Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 105894 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2016, 18:14:45
Отговор #210

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Подлеци!

Жалкото е, че възрастни и неинформирани хора ще се оплетат в паяжината, а реално нищо не се променя спрямо старото положение.
Променя се всъщност.
КАТ вече ще участват в рекета на застрахователите като и те ни приканват да сключваме застраховка за автомобили, които може въобще да не са в движение.
Така се харчат ресурси от данъкоплатеца (работата на КАТ) за да може събираемостта на застрахователите да е по-висока.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 20, 2016, 18:51:40
Отговор #211

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Аз ви разправях преди време ама кой да слуша...
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 20, 2016, 19:48:37
Отговор #212

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
И какво толкова - не си правиш застраховка, педалите от ГФ, ти пращат писмо, после и другите педали и толкова :D Колата ти става спряна от движение. Плащаш ГО, не се занимаваш с нищо и пак колата ти е в движение. За какво се прави всичко това въобще не ми е ясно, ама явно да постреснат по-плашливите да си плащат.Ти ще видиш пък КАТ как ще запращат писма :D, след като няма да прибират пари насреща :D

Януари 20, 2016, 20:53:12
Отговор #213

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
А за глобите никой нищо не споменава .
Само ако хванат някой да кара без ГО тогава гори или все пак си ти джаскат едно административно 250 лв да си ти държи влага ?

Януари 20, 2016, 21:27:04
Отговор #214

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
 Като си знам държавата, реализацията му го прави почти невъзможен. Почти. Съмнява ме да налагат глоби за МПС, които не се движат. По-възрастните водачи, ако визирате тези на по 70+ години, според мен мястото им не е зад волан. Някои и сами слизат от МПС. По-младите, които са на по 50-55 години, изобщо няма да се объркат. Все още са достатъчно в час и винаги могат да се ориентират. Стига да искат. А, дали искат е друг въпрос. Понеже, голяма част от тях са точно тези, които поддържат старото. За сведение. Така, че точно тази възрастова група водачи на МПС изобщо не им съчувствам, нито пък очаквам да проявят желание за разбиране на новата система. Искат новото, ок. Промяна, добре. Когато дойде се радват, ама и старото не пускат. Така не става.

Друг начин. Събират се ретро клубовете, съдебно регистрирани- не регистрирани съдебно, събират пари, плащат, пишат и получават закон. Какъвто си им е кеф и да им покрива претенциите. Стига да са адекватни на тукашните реалности. Без европейски или проамерикански превъзнасяния. После за 10-20 години, хората с ретро автомобилите ще си избият вложените пари в закон, който им осигурява еди какви си критерии, еди какви си отстъпки и привилегии. А, дано. Обаче, друг фактор. На база климата в държавата и както българите са единни, дори това няма да се случи. Има вероятност да се получи, де. То, да стане- евала. Обаче, дали има кой да го задвижи ? Кой ?  ::) Не си ли го направиш, няма кой да ти го стори. Добре е такава работа да се изпробва да бъде реализирана. С условието да стане след 2020-та година.
« Последна редакция: Януари 20, 2016, 21:31:34 от GT »

Януари 20, 2016, 21:29:55
Отговор #215

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Подлеци!

Така се харчат ресурси от данъкоплатеца...

Това "същество" данъкоплатеца в територията БГ е винаги прецакано ...  ;)

Януари 20, 2016, 21:42:35
Отговор #216

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Не си ли го направиш, няма кой да ти го стори.

Тоше - много пишеш, малко казваш.   :)

Аз още преди време писах тук как реално трябва да са нещата.

- Ниски данъци за ретро/класически автомобили.

- Застраховки които плащаш само когато ти се наложи /или иначе казано времеви избор/.

Какво толкова сложно има.

Отделен въпрос е кой, как ще си го извоюва в БГ-то.
/Преди писах че клубовете са точно затова/.

Не откриваме топлата вода де.


Януари 20, 2016, 21:52:15
Отговор #217

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Някой чувал ли е за "роте нумер" в Германия .... това е табела,която се плаща на час,в таксите влизат пътен данък,застраховка,данък автомобил и каквито искате още налози?!
Ползваш 12 часа-плащаш за 12 часа ....
retrobs.com

Януари 20, 2016, 22:10:40
Отговор #218

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Някой чувал ли е за "роте нумер" в Германия .... това е табела,която се плаща на час,в таксите влизат пътен данък,застраховка,данък автомобил и каквито искате още налози?!
Ползваш 12 часа-плащаш за 12 часа ....

Да, знам го Румба - но това е само за авто сервизи/търговци.

/Много справедливо измислено м/у другото/.   ^-^

Януари 20, 2016, 22:30:22
Отговор #219

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, много справедливо и антимошеническо - не като тук на борсата в Горубляне примерно джамбазите не ти дават да изпробваш дали са верни хвалбите им за дадена кола /т.е. да я разтъпчеш повечко наоколо/, щото видиш ли нямала номера... а така, плащаш си - пробваш.
Аз друго съм виждал по ТВ за немско - някой ретроколекционери имат само 1 комплект номера за всичките си коли и го местят на тази, която ще карат за момента. Е, ако решат да изкарат по няколко наведнъж за парада, както правят някои наши чорбаджии тука вече не знам как е... ::)
« Последна редакция: Януари 20, 2016, 22:33:14 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.