Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 105878 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 11, 2011, 00:55:03
Отговор #10

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Мда крайно време е хората да разберат че не всичко което ни го казват от Европата е правилно по дефиниция... а по-скоро би трябвало да предизвика дебат на който ние като член на съюза имаме право! Друг е въпроса че много често си го заслужаваме и няма какво да се сърдим на външните наблюдатели...

Пример са генно модифицираните организми (заради US лобита) както и контрола и цензурата на информацията по кабела - The Great Europe Firewall (по подобие на китайците) - подход на който дори Гьобелс би се зарадвал :) Извинявам се за офтопика ама това робско самосъзнание на жертви което витае из обществото ни ме гложди много напоследък :)
« Последна редакция: Май 11, 2011, 01:05:46 от afx »

Май 11, 2011, 11:36:29
Отговор #11

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Дано по-скоро ЕС се разпадне  >:D 

Май 11, 2011, 15:24:15
Отговор #12

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Има и нещо друго. Ретро автомобил, какво разбираш под ,,ретро" ? Това ретро, дето гние във витрината, гаража и се кара толкова внимателно, не е с нищо по-ретро от другото, дето се кара всекидневно с газ до ламарината. Щом се кара на пътя, трябва да има валидна ГО, съгласен съм. Вече друг е въпросът, кой-колко коли има. 

 И има значение, дали ще се плати на един път. Да е малолитражен автомобил, както и да е. Ама, да е Класова кола с три `иляди кубика мотор, вече няма да е все тая. Недейте гледайте само от своята камбанария. И ще е добре да има възможност да се плаща на вноски. Винаги съм плащал на вноски въпреки, че не съм социално слаб. Ама и това нещо ликвидираха. Глупаво.

И трето. В България, няма какво да се надявате на облекчения за дъртите бангии, били те и перфектни, като от брошура. Хората ,,Х" нямат интерес да облекчават тези, които дават пари за да им пълнят джоба. Или война трябва да стане- или да се гласува такъв закон и да се приеме. Твърде възможно, но кой ще воюва с държавната машина, това е въпросът.

Май 11, 2011, 16:27:38
Отговор #13

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Най-приемливият вариант за мен е да се разреши гражданска отговорност да се сключва за период от 2 месеца.
Така всеки може да си направи сметката кога ще плаща и кога няма.

За съжаление, това не е направено.

Имам чувството, че искаме нещата да станат от раз и да сме като европейците.
Едновременно да има класификация "ретро" автомобил, да отпаднат данъци, да отпаднат прегледи и какво ли още не.

Според мен пътят е първо да се направи класификация на ретро автомобилите, било то с различни номера или само на хартия, и чак след това да се лобира за отпадане на данъци, облекчени застраховки и  прегледи.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 11, 2011, 19:25:04
Отговор #14

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Жалкото е че всичко започва и свършва в с приказките тук :(  На всички е ясно че никога няма да има квалификация "ретро автомобил" в законодателството и никакви отстъпки за него няма да се правят, дори ще е много по-скъпо да го имаш :(  Поне аз с голяма мъка съхранявам колите си, но ще минат години и вече няма да имам възможност за това....и тогава се продават на части или кой колко даде и всичките грижи отиват напразно. Имам няколко приятели, които с такова желание си купиха и направиха колите си а сега вече им става лошо от данъци, граждански, горива и какво ли не и просто искат да ги разкарат :(  Това е реалността за съжаление.

Май 12, 2011, 08:51:23
Отговор #15

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
И според мен класификацията "Ретро автомобил" ще донесе, освен облекчения, и нови изисквания, които не се знае дали ще са по силите на мнозина.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 12, 2011, 11:04:29
Отговор #16

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Напротив, тези изисквания трябва да бъдат доста занижени в сравнение със съвременните коли, ползвани ежедневно. И сега съществува решение на проблема с ГО - ако спрем ретро колите си от движение, обаче после ако искаме пак да ги пуснем в КАТ ще ги третират както съвременните, просто защото нямат други критерии... но те просто няма как да покрият евро изискванията за вредни емисии, пасивна безопасност, спирачна система и т.н.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 18, 2011, 06:46:23
Отговор #17

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Засега единствения бонус отпуснат от управляващите е че автомобилите произведени преди 1980г са освободени от димност на газовете. Е все от някьде трябва да се трьгне нали вьпросьт е колко ще продьлжи приемането на тези облекчения за собствениците на ретро и класически автомобили.

Март 11, 2012, 13:32:22
Отговор #18

Неактивен jack71

  • Публикации: 35
Здравейте,
Нов съм във форума но го следя отдавна. Сега се регистрирах и тия дни ще пусна снимки на колата която правя.
Та имам един въпрос който ме тормози. Тия седмици приключвам първата ми кола и вкарвам 2рата. Ама нящо почна да ме гложди въпроса с данъците и гражданските. Ясно че не е евтино хоби но все пак е малко зловещо за коли които се карат по 1-2 пъти в седмицата. А някои от нас имат и по няколко. Та като почна да си правя сметката (което рядко се случва) ме заболява главата - данък към 250, гражданска и тя колкова и всичко останало за регистрация,евентуално още една такава  + ежедневните 2 коли работата става груба.
Сигрно темата е чекната и друг път ама да питам и аз - няма ли някаква отстъпка при данъци за ретро автомобили или граждански? И ако не въобще нещо прави ли се по този въпрос?  :-\
« Последна редакция: Април 22, 2013, 11:16:55 от dido1903 »

Март 11, 2012, 13:44:48
Отговор #19

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Не си написал откъде си.
Включи се в някой ретро клуб. Тази година правихме ГО на ретроавтомобилите на Бургаския Ретро Клуб на цена 1/3 от тази която ти цитираш.
Данъците не са проблем.
За кола 2.5 бензин 90 к.с. 1969 г. днес ми дойде съобщение от Общ. Бургас за данък около 20 лв.
Поздрави!!!
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!