Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 106867 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 11, 2016, 21:43:54
Отговор #190

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Интересно Ми е след като талоните за регистрация са в Мен как ще бъде прекратена служебно регистрацията на колата Ми?

В базата данни на КАТ.

... колата Ми е в гаража, без застраховка, а не участник в движението, как ще и изземат регистрационния талон?

Не го изземват, пак по базата данни в КАТ се води дерегистриран.

И друго Ми е интересно.След като талоните са в Мен със сключена застраховка (пък било и 5 минути преди проверка на пътя), как контролния орган ще разбере, че автомобила е с прекратена служебно регистрация?

Вече имат таблети в автомобилите, там излиза всичко.

Януари 11, 2016, 22:00:41
Отговор #191

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
В базата данни на КАТ.

Не го изземват, пак по базата данни в КАТ се води дерегистриран.

Вече имат таблети в автомобилите, там излиза всичко.

За базата данни ясно, за таблетите също ясно.Но с полицата и талона в ръката Ми, те какво правят тогава? Това е интересното????? Другото, Ми прилича на поредната кампания ......"бягайте да давате едни пари, че се охарчихме покрай тия празници".Защото, това спиране и пускане в движение, ще е съпроводено с едни пращания, за едни обработки на документи, едни марки за тия документи и едни комисионни за банкови преводи за плащане на тия неща.
Поредното доене на стадото тъпи овце наречено български народ.
« Последна редакция: Януари 11, 2016, 22:05:24 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 11, 2016, 22:16:58
Отговор #192

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Но с полицата и талона в ръката Ми, те какво правят тогава?

При това положение, си законно на пътя.

А че е кампания - кампания си е, то затова и затъмнението е пълно и само недомлъвки.

Иначе за доенето - е то не е спирало.В случая, нас /ретро любителите/ ни цакат с данъците, там е играта.
Знаете, в чужбина, данъците за ретраците са други /по-ниски/, там трябва да се наблегне.

В случая със застроховките, нещата са добре за гражданите, няма тичане, плащане само за това което сме плащали и досега,просто който не кара автомобила ще спечели от това че няма да плаща.
« Последна редакция: Януари 11, 2016, 22:39:38 от Toni only Benz »

Януари 12, 2016, 00:20:24
Отговор #193

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
При налични малък и голям талон в собственика, налични регистрационни табели, платен пътен данък за годината няма такива филми с прекратена регистрация!!! Регистрацията може да се прекрати само и единствено от собственика! КАТ може единствено да спре автомобилът от движение при техническа неизправност, но дотам, правомощия за прекратяване на регистрацията нямат. Това е като с писмата, които пращаше гаранционият фонд - преброяване на балъците, които ще им се вържат :D

Януари 12, 2016, 00:56:50
Отговор #194

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Така е Мичев, до сега беше така - какво пречи, да има законови промени, регистрацията да се прекратява служебно.Мисля че няма да стане де.

Иначе за Гаранционния фонд, да - всичко беше за сплашване, писмата.
Даже не за сплашване а за напомняне - както се води официално, но институциите/медиите не се спряха да го представят като голяма заплаха /беше лов за балъци/.

От цялата "мъгла" - ще се окаже че КАТ, само ще следят и контролират електронно коя кола има/няма застраховка и ще санкционират за това на пътя /което е нормалното де/.

Отделно се вдига пушилка, за да може повече народ да се юрне да плаща застраховки, както писахме вече - кампаниино.

Да обобщим:

Плащаш си застраховка, брокера/агента изпраща данните в Гаранционният фонд.
Фонда изпраща информацията за това в КАТ.
КАТ като те провери на пътя, въз основа на тая информация, вече знае дали да те санкционира или не.
Като не караш автомобила - КАТ държат инфо /чрез базата данни/само, че дадения автомобил няма сключена застраховка.

Добре е, к'во   C:-) 8))

« Последна редакция: Януари 12, 2016, 01:10:56 от Toni only Benz »

Януари 12, 2016, 01:13:16
Отговор #195

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То на кат не му трябва таблет и фонд като те спре - или имаш полица, която представяш или не :D А ако нямаш - нямаш работа на пътя. А за 2-те ми коли, прибрани в собствени гаражи няма как и копче да ми кажат. На пътя винаги съм с гражданска, преглед, данък и каско :D Пак си мисля, че е поредното събиране на пари от наивници :D

Януари 12, 2016, 01:43:06
Отговор #196

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Така де - имаш 'артията у джоба, но проблем.

Обаче казват/медиите,Фонда и КАТ-а/, ше си менкат информация електронно(Фонд и КАТ), кой има/няма сключена.

Това ше е инфо/все пак/ на таблетите - дали за да са наясно за тези които са на улицата но не се движат.

Или за ментета напр. или за да те подгонят /като щракнат на таблетката че нямаш/ и те заловят и те "изтърсят".

Явно им е нужно за нещо де /явно за приходи де/.   >:(

За тия в двора е ясно - стоят си там.
« Последна редакция: Януари 12, 2016, 02:09:17 от Toni only Benz »

Януари 12, 2016, 07:56:54
Отговор #197

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
...но проблем.


Това да се чете като ноу проблем/няма проблем.  :blank:

Януари 12, 2016, 09:37:44
Отговор #198

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Колкото повече чета толкова повече се убеждавам, че целия този шум е заради една статистика и някакво евро изискване. А именно в България се водят регистрирани да речем 1000 ППС(пътни превозни средства) от тях с 900 не са спряни от движение (имат си регистрация и не са временно спрени от движение) от тези 900, 800 са с платен данък. Но справка във този фонд показва,че само 500 са с сключена застраховка което погледнато от към цифри и факти означава, че 300 коли карат без застраховка (както по тази логика и аз съм така тъйкато имам две коли, които са си регистрирани, плащат им се данъците но не са мърдали от двора вече 3 години и скоро няма да мръднат)  тоест в очите на Еврогосподарите излиза, че в България не се спазва законодателството -"на теория и практика е така но в действителност иначе". Това е начин на държавата да излезе от това положение, а компаниите да си напълнят джоба благодарение на слухове и недомлъвки пуснати в медиите. Така и държавата доволна и компаниите а народа кой разбрал разбрал кой не платил. Като цяло това е безумно тъйкато ако законите се спазваха това нямаше да се получи:
1. За да минеш преглед трябва да имаш застраховка и платен данък;
2. Без едно от трите колата трябва да бъде спряна от движение при положение, че си на пътя;
3. Ако без кое да е от трите си на пътя и станеш учасник в ПТП трябва да може Държавата и пострадалите да те усъдят по бързата процедура - което не е така.
4. Застраховката на разсрочено плащане трябва да се премахне! Защото това е един вид лизингов доовор (същото е като да си купиш кола  на лизинг караш или не ти си плащаш лизинга) Този вид плащане трябва да се коригира. Би било най разумно  според мен да е за даден период - примерно за 3,6,9 или само за месец.
Как стои въпроса с данъка? Плащаш си го и това е има опция и на вноски но си го плащаш целия така или иначе. Цялата заблуда е, че ако имаш мотор каравана или ретро кола които караш само от май до октомври и плащаш ГО на вноски понеже сме тарикати плащаме само за 6 месеца а останалите айде без тях - но тази застраховка е на расрочено плащане а не ГО за 6 месеца и хоп всички ние попадаме в тази статистика и в тия 300 автомобила в двеижение (реално документално) но без застраховка!
 И ето го решението:
1. Застраховката да не е само годишна, а за определен период от време.
2. Това отнемане на регистрацията и подновяването и да става автоматично съответно при изтичане и подновяване на застраховката.
3. Застрахователя да не се прави на тарикат при изплащане на щети и да не ми оценява ретро автомобила като парче желяза на 40 години със сойност 0,30лв./кг и така да изплаща щети причинени при ПТП в което не съм виновен.
4, и 5-то Да спрът да ме облъчват с недомъвки.

Тук единственото ?? неизвестно остава как ще се подновява тази регистрация отно служебно ли или ще трябва да се тичка лично или онлайн ???????

P.S. миля, че написах най дългият си пост.  O0
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 12, 2016, 11:52:20
Отговор #199

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Здравейте, днеска се зблъсках със този казус. На ретро колата ми е изтекла ГО на 9ти януари, дефакто в гаранционния фонд излиза че съм без застраховка. Днеска си направих нова но няма как да проверв дали вече са ме прецакали КАТ. Някой от вас да знае имали някакъв гратисен период в който колата не се спира от движение или на следващия дан след изтичането на застраховката автоматично ти я спират?