Автор Тема: UPTIS - Гуми без въздух  (Прочетена 2493 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 09, 2019, 20:38:19
Прочетена 2493 пъти

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа


Michelin и General Motors обявиха, че ще обединят усилията си за усъвършенстване на технологията за гуми без въздух, и представиха разработка от следващо поколение, наречена Uptis (Unique Puncture-proof Tire System - Уникална устойчива на спукване система за гуми).



Конструкцията на новите колела се състои от външен протектор и вътрешен обръч, между които са натегнати меки спици от композитен каучук и полимерно фибростъкло. Тези материали позволяват движение с висока скорост, тъй като не се нагряват прекомерно при триенето.

"Обут" с Uptis Chevrolet Bolt EV вече преминава изпитания на полигона на GM в Милфорд, щата Мичиган. Ако тестовете приключат успешно, американският автопроизводител планира да започне продажбата на авангардните гуми като опция за някои от моделите си през 2024 г.

Юни 09, 2019, 20:42:05
Отговор #1

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
в Чайна майна уличните колела под наем (взимаш за стотинки с app на смартфона) са сподобни полиуретанови гуми.


Юни 09, 2019, 20:52:09
Отговор #2

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Тези нови технологии сме ги виждали ... дай клип как и къде се подменят при авария  :)
retrobs.com

Юни 09, 2019, 22:09:16
Отговор #3

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Тези нови технологии сме ги виждали ... дай клип как и къде се подменят при авария  :)

Вероятно хвърляш и сменяш с нова. Интересно, дали ще стават на стандартните джанти?