Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 105880 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2012, 16:09:48
Отговор #20

Неактивен jack71

  • Публикации: 35
ами за ГО благодаря за информацията. Ама данъка ми е на 2.8 70 год 150 коня - 240 лв. излезе тая година от данъчното...

Март 11, 2012, 17:16:22
Отговор #21

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ами колега колкото ти е излязъл данъка толкова ще плащаш.От смъртта и данъците нали знаеш, че отърване няма. В данъчното все още не се впечатляват много от ретро транспорт.Даже доколкото знам готвят голяма балтия за старите коли под предтекст ,че не отговаряли на еконормите ,но дано не стане.

Март 12, 2012, 13:43:46
Отговор #22

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
ГО за ретро автомобили над 25 г. е 82 лв. в Булстрад без значение на кубатурата - информацията е от 1-ва ръка, в петък бях на събранието на БАК Ретро. За данъците доколкото знам има внесен законопроект, обаче още не е приет заради забавянето на новия Закон за движение по пътищата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 12, 2012, 16:48:30
Отговор #23

Неактивен batloz

  • Публикации: 13
Новината за ГО ,ако е вярна,е доста добра.

Март 12, 2012, 17:01:39
Отговор #24

Неактивен M.Gruev

  • Публикации: 94
Дано променят закона и да вкарат термина "Ретро Автомобил" най-накрая.

Citroen XM 3.0i V6 24V Exclusive
Citroen CX 2.5 GTI TURBO II
Peugeot 405 Mi16 4x4
Alfa Romeo Alfetta GT 1800
Alfa Romeo 164 3.0i V6
Panhard PL17

Март 12, 2012, 18:46:13
Отговор #25

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И да заприличаме на нормална европейска държава (естествено Deutschland)! O0...и не само да се крепим на данъци , но това е друг въпрос :( :P
« Последна редакция: Март 12, 2012, 18:49:04 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 12, 2012, 19:29:36
Отговор #26

Неактивен jack71

  • Публикации: 35
Информацията за ГО е много полезна. Благодаря. Към момента като я пусках за кръгче или за кат регистрация правих ГО на вноски и зарязва след 1вата вноска ама като разбрах че ще вържат информацията за застраховките към кат и ще пишат актове без да съм я вадил от гаража още ми стана много страшно.

Март 12, 2012, 20:02:05
Отговор #27

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
То,както каза и по-горе колегата - няма отърване от данъците.
Колега,ти вземи ни ги покажи в една отделна тема в раздел "Немски автомобили" твоите (жълтото и червеното  >:D) най-после да видим докъде ги докара.
Чакаме с нетърпение!

Март 13, 2012, 07:54:25
Отговор #28

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Честно казано ако ретро клубовете в България не се обединят около този проблем и не го предложат на "любимите" ни политици за решаване едва ли някой ще тръгне да се занимава скоро с този наистина неприятен харч.Но от друга страна погледнато да притежаваш ретро кола е един вид лукс за данъчнните и не се знае в каква посока ще се наклони везната?За момента най голям проблем е застраховката но логически погледнато стара кола се кара само през летния сезон.Така,че правиш 2 поредни вноски и след това спираш да плащаш през зимата и толкова .Никой не може да те задължи да плащаш през цялата година.Според мен би трябвало да има специални застраховки за ретро возила които да важат за 1 - 2 или три дни,но не зависи от мен. :D
« Последна редакция: Март 13, 2012, 08:00:48 от rumen_spasov »

Март 13, 2012, 13:40:42
Отговор #29

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Нормалната европейска везна показва, че тия коли не се водят като лукс там, а като национално историческо наследство, съхранението и възстановяването на което се поощрява от данъчната им политика. Тук естествено се сещат за този момент само когато решиш да изнесеш такава кола, а дори тогава предполагам малък рушвет ги кара да си затворят и 2-те очи. Дори и да приемат съответния закон не съм много оптимист, като знам у нас колко се спазват... всичко тук се прави в името на печалбите за застрахователната и бюрократичната м...я и на наш гръб >:(
Скоро ми изтичат застраховките на 2 от колите, които по регистрация в талона дори нямат навършени 25 г., но иначе си покриват нормата за класик модели и не се карат ежедневно, така че ще отида в Булстрад и после ще Ви докладвам как реално стоят нещата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.