Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 105908 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2016, 19:46:56
Отговор #230

Неактивен angelple75

  • Публикации: 57
Това,нас ,ще ни огрее ли,като се има в предвид,че ретро-автомобилите и те са сезонни мпс.Ако разбира се ,се приеме де,като се знае какво е лобито на застрахователитеhttp://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1562620

Март 25, 2016, 21:05:55
Отговор #231

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Огрее-неогрее - пак недомислици! Ами тези, които заминават за чужбина за година и повече няма да си карат колите пак ще трябва да плащат поне като за 6 месеца каране. А пък дори да влезем и ние в тази графа, предполагам ще важи само за членовете на ретро клубовете, защото бай Сулю от с. Пулево пак ще си влачи целогодишно дрЪва и щайгЕ с разпадащия се вече 40-годишен космич и ще претендира и той за ретро кола :)) Това предполага да плащаме членски внос към някой ретро клуб, което обезсмисля цялата работа, понеже и без друго в този случай имаме право на ГО с отстъпка наполовина на най-ниската тарифа, т.е. около 80 лв... виж ако ще плащаме половината на тия 80 вече си е нещо, ама как ще опишат и вкарат всички тия усукани положения в закона умът ми не го побира. И в края на краищата колегите с по 5-6 атомобила, че и нагоре обикновено нямат възможност да ги изкарат абсолютно всичките за 1 година дори по веднъж... аме трябва си закон СПЕЦИАЛНО за ретро автомобилите, ама няма кой да лобира за това - повечето клубове у нас знаят само членския внос как да събират, но не и в замяна да уреждат нещо такова в полза на членовете си.

п.с. това, което предлагат мотористите в края на статията е най-справедливо, т.е. да бъде както досега - не караш, не плащаш... има идея ретро клубовете да се присъединят към техния протест на 13.04 и аз живот и здраве, мисля да го подкрепя. Не знам дали ще има ефект срещу бетонното лоби на застрахователите, но поне ще привлечем внимание и дори в Европа може да ни дадат по новините и от ЕС да ни спуснат някоя директивка - все пак доста техни граждани живеят вече у нас и това ги засяга.
« Последна редакция: Март 25, 2016, 21:27:16 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 25, 2016, 22:25:45
Отговор #232

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Боли го шмайзера ЕС за нашите проблеми :D, то и без това съобразно цените на застраховката при тях, ние нищо не плащаме, не че заплатите ни могат да се равняват, но както сме тръгнали да се равним с тях, по ме е страх да не ни изпраскат техните цени. И без това по храни, дрехи и горива сме ги настигнали, та и изпреварили >:(

Март 28, 2016, 13:24:55
Отговор #233

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не съм запознат с цените на ГО в Европа, но със сигурност там правят разлика между ежедневка и ретро кола, която се изкарва само през уикендите, да не говорим пък да плащат за нещо, което изобщо не се движи. Имах пред вид, че и тук напоследък се заселват западни пенсионери с хоби като нашето и с една или повече ретро коли... ще кажеш, че за тях не е проблем да си плащат и вероятно ще си прав, ама не съвсем - за германци и англичани поне със сигурност знам, че колкото и да са богати пак цепят стотинката на две... а може би това е и сред причините да са богати ;) Да не говорим, че ако им бръкнат в джоба с някой подобен несправедлив закон веднага надигат вой до небесата! Та остава няколко такива дядки радващи се на старините си по наши селца да подадат сигнал в ЕС, пък може оттам да решат да свият малко сърмите на нашите нагли лобисти...
« Последна редакция: Март 28, 2016, 13:29:12 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 28, 2016, 17:14:42
Отговор #234

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Дано излезеш прав и нещо се промени в положителна насока, само че не ми се вярва :(

Март 28, 2016, 22:12:18
Отговор #235

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Моят приятел,дето ми донесе Монците има 2-3 коли (варират),има само един номер с една платена застраховка по най-високата тарифа (съобразно автомобилите,които се водят на негово име).Закача си номера на коя да е от колите си и така.....Номерът е един вид поименен и с него си върви застраховката....,ама не в БГ естествено  ::)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 28, 2016, 22:15:27
Отговор #236

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
По Австрия са май така
we all have wings, but some of us don't know why

Март 28, 2016, 22:26:34
Отговор #237

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Мдааа
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 28, 2016, 22:29:11
Отговор #238

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То това е най-добрият вариант, ама у нас няма да го доживеем :(

Април 18, 2016, 14:11:47
Отговор #239

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
От днес отписват служебно колите без „Гражданска“
http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/ot-dnes-otpisvat-sluzhebno-kolite-bez-grazhdanska-6052736

От днес започва служебното отписване на автомобилите в страната, които са без „Гражданска отговорност“.

Промяната в Застрахователния кодекс засяга 500 000 коли, припомня Нова тв.

Според различни изчисления около 19 000 от тези превозни средства ще бъдат отписани заради несключена, или неподменена застраховка, съобщава „Монитор“.

Глобата при липса на въпросната застраховка ще е 250 лева.

По същия автоматичен начин ще става и обратният процес по регистрация.

Органите на Пътна полиция ще получават данните за неизрядните коли от гаранционния фонд и ще пристъпват към служебна дерегистрация.

Данните на автомобилите вече са подадени към съответните управления на Пътна полиция.

Промяната трябваше да влезе в сила още в началото на годината, но стана възможна едва сега, след като бяха отстранени административни пречки.