Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 105833 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 16, 2012, 19:21:37
Отговор #70

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Според същата за подмяната на регистрационните номера след тази дата автомобилите трябва преди КАТ да минават Технотест, но вече видях няколко случая в регионални управления на КАТ в които това не се изисква :)
Пяна ми хвана устата да обяснявам, че не се минава Технотест на автомобили със "служебно прекратена регистрация".
Не само в няколко, а във всички регионални управления на КАТ това не трябва да се изисква. Има "окръжно" от юли 2010г. мисля, в което се третира този въпрос, и в него пише, че не е необходимо да се минава процедурата "Възстановяване на Рама" в акредитирана лаборатория /каквато е и Технотест/.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Март 16, 2012, 23:49:19
Отговор #71

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Че е двусмислен е двусмислен, но не смятам да се замислям върху него. През '99-та съм си купил вестника и си го пазя.

Не е двусмислен текста.
"Не се подлагат на периодичен преглед за проверка на техническата изправност ППС,(запетайка)!! които са произведени преди 1.I.1960 г. или представляват музеен или исторически интерес,(запетайка)!! които се използват за движение по пътищата, отворени за обществено ползване само в изключителни случаи.

П.П. Наредба 32 от вестника от 99г. от 01.01.2012 г. вече е в историята.Същия текст го има и в новата наредба, пожелавам на всеки който смята че е двусмислен,да не му се налага да го доказва.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 16, 2012, 23:57:22
Отговор #72

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Победовод, "и/или/ако" също толкова правилно отделят две изречения, както и препинателните знаци. Аз лично нямам кола преди 60-та, но ако имах - просто бих изпратил запитване до КАТ и бих си носил в жабката писмения отговор (ако е в моя полза, разбира се).
Уф, прегледите не са проблем понеже критерия за старухите е друг, най-голямата напаст засега са данъците.

Март 17, 2012, 00:28:18
Отговор #73

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Победовод, "и/или/ако" също толкова правилно отделят две изречения,

Защо ли си мисля,че "и" и "или" не отделят изречения,а са съюзи.
Лингвистичен смисъл на съюзите: съюзът е част на речта, която свързва синтактични единици.Съюзите свързват еднородните части в простото изречение и простите изречения в състава на сложното.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 28, 2012, 16:00:36
Отговор #74

Неактивен bouzanis

  • Публикации: 16
Колеги, последно в момента има ли застраховател със специални оферти за ГО на ретро коли или не? Разбрах за Булстрад ако си член на БАК Ретро, но ние не сме. Задължително ще станем членове на клуб, но сме се ориентирали към друг така или иначе. Колата , която купихме наскоро, преди е била в Лев Инс за 80 лв някъде, но сега като им звънях не бяха много наясно защо е била такава цената :) Ще посетя днес на живо техен агент за да проверя финално...

Май 29, 2012, 19:11:18
Отговор #75

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Колеги, последно в момента има ли застраховател със специални оферти за ГО на ретро коли или не? Разбрах за Булстрад ако си член на БАК Ретро, но ние не сме. Задължително ще станем членове на клуб, но сме се ориентирали към друг така или иначе. Колата , която купихме наскоро, преди е била в Лев Инс за 80 лв някъде, но сега като им звънях не бяха много наясно защо е била такава цената :) Ще посетя днес на живо техен агент за да проверя финално...

Вярно е. Миналата година беше през лев инс.
През БАК е 80лв без кубик в полицата, но при проверка се води някво тракторче или самоходна машина.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Май 31, 2012, 11:26:50
Отговор #76

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
80лв е за членове но все пак и членския внос е към 100лв ако не и повече, така че се обезсмисля донякъде далаверата за евтина гражданска.

Май 31, 2012, 13:33:30
Отговор #77

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
членския внос е 120 лв / за София/ и когато застраховаш няколко коли е изгодно, но за една е безсмислено. Чух, че във Варна чл. внос бил 60 лв, но не съм сигурен. Изискването е колите да са по- стари от 25 г и може да се водят на съпруг/ а, баба, дядо, майка, баща.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Декември 02, 2012, 16:50:49
Отговор #78

Неактивен dimko1

  • Публикации: 73
Информацията за ГО е много полезна. Благодаря. Към момента като я пусках за кръгче или за кат регистрация правих ГО на вноски и зарязва след 1вата вноска ама като разбрах че ще вържат информацията за застраховките към кат и ще пишат актове без да съм я вадил от гаража още ми стана много страшно.
   без да си я изкарал на пътя колата няма кой да си състави акт колега.
« Последна редакция: Декември 02, 2012, 16:53:08 от dido1903 »

Април 21, 2013, 09:21:58
Отговор #79

Неактивен jack71

  • Публикации: 35
Здравейте,
Току що прочетах тази новина:
http://www.petel.bg/OSVOBOZHDAVAT-RETRO-AVTOMOBILITE-VAV-VARNA-OT-DANAK--__37420
Някой знае ли подробности? Как ще се категоризират колите като ретро? Дали ще се минава някаква комисия, трябва ли да се членува в клуб или може да се ползва освобождаването от данък като независимо лице? Ще има ли граница в годините?
Аз не съм юрист и опита и образованието ми са коренно различни , но ако трябва някъде да се ходи, подписи да се събират или да се прави калабалък съм насреща.