Автор Тема: ГО за ретро автомобили  (Прочетена 105845 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 08, 2015, 21:17:36
Отговор #130

Неактивен bshopov

  • Публикации: 184
Не на някой застраховател, а на ЦЯЛАТА им всемогъща мафия!

Ти не се притеснявай, москвичите ти не са ли и те за боя? ;)

Ооо, и ти не се притеснявай - ще те привикат в КАТ да си предадеш талоните... пак ще се заформят големи опашки по гишетата :)

Да бе Митко, прав си

ама знаеш ли как ще се засиля към КАТ, какво да не се организират и да дойдат вкъщи и да ми кажат: Ей я бързо давай талоните и табелите на колата   :)

Декември 08, 2015, 21:28:00
Отговор #131

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ако не се засилиш в срок после ще ти лепнат глоба за всяка кола... това засега се лекува с изчакването на давност - 3 или 5 г. не помня точно. Но наистина дори сега да го решат, няма скоро да имат техническата възможност да го осъществят... а докато проимат - току-виж "умните" глави хвръкнали и дошлли нови, вероятно още по-"умни" :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 08, 2015, 21:39:05
Отговор #132

Неактивен bshopov

  • Публикации: 184
Eто касво прочетох в един друг сайт:

Служебно ще се прекратява регистрацията на коли, за които не е сключена „Гражданска отговорност“.

Това решиха депутатите от икономическата комисия при гледане на промените в застрахователния кодекс.

По този начин всеки, който шофира кола без „Гражданска отговорност“ ще бъде изправен пред строги санкции за управление на кола без регистрация и валиден годишен технически преглед, съобщиха за Факти.бг юристи, участвали в изготвянето на промените.

Измененията в законите ще доведат до факта, че автомобилите, които се движат по пътищата ще бъдат с Гражданска отговорност всички ще бъдат застраховани. В момента има разминаване между регистрираните коли в КАТ и сключените за тях застраховки. Този процент се движи между 20%-30%.




Окончателното решение за новите правила ще бъде взети тази седмица в пленарната зала.

Декември 09, 2015, 00:23:06
Отговор #133

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Добре де, ама все пак не мога да разбера в крайна сметка тия, които и без това са нарушители, тях как ще ги борят. Да речем, че аз сега съм нарушител - карам си без ГО, като видя ченге давам му 20лв да ме пусне и така.
Утре приемат закона. Не съм направил ГО. Обаче не идват у дома в гаража да ми вземат номерата, талона и т.н., защото това няма как да стане. И аз продължавам да си карам без ГО. Срещам ченге - давам му 20лв, продължавам да карам.
Според мен тия перманентните нарушители няма да ги хване тоя закон. Или аз греша нещо?
Друг сценарии - в чужбина съм, нямам интернет, не мога да си платя ГО. Нима ще ми я спрат от движение? По-логично е да се спира от движение ако не е плащан данък. Абе тия мухльовци в парламента преди да сядат да пишат закон трябва да се съветеват със СБА, с разните там асоциации на вносителите на автомобили и т.н.

Наистина никой не мисли за някакви частни случаи, касаещи  хора, които не карат колите си целогодишно.

Аз лично не мисля,че ще го приемат тоя закон. Или поне тая част от него със служебното спиране от движение. Ако го приемат ще бъде грешка и тоя закон няма да е в полза на КАТ и шофьорите със сигурност.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 09, 2015, 00:35:01
Отговор #134

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Това няма как да стане, не се притеснявайте толкова, най-малкото е грубо посегателство върху частната собственост, и ако някой действително пострада, в съда ще ги разцепи, буквално :D А аз не разбирам, защо някои колеги се радват на тази новина? Всеки от нас има по 2-3, та и повече автомобила, нима на всеки от тях плащате целогодишно гражданска? При мен от 3 коли, само една е всеки ден на пътя с целогодишна застраховка, на другите се прави гражданска за 6 или 9 месеца, през зимата те категорично не се карат. При положение, че са прибрани в частен имот /гаражи/ искам да видя кой и как точно ще ми вземе номерата ;D
« Последна редакция: Декември 09, 2015, 00:40:18 от michev »

Декември 09, 2015, 06:44:53
Отговор #135

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Малко кампанийно е цялата дандания - то сега в края на годината нали изтичат повечето застраховки, та дай да шашнеме малко хорицата ако клъвнат, да мо'е да поприберем някоя кинта в повече.

Абе страхУвател и баМкер все в чуждите пари гледат.  :winktongue:

Някога може да стане факт де, но ...  ::)

Декември 09, 2015, 10:34:08
Отговор #136

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Пък и използват, че сме си зазимили вече ретраците, та не можем да ги изкараме на масов протест и блокада на НС ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 09, 2015, 10:36:02
Отговор #137

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
За да не говорим напразно,ще копирам и цялата статия, в случай,че някой не е гледал репортажа.
================================================

Колите без „Гражданска отговорност” остават служебно без регистрация
http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/ikonomika/drakonovski-merki-sreshtu-lipsata-na-grazhdanska-otgovornost.html

От догодина регистрацията на колите без валидна застраховка "Гражданска отговорност" ще бъде прекратявана служебно, решиха депутатите от икономическата комисия на Народното събрание.

Мярката е значително по-тежка от досегашия режим. Сега автомобили без задъжителната застраховка се спират от движение, но само ако ги хванат при случайна проверка на пътя.

В момента без застраховка са около 15% от колите у нас, които са общо около 3,7 млн. Така от догодина без регистрация заради липсваща застраховка може да останат над половин милион автомобила.

Един от мотивите за по-строгите санкции е, че масово коли с българска регистрация се карат зад граница.

Ако обаче с тях стане произшествие след изтичане на застраховката, трябва да се изплатят големи обезщетения, които се поемат от нашия гаранционен фонд и нашата държава.

За да влязат в сила новите правила, трябва да бъдат одобрени и от депутатите в пленарната зала. Очаква се това да стане до края на седмицата.


От януари 2016 г. договорът за задължителната застраховка ще се сключва и по интернет без електронен подпис. Това ще става с дебитна или кредитна карта, а след това застрахователят ще изпраща по куриер стикера и хартиеното копие на договора.

Предвижда се обаче от 2017 г. стикерът да отпадне изцяло.

От догодина за ремаркетата до 750 кг няма да е необходима отделна застраховка "Гражданска отговорност". При инцидент щетите ще се покриват от застраховката на колата, която тегли ремаркето.

Според депутатите нововъведенията ще доведат до конкуренция и смъкване на цената между 20 и 40лв. за "Гражданската отговорност" и с над 40 лв. за каското.

Според брокерите обаче това не е вярно, особено когато полицата се плаща не накуп за срок от една година, а на 3-4 вноски. Оскъпяване ще има най-малко заради таксите за куриер.

Декември 09, 2015, 11:30:00
Отговор #138

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Говоренето винаги е напразно, трябват действия... но ако БАК "Ретро" не предприеме сериозни официални стъпки да защити интересите ни, не виждам как може да стане. Аз го виждам като някаква договорка списък със всички ретро автомобии на членовете на клуба да се дава периодично в КАТ, за да не важи новата разпоредба за коли, които се изкарват само няколко пъти годишно от гаражите... за "хисторик" рег. номера мисля, че е още рано да се надяваме, макар че дори "западналите" ни византийски съседи от години имат такива.

п.п. от БАК обаче сигурно ще ни посъветват - плащайте си членския внос и годишните застраховки с отстъпката, които обаче след увеличението вероятно ще ударят поне 100 лв. Аз примерно имам 4-5 ретро коли в движение и ще кажат - ами то нищо не е за цяла година, ама има колекционери и с доста повече коли. И след като си платя наемите на гаражите, данъците и застраховките на колите ще имам няколко изрядни ретро коли, за които обаче няма ми останат средства да ги изкарвам по мероприятия, така че никой освен мен няма да ги вижда.
« Последна редакция: Декември 09, 2015, 11:40:10 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 09, 2015, 11:45:04
Отговор #139

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Лобитата явно атакуват здраво.
БАК Ретро може да предприеме нещо в интерес на членовете си , но това не решава въпросът глобално, а той е в основата на закона - да се прави задължителна застраховка ГО дори на МПС , които не се движат.
Освен това, проектът им е КРАЙНО дискриминационен на базата на електронната система. В тази страна има огромно количество притежатели на МПС, които нямат достъп до интернет, нямат познания за електронни разплащания и нямат задължение заради притежанието на МПС да правят разходи и да търсят начини да търсят интеренет, да ползват карти или банкови разплащания. Навсякъде по света законотворците мислят в глобален мащаб - инвалиди, старци, отдалечени от големите градове селища да имат възможността да прилагат основните си конституционни права по няколко начина - ТРАДИЦИОННИТЕ на хартиен носител и АЛТЕРНАТИВНИТЕ - по електронен път. В случая лобито се опитва да прокара алтернативния начин като основен и единствен , което е наистина крайно дискриминационно.