Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 106588 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 11, 2016, 11:40:56
Отговор #180

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
И четейки това нещо не мога да разбера следното как и къде ще се подновява регистрацията?
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 11, 2016, 12:23:36
Отговор #181

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ами в репортаж за проблемите на мотоциклетите и караваните по телевизията, един мазен милиционер обясняваше с усмивка, че просто трябвало да се отиде с валидна застраховка в КАТ и да се пусне една молба. И готово. Я виж колко лесно било! И подчертава, че опашки нямало. Ами да, колко му е човек да се разходи до КАТ за едното му нищо!? Няма да е за сефте. Отделно, както няма опашки /което далеч не е истина/ в този момент, така като настане сезона за каране и съответно за възстановяване на регистрации - дали няма да се завихрят опашки като в най-добрите милиционерски времена? Ето това е цялата работа, система от мазняри, които мислят единствено до ниво обслужване интересите на застрахователите. И... до там! А след като специален информационен център ще подава ежеседмично информация до системата на КАТ за липсата на застраховки и така ще се прекратяват регистрациите, защо също така не подават информация за сключените застраховки и съответно автоматично възстановяване на регистрациите? Е да, ако бяхме бяла, европейска държава, можеше и да се направи нещо по въпроса. Ама то...

Януари 11, 2016, 12:52:05
Отговор #182

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
...все още поне за мен не е и напълно изяснен въпросът дали преди тази опашка с молбите за пускане в движение няма да е нужно да се наредим на друга, за да ни вземат първо глобичката за просрочена застраховка? ::) Затова засега не вярвам много на "разваления телефон" на журналистите, а чакам първите изгорели колеги да споделят какво става в действителност.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 11, 2016, 14:21:01
Отговор #183

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
...  Е да, ако бяхме бяла, европейска държава, можеше и да се направи нещо по въпроса. Ама то...

Е вече и те не са много "бели"   ;) Един доста показателен виц на тази тема.

Януари 11, 2016, 19:01:07
Отговор #184

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Автомобилите без застраховка ще се дерегистрират автоматично от КАТ в тяхната база данни.

Информацията /кой има-няма/ засега се предоставя от Гаранционният фонд на дискове, като до 1-2ва месеца това ще става през интернет.

Който бъде хванат да управлява автомобил по пътищата без застраховка ще плаща 2-ве глоби. Едната защото е без застраховка и другата -защото управлява автомобил без регистрация.

Вариантите да се поднови регистрацията са два - единия като се отиде в КАТ и другия по информация от Гарнционния фонд подадена в КАТ.

От всичко до тук излиза че - който не управлява автомобил без застраховка по пътищата, просто си кюти.


Ники, абе да вземеме да се изнесеме в Германско, на хубавото - па Германците да дойдат тука на нашето място и за 10-на години като го уредят като при тях /а ние усвиниме в Германия/, пак ще се разменим.
Хем Дойчовците ще са доволни че ше имат яко бачкане - хем ние ше сме доволни че ше има кво да усираме.
И така докато свят светува да си се менкаме.
Да и пишеме на Мергела за тая идея - може да се навие, а ?   :P :winktongue:
Така и така, щом са тръгнали да се изнасят - да изпревариме Сирияните.
« Последна редакция: Януари 11, 2016, 19:13:33 от Toni only Benz »

Януари 11, 2016, 19:28:42
Отговор #185

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
E те за т'ва Перник е обявен за център на Вселената - там се раждат най-блестящите идеи... остава само и простосмъртните немци да ги оценят и възприемат :))

Цитат
Автомобилите без застраховка ще се дерегистрират автоматично от КАТ в тяхната база данни.

Информацията /кой има-няма/ засега се предоставя от Гаранционният фонд на дискове, като до 1-2ва месеца това ще става през интернет.

Който бъде хванат да управлява автомобил по пътищата без застраховка ще плаща 2-ве глоби. Едната защото е без застраховка и другата -защото управлява автомобил без регистрация.

Вариантите да се поднови регистрацията са два - единия като се отиде в КАТ и другия по информация от Гарнционния фонд подадена в КАТ.

Този цитат на пръв поглед е доста упокояващ, но не разбрах откъде е - официално инфо или пак журналистически интерпретации? Дори да приемем всичко това за вярно, остава все пак въпроса как да сме сигурни, че след като сме си платили ГО, то гаранционния фонд е изпратил инфото в КАТ и в какъв срок става това? Ясно е, че като си платим, подкараме бангията и ни спре чичкУ поУицай, няма как вече да ни глоби за липса на застраховка, но остава 2-рата глоба за каране на отчислен автомобил... явно все пак ще е наложителна разходката до КАТ, особено ако сме си платили ГО в последния момент преди пътуването...

п.п. и още една въпросителна - ако снетият от отчет по тая причина автомобил домува на общински терен, а не в частен имот колко ще е гратисният период, преди да получи жълта самозалепяща се честитка от общината? За липса на ГТП доколкото знам поне досега беше 2 г. от последното минаване, с други думи с една година просрочване.
« Последна редакция: Януари 11, 2016, 19:36:12 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 11, 2016, 19:42:47
Отговор #186

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Абе ше стане хора немеца, ама ... абе идеи трябват.   ;)


Ами в момента в който имаш застраховката/хартията/ в джоба вече не би трябвало да те интересува кой,как и кога е подал информацията за това /че имаш/ в КАТ.

Виж това за "общинския терен" - не е ясно, тря'а се види.
« Последна редакция: Януари 11, 2016, 19:45:46 от Toni only Benz »

Януари 11, 2016, 19:49:38
Отговор #187

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ама и ти започваш май да мислиш като германеца, само че у нас както е известно, идеята е друга - да ти вземат парите на всяка цена, дори при някакво такова абсурдно положение. Или с други думи както казал лудият, който се мислел за грахово зърно, след като уж бил оздравял "Аз вече знам, че не не съм грахово зърно, обаче не знам дали и кокошката го знае"  :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 11, 2016, 20:32:40
Отговор #188

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
А, това за "прибирането" на кинтите е ясно по дифолт.  :)


Иначе едно от нещата което е важно - застрахователния ти агент/брокер тря'а да е сериозен и като си платиш при него да си сигурен че е регистрирал полицата в Гаранционния фонд.

Иначе се яде дървото, вече сигура, ако не е !

Щото там става "прибирането", срещу един невалиден лист 'артия.

Всеки трябва да си провери за да е спокоен.

Ето тук става това ... http://eisoukr.guaranteefund.org/
« Последна редакция: Януари 11, 2016, 20:36:35 от Toni only Benz »

Януари 11, 2016, 21:36:55
Отговор #189

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Интересно Ми е след като талоните за регистрация са в Мен как ще бъде прекратена служебно регистрацията на колата Ми?
Известно е, че ако бъде водач хванат на пътя без застраховка, МПС-то се спира от движение и се иззема регистрационния талон.Но след като колата Ми е в гаража, без застраховка, а не участник в движението, как ще и изземат регистрационния талон?
И друго Ми е интересно.След като талоните са в Мен със сключена застраховка (пък било и 5 минути преди проверка на пътя), как контролния орган ще разбере, че автомобила е с прекратена служебно регистрация?
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.