Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 107521 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 09, 2023, 22:46:42
Отговор #370

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Доколкото разбрах, Влади, ти си новият председател на БАК РЕТРО!?
Честито! Успех на позицията и много интересни събития пожелавам!

Април 09, 2023, 23:47:01
Отговор #371

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Благодаря, Дидо. Много работа ни чака, но пък е тръпка, това ново, предизвикателство.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Април 20, 2023, 09:28:52
Отговор #372

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
и на мен днес ми беше отказана ретро гражданска на трабант в автентичен вид и пак тези псевдо измислени оценители не може да дадат отговор защо

Юни 12, 2023, 16:56:58
Отговор #373

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 197
Здравейте, колеги,

Малко, актуална информация относно ГО в Булстрад, регион Варна.
Днес, отивам да си подновя ГО и ми искаха снимки от Варненски офис, за да ги изпратят към централния клон във София, за да преценят дали колата е ретро. Успях да се възползвам от специалната цена от 99,64лв. Приеха, разфасованото Уно на части за ретро автомобил.
Разбрах, че се затяга контрола, понеже доста хора ползват колите като ежедневни и явно стават ПТП-та, а идеята е с тези коли да се ходи по събития и рискът при тях е по - малък.
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Юни 12, 2023, 20:53:19
Отговор #374

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Пак късно се усетиха....
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 09, 2023, 11:03:55
Отговор #375

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Актуално инфо по отн. на Ретрозастраховките.

Значи, както уточних по-горе или в един друг пост, освен вече наложилите се на пазара в това отношение- Булстрад и ЛевИнс, и Дженерали правят ретрозастраховки, но само на членове на пловдивския Ретроклуб, и през пловдивската им централа.
Всъщност, в София също правят техни Ретро-ГО в централата им на Дженерали, но само за връзкари при тях, не на обективна база, както и да се разбира това. :))
Така че, тия ги броя като несериозна застрахователна фирма, поне в това отношение, са далече от водещите компании в бранша.

За сметка на това, вече от повече от година и ОЗК правят Ретро-ГО на преференциални тарифи, и то във всеки техен офис.
Та, преди няколко дена на една от моите коли направих Ретро-ГО в ОЗК.

Условията им бяха следните-
1. В големия талон на колата да пише, че дата на първа регистрация е преди повече от 30 години случила се, спрямо датата на правене на полицата.
2. Бележка /в оригинал/ от даден ретроклуб или там, подобна ретроавтоорганизация, че колата е на повече от 30 год. възраст, и е в оригинален вид.
3. Приложени снимки на ретро МПС-то. Сега, по принцип на мен снимки на даденото МПС не ми искаха, и ми направиха директно Ретро-ГО.
Но от централата на ОЗК, при разглеждане на заявлението пратено им от даден техен регионален офис, ако колата им се види отн. нова като модел /дори по талон да е над 30 годишна/, или пък отн. по-масова, или пък по други причини, може и да изискат снимки, както и може да откажат правене на Ретро-ГО, на база на визуалната и друга информация.

Та, сегашната крайна цена на Ретро-ГО-то в ОЗК, която платих, беше точно- 116 лева.
От тях самата Застраховка за 1 година, бе 97 лева, а остатъка от сумата е за стикера, и за силно увеличилата се еднократна годишна вноска ГО, дължима към Гаранционния застрахователен фонд.
 

Ноември 09, 2023, 11:12:53
Отговор #376

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Актуално инфо по отн. на Ретрозастраховките.
======
2. Бележка /в оригинал/ от даден ретроклуб или там, подобна ретроавтоорганизация, че колата е на повече от 30 год. възраст, и е в оригинален вид.
======

А документът от точка 2, откъде следва да се вземе, Люси?

Ноември 09, 2023, 11:38:09
Отговор #377

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
https://www.bacretro.com/go-ist-bulstrad/

Само предполагам, нека Люси или друг запознат да потвърди. Също, добре е да се сподели тази бележка дали струва нещо и какво. Инфлацията не прощава ;)
А, булстрад е в линка, но за озк става дума :)
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 09, 2023, 15:15:28
Отговор #378

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Миналата година се опитах да си взема ретро застраховка от Булстрад, получих си сертификата от БАК Ретро, само за да отида пак в застрахователния офис и да ми кажат, че било невъзможно, защото съм прекалено млад шофьор (в онзи момент почти 4 години стаж). Направо бях бесен, значи младите хора не можем да бъдем ретро фенове...

Ноември 09, 2023, 18:40:56
Отговор #379

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Това за водачите с малък стаж (рискови водачи) важи отдавна в изискванията за нормална ГО.
Явно за ЗК е по-добре да калкулират повече печалби.
retrobs.com