Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 105888 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 26, 2008, 09:32:18
Прочетена 105888 пъти

Неактивен cvetelin

  • Публикации: 716
    • http://classiccar-bg.com
„Гражданска отговорност” скача с 30%, при леки ПТП – вече без протокол от КАТ
Новини Застраховката „Гражданска отговорност” трябва да се повиши поне с 30 на сто, за да компенсира загубите, натрупани от дружествата от тази дейност.

Това заяви заместник-председателят на Комисията по финансов надзор Ралица Агайн на семинар на застрахователите за продажбата на автополици. Според данните за деветмесечието, половината застрахователни компании са на загуба от близо 70 милиона лева от задължителната автозастраховка, а до края на годината се очаква отрицателният резултат да се увеличи с още 20 на сто.
На губещите компании е наложена принудителна административна мярка и те ще бъдат задължени да вдигнат цената на застраховката „Гражданска отговорност". Останалите дружества ще могат сами да преценяват дали да запазят досегашните премии или да ги увеличат.
От 2009 година се въвеждат три вида протоколи, съобразени с европейските стандарти, които ще се попълват при пътно-транспортни произшествия. Първите са за ПТП с пострадали хора, вторите – за инциденти с материални щети. Третият вид са двустранните протоколи, които ще попълват двамата участници в катастрофата, ако има само леки поражения по автомобилите и шофьорите се разберат помежду си. Няма да е необходимо двустранният протокол да се регистрира в КАТ.
С това нововъведение виновният водач, причинил катастрофата, ще избягва санкцията от органите на реда, коментираха застрахователи. От Комисията по финансов надзор обаче са на мнение, че спестените пари от посещение на всяка катастрофа ще осигурят допълнителен ресурс на органите на реда да засилят превантивния контрол по пътищата.

брех колко пари ша стане тва ? вече?
« Последна редакция: Април 12, 2012, 17:08:37 от dido1903 »
Има три неща, които една жена може да направи от нищо-шапка, салата и семейна сцена.

Ноември 26, 2008, 15:23:52
Отговор #1

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
На мен ми казаха даже ,че ще има намаление малко ама те до преди няколк одена ги дигат ,сега ги свалят. :D Винаги преди зимата ги дигат ;)
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Ноември 26, 2008, 16:45:39
Отговор #2

Неактивен cvetelin

  • Публикации: 716
    • http://classiccar-bg.com
Цитат на: "Gigabyte"
На мен ми казаха даже ,че ще има намаление малко ама те до преди няколк одена ги дигат ,сега ги свалят. :D Винаги преди зимата ги дигат ;)
да де ма на пролет не ги смъкват :mrgreen:
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Има три неща, които една жена може да направи от нищо-шапка, салата и семейна сцена.

Ноември 26, 2008, 17:05:29
Отговор #3

Неактивен fnt

  • Публикации: 98
Като са на загуба що бачкат, никой не ги кара .....
Мен ми казаха сега да си направя гражданската, която ще влезне в сила от 01.01.2009г. за да ми излезне по-евтинко, а с другите пари да си зареда бензин за да се дрифта  :lol:
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Ноември 26, 2008, 18:00:04
Отговор #4

Неактивен cvetelin

  • Публикации: 716
    • http://classiccar-bg.com
Цитат на: "fnt"
Като са на загуба що бачкат, никой не ги кара .....
Мен ми казаха сега да си направя гражданската, която ще влезне в сила от 01.01.2009г. за да ми излезне по-евтинко, а с другите пари да си зареда бензин за да се дрифта  :lol:
аз си я прая на разсрочено
там на 4-ри пъти по 30 40 лв ... по не ги усещам  :mrgreen:  :mrgreen:
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Има три неща, които една жена може да направи от нищо-шапка, салата и семейна сцена.

Май 09, 2011, 12:04:40
Отговор #5

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
колеги някои наясно ли е за да даде светлина по темата относно новите изисквания за сключена  застраховка гражданска отговорност доколкото знам вече след като имаш регистриран автомобил в движение по документи независимо дали го ползваш или не трябва да имаш сключен договор за застраховка в противен случаи глоба за физически лица 400лв за фирми 2000лв

Май 09, 2011, 15:07:19
Отговор #6

Неактивен stefo

  • Публикации: 58
 От КАТ ми казаха, че по принцип е така, но никой не може да те задължи да правиш застраховка при условие че колата стои в гаража. Инициативата с  горното е поета от агенцията, която прибира процент от застраховките и разчита на неосведомеността на народа .

Май 09, 2011, 17:03:29
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Глобите са ако те изловят да караш без гражданска, така и трябва да бъде - никаква милост! Иначе доколкото разбрах се предвиждаше санкция спиране от движение, ако гаранционния фонд прати в КАТ инфо, че нямаш ГО... но по най-последни слухове май и това са го отменили, щото си беше просто нелепо. Но за сметка на това искат да премахнат ГО на разсрочено плащане т.е. дори само 2 пъти годишно да изкарваш колата от гаража пак трябва да платиш за цялата година :(
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 10, 2011, 11:04:14
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
На мен тъкмо ми дойде проблясък, че може да си правя застраховка на вноски и то само за активният период от годината, но май вече няма да има разсрочено плащане.

И все пак, никой няма да дойде в гаража да те глоби за застраховка.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 10, 2011, 11:21:59
Отговор #9

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Писмата ги праща Гаранционният фонд, с надеждата да уплаши хората и да се юрнат да застраховат. Натискът е по няколко линии - за събиране на кешовицата, за замазване очите на ЕС /защото се получава разминаване между броят на колите, които не са спрени от движение и броят на тези, които имат ГО и еврочиновниците мърморят, но не са прави според мен!/. Но за момента господстващото мнение е, че само плашат гаргите.

Колкото до ГО да е само на една вноска, май това вече е в сила! Доста много тъпо. Особено за нашите коли. Специално за ретро автомобилите трябва да се направи изключение, както има много различни примери по света - да може сезонна застраховка, месечна, да не кажа и дневна! Естествено, мутрите-застрахователи само гтледат да прибират пари, никой няма да дойде да ни направи някаква отстъпка! Трябва сами да искаме, да настояваме. То всъщност именно това е работа на ретро-клубовете, които освен да се множат, май не правят нищо в посока подобни облекчения /ако някой прави нещо, моля да ме извини!/. Иначе плащането на една вноска не е чак толкова притеснително, така и така се дават парите, човек може да си направи сметката и да ги даде. Но както казах, специално за ретро автомобилите, които се движат от дъжд на вятър и се карат безкрайно внимателно, там тази задължителна годишна застраховка си е просто грабеж! Да не говорим, какво остава за човек с 2, 3 или 5 автомобила! Във всяка нормална държава се стараят да стимулират подобни дейности, защото това е част от историята и културата на нацията. У нас ще стимулират бутването под ореха и балатумите върху колата - до настъпването на по-добри времена.... някой ден!