Автор Тема: Безмитен внос на класически автомобили  (Прочетена 6057 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 06, 2019, 19:45:52
Прочетена 6057 пъти

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
От няколко години ми прави впечатлние, че белгийски и холандски хирми са доста активни във вноса на олдтаймери от Щатите. От известно време следя и една немска фирма в Бремен, която внася соц. коли от Украйна,Беларус и Русия. И нещо не ми излизат сметките с 10% мито и 20% ДДС. Дотолкова, че бях решил да обмитявам Волгата в Гронинген, където следва/ живее малкият син.

Оказа се, има вратичка! И то в евродиректива, която би трябвало да важи и у нас!

От сайта Oldtimer Anwalt Hamburg: https://www.oldtimer-anwalt-hamburg.de/europarecht-der-import-des-oldtimers/

Durch den "Zolltarif 9705" werden Oldtimer unter bestimmten Voraussetzungen dahingehend privilegiert, dass die Einfuhr zollfrei ist. Damit ist auch ein reduzierter Einfuhrumsatzsteuertarif verbunden.

Der "Zolltarif 9705" ist Gegenstand der Durchführungsverordnung (EU) Nr. 1001/2013 der Europäischen Kommission vom 04.10.2013 zur Änderung von Anhang I der Verordnung (EWG) Nr. 2658/87 über die zolltarifliche und statistische Nomenklatur sowie den Gemeinsamen Zolltarif. Diese Verordnung ist am 01.01.2014 in Kraft getreten. ...

в превод:

"Митническа тарифа 9705" привилегирова класическите автомобили при определени условия, така че вносът е безмитен. Тя също така предполага намалена ставка на ДДС върху вноса. (В Германия: 9%)

„Тарифа 9705“ е предмет на Регламент за изпълнение (ЕС) № 1001/2013 на Комисията от 04.10.2013 г. за изменение на приложение I към Регламент (ЕИО) № 2658/87 относно тарифната и статистическа номенклатура и Общата митническа тарифа. Този регламент влезе в сила на 01.01.2014 г. ...
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 19:51:22 от maini4ka »

Юни 06, 2019, 19:52:09
Отговор #1

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Ценна информация. Виж ти.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Юни 06, 2019, 20:22:39
Отговор #2

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
В Холандия 30 годишни и по-стари автомобили се облагат с 8 или 9 % ДДС, не помня точно.

Юни 06, 2019, 21:51:20
Отговор #3

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
някой ретрофен в европарламента е спестил кинти, попълвайки колекцията и правейки добро за нас :))))

Юни 07, 2019, 08:05:01
Отговор #4

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Сега остава и някой компетентен да потвърди, че това е актуално и в Българското законодателство.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Юни 07, 2019, 08:39:42
Отговор #5

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Сега остава и някой компетентен да потвърди, че това е актуално и в Българското законодателство.

Със сигурност 3-4 опитни митничарски фирми не бяха чували за него, в Пловдив засега няма обмитена кола по тази тарифа. Но то и да влезе някой олдтаймер от извън Евросъюза, влиза през Варна, Бургас или през София.

Юни 07, 2019, 09:28:18
Отговор #6

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
И като влезе, познайте след колко месеца ще я регистрират - първо в митницата ще се мотаят, освен ако не си платиш нещо под масата, а после в КАТ ще те питат: А бе ти да не си инвалид? Та и там няколко месеца. Дори и да има директива, на българските чиновници им трябва "Наредба"... >:(

Юни 07, 2019, 09:56:20
Отговор #7

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
намерих го регламента на български:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A32013R1001


Стр. 638

РАЗДЕЛ XXI
ПРОИЗВЕДЕНИЯ НА ИЗКУСТВОТО, ПРЕДМЕТИ ЗА КОЛЕКЦИИ ИЛИ АНТИЧНИ ПРЕДМЕТИ
ГЛАВА 97
ПРОИЗВЕДЕНИЯ НА ИЗКУСТВОТО, ПРЕДМЕТИ ЗА КОЛЕКЦИИ ИЛИ АНТИЧНИ ПРЕДМЕТИ

Допълнителна бележка
1. Позиция No 9705 включва колекционерски автомобили с историческа или етнографска стойност, които са:

а) в оригиналното си състояние, без съществени изменения на шасито, каросерията, кормилната уредба, спирачната система, пред­авателната система или системата за окачване и двигателя. Допускат се поправки, възстановяване и смяна на счупени или износени части, аксесоари и елементи, при условие че превозното средство се съхранява и поддържа в състояние, което съответства на историческата действителност. Изключват се модернизирани или модифицирани превозни средства;

б) произведени преди най-малко 30 години;

в) от модел или тип, чието производство е прекратено.

Изискуемите характеристики за включването им в колекция, а именно да бъдат сравнително редки образци, да не се използват обикновено по първоначалното си предназначение, да бъдат предмет на специални сделки извън обичайната търговия с подобни стоки и да имат по-висока стойност, се считат за изпълнени по отношение на превозните средства, които отговарят на горепосочените три критерия.

В тази позиция се включват и следните автомобили в качеството им на образци за колекции:

— автомобилите, независимо от датата на производство, за които може да се докаже, че са били използвани по време на историческо събитие,

— състезателните автомобили, за които може да се докаже, че са били проектирани, произведени и използвани изключително за спортни състезания и че са постигнали значителни спортни успехи на престижни национални или международни състезания.

Частите и принадлежностите за автомобили се класират в тази позиция, ако сами по себе си са оригинални части или принадлежности за автомобили от колекции, произведени са преди най-малко 30 години и производството им е прекратено.

Изключват се репликите и репродукциите, освен ако отговарят на горепосочените три критерия.

Юни 07, 2019, 15:40:41
Отговор #8

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Регламентът е чудесен, но за нормалните държави. За българските условия, обаче, балканският синдром със сигурност ще вземе превес, както писах по-горе. И в най-добрия случай вносаъти регистрацията ще се оправят вероятно с подкуп... Имам горчив опит, но не съм платил нито стотинка на гамените и за подобен случай ме размотаваха 3-4 месеца, докато регистрирах накрая в КАТ... :-X

Юни 07, 2019, 17:18:01
Отговор #9

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Регламентът е чудесен, но за нормалните държави. За българските условия, обаче, балканският синдром със сигурност ще вземе превес, както писах по-горе. И в най-добрия случай вносаъти регистрацията ще се оправят вероятно с подкуп... Имам горчив опит, но не съм платил нито стотинка на гамените и за подобен случай ме размотаваха 3-4 месеца, докато регистрирах накрая в КАТ... :-X

В Германия и Холандия пък за да минеш по този регламент, трябва да наемеш специална адвокатска / митническо-посредническа фирма. не се знае кое е по-евтино...