, а ако смятате, че нечий проект или деяния не са достойни за тук, споделете го с мен на лично съобщение (без да се счита за донос), а аз, заедно с Дидо1903 ще го обсъдим и вземем решение за действия.

Поздрави и бъдете широкоскроени,
Митко
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 12, 2019, 18:45:14
Отговор #11

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Аз смятам , че не това дали се критикува или хвали , а начина на изказ е проблема, ако на някой му напишеш мнението си за колата му , което мнение е непохвално , то може да се поднесе по начин който да не засегне собственика на темата и колата. Всеизветно е , че българите , а и балканците сме дървеняци  и липсва какт в общуването. От там и този феномен проблем , който в други форуми не съществува, защото хората имат  по обран изказ и нито се палят толкова , ното изплязкват някаква  груба критика ....... Тва е ;)

Октомври 12, 2019, 18:57:49
Отговор #12

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Човеците сме различни същества .. и физически,и психически ... рядко могат да се съберат група с еднакви критерии за красота,качество,интелект.Писал съм го и преди,че критиките е пожелателно да са градивни а не язвителни.То и на улицата да кажеш "добър ден" на няколко човека едва ли ще реагират еднакво.:)
retrobs.com

Октомври 12, 2019, 19:11:22
Отговор #13

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Адаш , критиката е много полезно нещо, дори според мен предпочитам да получавам предимно критика НО поднесена  неязвително и по градивен и интелигентен начин , а не някой да ми напише " къв е тоя кенеф  дето правиш " ......

Октомври 12, 2019, 19:17:02
Отговор #14

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Адаш , критиката е много полезно нещо, дори според мен предпочитам да получавам предимно критика НО поднесена  неязвително и по градивен и интелигентен начин , а не някой да ми напише " къв е тоя кенеф  дето правиш " ......
Да де,критиката поднесена по технически издържан начин (в нашия случай) играе роля и на съвет.
retrobs.com

Ноември 28, 2019, 19:44:25
Отговор #15

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
За пореден път се убеждавам,че потребители които не са RUSSfans не са добре приети от определен форумен кръг!
При следващ такъв пост ще използвам вече само това ...
retrobs.com

Ноември 28, 2019, 20:37:07
Отговор #16

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Румба, отдавна съм забелязал, че руссофилите са нещо като религиозна секта, сплотена и /казано в не лош смисъл/ фанатизирана. Вярата им е непонятна за повечето хора  :)) :)), базирана неясно на какво, а те гледат на "неверниците" така, както, да речем, затворен дервишки орден на група японски туристи  :)) :))

Ноември 28, 2019, 20:53:28
Отговор #17

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Само петнадесет мижави процента пещерни русофобчета трият Русия от съзнанието си :)) :)) :))
« Последна редакция: Ноември 28, 2019, 20:56:33 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 28, 2019, 21:08:38
Отговор #18

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Румба, отдавна съм забелязал, че руссофилите са нещо като религиозна секта, сплотена и /казано в не лош смисъл/ фанатизирана. Вярата им е непонятна за повечето хора  :)) :)), базирана неясно на какво, а те гледат на "неверниците" така, както, да речем, затворен дервишки орден на група японски туристи  :)) :))
:))
Да са живи и здрави ... и да си пият питието с носталгия по "светлото бъдеше" .. пардон-минало  :)
retrobs.com

Ноември 28, 2019, 21:24:13
Отговор #19

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Така, поради тази нездрава дискусия, която се заформи тук, и въпреки, че никога не съм делял хората по политически пристрастия, смятам да постна това, което написах по един друг повод на стената си във фейсбук. Държа дебело да подчертая, че никога не съм влизал в конфронтация с никого на такива теми, не смятам да го правя и оттук нататък!Не е тази и целта на този форум!В кръга на моите познати и приятели, има всякакви хора, с които имам нормална комуникация. Долното споделям, за да се знае от всички що за човек съм, и който желае може да прекрати своята комуникация с мен, а ако не, съм написал къкво бих желал! Спорна вечер на всички!

С цел избягване на недоразумения и негативни емоции, се считам задължен, да сведа до знанието на всички, които по една или друга причина виждат моите публикации следното:
Считам се за нормален българин, изповядващ традиционните български семейни добродетели, моногамен и хетеросексуален съм! Не приемам хомосексуализма, джендърството /каквото и да значи тази тъпня/ и всички нестандартни, различни от природно дадените сексуални ориентации! С леви убеждения съм, русофил! Убеден атеист! Изцяло съм за завръщането на наборната армия, за завръщане на законите на Крум! Против евроГейските "цености" съм, не считам, че България е спечелила нещо от ЕС. Против настаняването на емигранти, мигранти и всекаква подобна паплач на територията на страната ни!
Във връзка с всичко написано по-горе, искам да кажа на всички, които не споделят моите убеждения и виждания /които не налагам на никого/, да не се чувстват задължени да коментират мои публикации!!! Така, както и самият аз не го правя в публикации, с които пък аз не съм съгласен! Фейсбук, и интернет са достатъчно голямо пространство, където всеки да си намери място за изява! Не го търсете в моя профил и моите публикации! Корекцията ще бъде неминуема!
Хората, които ме познават достатъчно добре, ще разберат до каква степен са сериозни нещата, за да напиша всичко това! Лека вечер на всички!