Автомобили > Френски автомобили

Още едно Peugeot 205 - бутиковото 1.3 Rallye

<< < (2/16) > >>

baccara:
всички ли такива пежа 205 рали са 1.3 :(,аз мислех че всички са 1.9

DMC:
1.9 има много малко. Те са инжекциони, двигателят е от GTI, но е леко 'скопен' на 105 коня. Повечето са 1.3 с 2 Wеber-a.

krankenstein:
Благодаря за интереса, все се каня да пусна и тема за шкодите, които са още по-интересни, но там за съжаление временно се наложи да замразя развитието поради липса на време и най-вече финанси.
По темата - 205 Рали 1.9 /gti мотор с катализатор/ ок. 1000 бр. са направени за Германия и съобразени с техните изисквания, има и една още по-къса серия жълто боядисани за Англия с 1.4 мотор и само 75 коня, но още от сега доста скъпо вървят в колекционерските среди, според нета са били не повече от 250 бр.
Конкретно моят модел - фаза II също е доста рядък, понеже последната година '91 се е произвеждал само за ценители паралелно с новото тогава 106 Рали, затова от него са излезли само около 3000 бр. /от общо 30 000 заедно с фаза I/. Подробно за историята на модела - http://www.peugeot205gti.com/page11.htm
Въпреки леките подобрения се стремя максимално да запазя и възстановя оригиналния му вид - всички заменени оригинални части се пазят. Последните подобрения, които предстоят са главно по спирачната система - предни тефлонови маркучи с метална оплетка, течност дот 5.1, нова спирачна помпа с малко по-голям диаметър, че старата взе да издиша вече. Подготвил съм и рейсинг джанти ОZ sparco 13", но се нуждаят от изработка на фланци за тях заради различия от оригиналния офсет и централен отвор на Пежо.

п.п. тук е момента да изкажа и специална благодарност на колегата Пламен /PVV/, с чиято абсолютно безкористна помощ визията на Рали-то доби напълно завършен вид с копие на оригиналните за модела стикери.

DMC:
Митко, виж какво съм ти изровил :) С температура и налягане на маслото! Давам го срещу една бира на някоя от следващите срещи :)

krankenstein:
Хехе, мерси :) Само че срещу още някоя бира трябва да изровиш и дачтиците, понеже на моето оригинално ги няма, а също и инфо къде и как могат да се монтират.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия