Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 105949 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2020, 12:53:31
Отговор #310

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Да,Свилене,заредени са. Аз платих. Равносметката - тази година плащам по-малко и за двата опела. :)
Ето:



Аз си платих данъците 2020.
Спрямо миналата година има увеличение.

За синия платих 27.36 лв. С 6 лв. повече спрямо 2019 г.
За кафявия платих 52.14 лв. С 11 лв. повече спрямо 2019 г.

Това е.  :)
« Последна редакция: Януари 20, 2020, 12:56:46 от dido1903 »

Януари 28, 2020, 23:25:56
Отговор #311

Неактивен zander75

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Де да бяха и моите данъци такива....
За 2020 година на мерцедеса 467 лв., бмв-то 154 лв....

Ноември 03, 2021, 21:22:15
Отговор #312

Неактивен Mosko412

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • 408И,407,403,2140
Здравейте,колеги! Гледам има някаква гражданска за ретро автомобили, но информацията из нета е много разногласна , та реших да питам тук, щото от форума със сигурност има доста запознати. Благодаря, колеги предварително!
Поздрави!
"Не може да се държиш с колата като с човек. Колата се нуждае от любов"

Ноември 03, 2021, 21:56:37
Отговор #313

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Информацията в нета обикновено се споменава, че първо трябва да станеш член на някой регионален ретро клуб, който предлага тази "екстра". Оттам издават съответните служебни бележки или включват в списъци, които изпращат на застрахователя. Двете компании, които знам че сключват подобни застраховки у нас са Булстрад и Лев инс, съответно цените варират между 86 и 110 лв годишно в зависимост от града и региона.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 10, 2022, 10:34:58
Отговор #314

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Информиран колегите, че от нач. на тази година, поне за регион София, а вероятно и за повечето други райони в страната /днес ми потвърдиха от Централата на компанията на бул. Цар Борис Трети/ официалната цена за годишна Ретрозастраховка Г.О, специално в компания ЛевИнс вече е намалена, и от досегашната- 115 лева, е вече само- 102 лева, на брой застраховано МПС.

За да бъде сключена такава застраховка на намалена цена, трябва в регистр. талон на колата /или друго МПС/ да бъде вписана дата на 1-ва регистрация, която да е по-стара от 30 години от датата на сключване на застраховката, както и собственика на колата трябва да има потвърдено членство в някой от българските авторетроклубове, имащи договор с ЛевИнс.
Или ако собственика не е член на никой ретроклуб, да се набави преди това Удостоверение-протокол за възраст на МПС, вкл. и декларация за неежедневната му ползваемост, издадено от председателя на техн. комисия на БАК Ретро- Ал. Каменов.

Протокола съм днешна дата струва 30 лева, платими при издаването му, към касата на БАК Ретро.
Ето линк към сайта на БАК, където е указан адреса в кв. Драгалевци в София, където се издава това удостоверение за Ретро Г.О, като и тел. на председателя на техн. комисия.

https://www.bacretro.com/contacts/

Февруари 10, 2022, 20:01:30
Отговор #315

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Люси , това звучи супер . Понеже не успявам да ходя по ретро мероприятия и от нашия клуб не са много доволни от това , та вече си плащам нормална гражданска. Въпроса ми е мога ли да не ходя до София , а от Варна да попълня това удостоверение и да си заплатя таксата .

Февруари 10, 2022, 20:59:49
Отговор #316

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Би трябвало всеки учредител на градски клуб да издава такъв протокол ...
retrobs.com

Февруари 10, 2022, 21:42:05
Отговор #317

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Пичове, не знам за какви протоколи става дума, но в нашия клуб Авангард Класик, такива не издаваме. Имаме си членски внос в размер на 80.00 BGN за една година. Имаме и сключен договор за застраховки на преференциални цени с две компании. Отделно, членството в клуба ни предлага и други интересни неща за нашите членове. Ако имате въпроси... 0876621212 Влади. Поздрави!
https://www.facebook.com/AVANGARDCLASSIC
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 10, 2022, 22:00:51
Отговор #318

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ами вземете да се разберете с другарят USfan кой пуска актуална информация  :))
retrobs.com

Февруари 11, 2022, 11:38:45
Отговор #319

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Люси , това звучи супер . Понеже не успявам да ходя по ретро мероприятия и от нашия клуб не са много доволни от това , та вече си плащам нормална гражданска. Въпроса ми е мога ли да не ходя до София , а от Варна да попълня това удостоверение и да си заплатя таксата .

Ами, за Варненския Ретроклуб не знам, освен примерно да станеш член при Орлин в Нептун Моторспорт.
Иначе, Дидо, мисля да, става и по пощата.
Звънни на този тел на председателя на техн. комисия в БАК Ретро- Александър Каменов, и го питай дали може да им пратиш копия на талони на колите, дето искаш ретро ГО да им правиш.
И после примерно с наложен платеж 30 лв /или х пъти по 30 лв/ плюс куриера, да ти прати Сашо Каменов /Сашо Брадата/, тия протоколите за Ретро ГО.

После вече е лесно, в някой до теб близък офис на Лен Инс, да им платиш застраховките на твоите коли, може и в офис на Булстрад, дето цената май още е под 100 лв на брой Ретро ГО.
По-късно ще се разровя да ти намеря личния тел на А. Каменов- Сашо, че го нямам в тел. ми в паметта- председателя на техн. комисия, дето издава тия протоколи, и ще го постна тук.
« Последна редакция: Февруари 11, 2022, 13:20:47 от USfan »