Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 105834 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 12, 2016, 11:53:59
Отговор #200

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Говори се за месец-два, но целия шум е за сплашване като преди години с писмата от гаранционния фонд...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Януари 12, 2016, 13:50:18
Отговор #201

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
И аз днес направих ГО на кола, чиято застраховка беше изтекла миналия февруари. Вобще няма да си правя труда да ходя до КАТ. Подкарвам я, само да и заредя акумулатора ;)
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 12, 2016, 14:33:39
Отговор #202

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Здравейте, днеска се зблъсках със този казус. На ретро колата ми е изтекла ГО на 9ти януари, дефакто в гаранционния фонд излиза че съм без застраховка. Днеска си направих нова но няма как да проверв дали вече са ме прецакали КАТ. Някой от вас да знае имали някакъв гратисен период в който колата не се спира от движение или на следващия дан след изтичането на застраховката автоматично ти я спират?
Докато номерата са ти на колата и талоните са в теб никой не може да ти спре автомобила.

Януари 12, 2016, 16:12:54
Отговор #203

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Докато номерата са ти на колата и талоните са в теб никой не може да ти спре автомобила.
номерата няма как да ти вземат,вземат се само при бракуване, на моята кола номерата си стоят но талона го занесох в кат и я спрях от движение заради гаранционния фонд и си плащам данъците  :)

Януари 12, 2016, 18:10:00
Отговор #204

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
И защо си занесъл талона в кат? Навремето се правеше заради данъците наистина, ама това, както знаеш отдавна умря и спирането от движение поне за мен се обезсмисля.Гаранционият фонд никого не е глобил, а и не може.За липса на гражданска, можеш да бъдеш санкциониран единствено на пътя, при управление на кола без такава застраховка.
« Последна редакция: Януари 12, 2016, 18:12:44 от michev »

Януари 12, 2016, 21:09:20
Отговор #205

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Защото получих заплашително писмо от фонда и не ми се даваха грешни пари

Януари 12, 2016, 21:47:38
Отговор #206

Неактивен bg_tiger1978

  • Публикации: 50
...........Гаранционият фонд никого не е глобил............
Той и на никого не е платил. Колкото случая знам за катастрофи с автомобили без ГО и вина във водача, който е без застраховка, по закон щетите се поемат от фонда, да, да ама не. Не можеш да вземеш лев от тях. Така, че макар и да си имам застраховки на всичките коли, ак ми се наложи, да не правя ГО и нещо се опитват да ме заплашват със спиране от движение, просто ще им покажа една комбинация от три пръста с пробладаващ среден

Януари 12, 2016, 23:00:12
Отговор #207

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Точно и аз за трите пръста говоря :D Фонда няма правомощията и органите за налагане на глоби. А фонда плащат, не си се обърнал към правилните хора, не казвам, че е лесно но става. А към водач, виновно причинил щети и нямащ застраховка гражданска отговорност, или имащ такава, но примерно е употребил алкохол, можеш да заведеш граждански иск.

Януари 19, 2016, 16:31:13
Отговор #208

Неактивен angelple75

  • Публикации: 57
Още по темата ГО
http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/kak-sobstvenicite-na-retro-koli-shte-badat-zasegnati-ot-promenite-v-grazhdanska-otgovornost.html

Как собствениците на ретро коли ще бъдат засегнати от промените в "Гражданска отговорност"


Как собствениците на ретро коли ще бъдат засегнати от промените, свързани със застраховката „Гражданска отговорност” и какви са техните притеснения?

Любомир има една страст - ретро автомобилите. Преди повече от 15 години купува първата си кола. Няколко години по-късно те вече са 8.

„Най-различното е любовта да изградиш нещо. Да го вземеш изгоряло, изгнило и ти да го приведеш ето в този вид, да го изградиш, да го сътвориш, и да го върнеш отново на пътя”, обясни Любомир Николов.

Част от колите на Любо нямат задължителната застраховка "Ггражданска отговорност", защото не ги е изкарвал на пътя с години. Сега е поставен пред избора - или плаща застраховката, или колите му се превръщат само в експонат.

„Като имам табела регистрация- как колата ми ще я дерегистрират, като си имам всички документи - талон, преглед, винетка? Някои хора могат да си помислят, че ще дойдат да ни свалят табелите. Нали, дерегистрация? Не знам, чакам. Искам да ми отговорят. Те ме задължават по един начин да имам гражданска отговорност и да не ми дерегистрират автомобилите. Значи трябва постоянно, 12 месеца в годината, да имам „Гражданска отговорност” при неща, които не ползвам - автомобили и мотори. Не съм съгласен”, коментира Любомир Николов.

По този начин любовта на Любо към автомобилите ще му струва още по-скъпо.

„3000 лева да си поддържам автопарка, удоволствието. Някои ще кажат: „Да, този защо има толкова и защо го прави”. Това е страст, това е любов, правя го”, обясни Любо.

За служебното отнемане на регистрацията собственикът ще бъде уведомен - от Гаранционния фонд и КАТ. Как обаче ще се възстанови регистрацията служебно, все още не е ясно.

„Никой не тръгва да обясни, никой не казва какво значи дерегистрация, колко време ще трае, има ли санкции, няма ли санкции. Как се регистрира, колко време отнема, а веднага казаха да плаща народът дерегистрация”, каза още Любомир Николов.

« Последна редакция: Януари 19, 2016, 17:08:17 от dido1903 »

Януари 20, 2016, 16:32:07
Отговор #209

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
we all have wings, but some of us don't know why