Автор Тема: Ново австрийско издание на английски език  (Прочетена 2589 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 08, 2020, 12:59:34
Прочетена 2589 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Колеги,

има вероятност през декември на пазара да излезе ново австрийско списание за исторически превозни средства. Ще се издава на английски език.
Изглежда доста интересно. Тука може да видите част от съдържанието на брой първи, както и да се абонирате. Доставят до България и приемат PayPal :)

https://rareandunique.media/category/vol-1/issue-1/

Октомври 08, 2020, 14:07:18
Отговор #1

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Я па тия ентусиасти да приберат обороти.
С тая реклама тук дето им правиш, мен поне доста ме разсмя. )
На европейския, а и на световния пазар има доста реално излизащи и мега авторитетни издания, и то от десетилетия създадени, а и със страхотни съдържания в тях, четими на английски и други езици.
Така че надали има нужда от още, особено пък уж световни на език, а не регионално насочени издания.

Та малко ми се види прекомерна хвалбата, на реално още нищо не излязло на хартия на пазара, та си мисля, да не си се договорил вече да си дистрибутора на хартиения носител за България, когато и ако дойдат и такива броеве.  :))

Това което аз виждам, е един кух и крайно евтино и ограничено на /използвам тук нетската думичка/ контент направен сайт, за реклама на абонамента и първи брой.
Нямат дадени тук имена на редакторски екип, като и на разните там други служители, отговарящи за форматиране, евентуално печатане, и дистрибуция.
Нямат адрес на редакция, няма и листа с и-мейли на служителите, нямат абс. нищо.

Единственото име което виждам, е на отговорника по Уеб оформлението, някои си Матиаш Торса /името звучи на унгарски/.
Всъщност, нищо и никъде не подсказва, че изданието ще се прави и печати в Австрия.

А тая цена от 10 Евро на брой е смехотворна, за начинаещо нетско засега рекламирано издание, особено и на фона на цените на месечните броеве на сериозните европейски ретроавтоиздания.
Доуточняват иначе, че таксите за шипинг в Европа са по 4.50 Евро на брой, а за света- по 7 Евро на брой.
Което всъщност е на горната граница за такива пощенски пратки, и също не особен аргумент в полза на абонамента, или дори единични бройки да се купуват.

Аз лично, все още година след година си купувам почти всички месечни /някои 2-месечни/ броеве на водещите няколко немски авторетроиздания, както и интересуващи ме броеве на водещи английски, френски, италиански, и американски издания.
Така че, сигурно може да се квалифицирам в таргет групата на тия да им давам по 20 лева на брой, или пък евентуален абонамент.

Няма лошо да почнем да купуваме и австрийски ретроиздания /като си купувам редовно месечни броеве на водещото австрийско списание за коли- Авторевю, където също има и доста статии за ретроколи/.
Вероятно годишно давам чужди валути в доста над 1000 лева еквивалент, за купуване само на автосписания, може и доста повече да са, не съм смятал детайлно тоя ми книжовен разход.

Между другото, добър познат съм с водещия австрийски автожурналист, и голямата им медийна звезда там- Хелмут Ганстерер /с писателски псевдоним- Филип Валдек/, още от времето на следването ми във Виена преди 25 и повече години.
Така че, може и да му пиша да го питам, чувал ли е слухове за това списание, и що за издатели са тия мераклии, ако въобще има и той инфо за това.
Общо взето, на 99% съм сигурен за снизходителния му отговор.
Особено щом става въпрос за някакво такова тюрлю-гювеч за уж световно разпространение англо-езично издание.
Там издателите или каквито са, надали ще ни изненадат с техническа мега-проза, есета, и статии.

Специалистите тук по информатика и Нет да кажат, но моето мнение е, че специално за оформлението на сайта и цялостното му създаване, сигурно са дали кандидат-издателите на тоя Матиаш /ако не е той всъщност сам и единствен човека-оркестър/ космическите 50 Евро.  O:-)
Всъщност, и това е много да са му дали, за оформяне на сайт с 2 подраздела, и с 4 снимки в тях, изкопирани и те сигурно от другаде, и после попреработени.

Като контрапункт, и леко акцентиране какво специално аз търся и разбирам под понятието австрийска автопреса и австрийски автожурналисти, ето малко инфо за топ-автожурналиста на Австрия, споменатия- Х. Ганстерер, и статиите и есетата, които той пишеше за водещото им автоиздание- Авторевю още от нач. на 70-те години, както и в последните години, за водещото немско моторджийско списание- Моторрад.
От него надолу, общо взето австрийското тестерско и журналистическо ниво е отн. слабо, много по-слабо от на английските или немските автожурналисти, да речем.

https://de.wikipedia.org/wiki/Helmut_A._Gansterer

Ето и сайта на едно реално и отдавна излизащо австрийско автосписание, с все пак напълно умерена и традиционна за автобранша в центр. Европа, единична месечна цена.
Не е специализирано за ретроколи, но има статии и за тях, като за този С111 в Окт. им брой.

https://autorevue.at/

Айде, със здраве, и другия път, все пак не подценявай толкова четящата тук аудитория.
« Последна редакция: Октомври 08, 2020, 14:53:09 от USfan »

Октомври 08, 2020, 19:01:22
Отговор #2

Активен USfan

  • Публикации: 10811
За сравнение, понеже се споменава въобще Австрия в рекламирането.
Ето едно от Австрийските ретросписания- Аустро Класик.
Списвано от сериозен журналистически екип, има го и в електронен и печатан вид, като на абонамент за централна Европа е 42 Евро на година, вкл. и доставката.

https://www.presseshop.at/Austroclassic-Abo

Ето му и адреса и редакторските телефони, за да знае човек с кого общува и от кого купува това списание.

https://medianet.at/markets/medien/austro-classic-das-oesterreichische-magazin-fuer-technik-geschichte-verlags-gesmbh-6498.html#

А това пък е една примерна, но далеч не всеобхватна листа с немско-езични списания, издавани в Европа.

https://www.presseshop.at/Zeitschriften/Auto-Motorrad-Zeitschriften-Abos/Oldtimer-Zeitschriften-Abos

Ако пък става въпрос за другия уж плюс, че ще се издава на английски, тук пък конкуренцията е още по-сериозна и огромна, от спрямо немските издания.
Просто не мога да изброя издаваните в световен мащаб и достатъчно популярни луксозно печатани, с гланцови страници и снимки, детайлно списвани, дебели, а и не много скъпи ретро автосписания, издавани на английски, вкл и тия, издавани в Европа такива.

Декември 27, 2020, 17:12:18
Отговор #3

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Малко преди Коледа, трима абонати от България получихме първи брой на хартиеното копие вече :)


Април 14, 2021, 21:03:10
Отговор #4

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
И брой две вече е на пазара :)


Октомври 18, 2021, 17:44:50
Отговор #5

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
В момента може да направите абонамент за следващата година :)

Февруари 01, 2022, 17:56:00
Отговор #6

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Ето и останалите броеве от година първа и първия от година втора :)





Успоредно с хартиеното копие получавате и електронна версия на изданието :)

Март 02, 2022, 10:03:37
Отговор #7

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Колегите, които ще посетят Techno Classica Essen, в периода 23-27 март, могат да се срещнат с част от екипа на списанието в Hall 5, Stand 5-519 :)

Октомври 25, 2023, 17:11:58
Отговор #8

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Време е за подновяване на абонамента https://rareandunique.media/ :)