Автор Тема: Още едно Peugeot 205 - бутиковото 1.3 Rallye  (Прочетена 36105 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 18, 2013, 11:30:25
Отговор #50

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ааа, аз още преди инцидента я бях набутал леко с "клизма" в един малко по-дълъг гараж заедно с най-старата ми Шкода, затова не си я виждал... но този сезон смятам по-честичко да я изкарвам и надявам се основно нея да ползвам като хобикар за свободното време ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 01, 2013, 20:38:25
Отговор #51

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Преди около месец на връщане от последния ретро парад за закриване на сезона претърпях нов инцидент - малко се бях превъзбудил по завоите и без да ща пресякох един в стил офроуд.  За щастие се отървахме леко и аз и колата - една съдрана гума, изкривен борд на джантата и най-неприятното - счупена по средата предна престилка барабар с ушите на бронята за закрепването й. Писал съм вече обява в раздел купува, но да напомня и тук в случай, че някой не я е видял - търся си здрава предна престилка от 205 Рали или ГТИ с решетки или дупки за халогени. По възможност да е в комплект с бронята и по възможност да са бели - не че няма да се боядисват, обаче предпочитам да са от бяла пластмаса. Предния път бояджията явно си е спестил полагането на основа за пластмаса под боята и на места престилката, бронята и веждите са се олющили и прозира черната пластмаса отдолу :(
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 31, 2018, 23:58:06
Отговор #52

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
След 2 годишна почивка "на трупчета" в гаража отново дойде ред на французойката да се поразтъпче на пистата. Поводът - 13-тия "фатален" Пежо събор на писта Дракон, където подобаващо се събраха рекорден брой 13 класически спортни "лъвове" от моделите 205 и 309. За мое учудване колата въпреки дългия престой явно не беше забравила спортния си нрав, представи се отлично и отново обра призовете в класа си, в драга дори подобри времето си от последното каране през 2015 г. с цяла секунда! За тайм атак нямам база за сравнение, понеже конфигурацията от 2 г. вече е различна.



Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 01, 2018, 00:05:51
Отговор #53

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Дай времето, не се стискай!
Учуден съм, че сте се събрали толкова 205ци. Дано започне да се разраства манията и в България!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 01, 2018, 10:43:39
Отговор #54

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Времената не са тайна, има ги и в MyLaps. На 400 м. дадох 16,98 със същите вече близо 10 годишни Йокохами, с които през 2015 г. /тогава все още "само" 7-8 годишни :))/ постигнах високи 17-ки при по-силна конкуренция в класа и пак бях първи. В тайм атака най-добрата ми обиколка е 1,24,30 отново с доста дрифт при ускорението и в завоите :D От предишен опит знам, че със сликове отпред могат да се свалят още 2-3 сек, обаче това ме праща автоматично в класа на модифицираните дЗверове. Но както казва и един от най-опитните колеги-пежари - Валето, старите гуми щадят някои по-важни елементи от колата, като диференциала и полуоските, които при модела 205 не са сред най-здравите и по-скоро спадат към консумативите.
Иначе 205-ците винаги са си били култ в пежарските среди, макар че специално моята модификация Рали не е популярна у нас, всички знаят и боготорят ГТИ. Частите за тия коли вече също започват да стават кът и трябва повечко да се щадят и пазят, ако искаме да им се радваме по-дълго.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 04, 2018, 23:30:54
Отговор #55

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Добро представяне, като за стари гуми.
Митак, окачването на това Рали като на 1.9 GTI ли е отпред или е като на "простосмъртните" 205ци?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 05, 2018, 10:46:14
Отговор #56

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
С триъгълни носачи и биелетки като при ГТИ е отпред, а отзад е с барабанни спирачки като на по-малкото ГТИ 1,6. Относно гумите, как да дам няколкостотин лева за нови, с които ще се изкарва само 2-3 пъти годишно и за не повече от 1000 км? Те сегашните Йокохами са с грайфер почти като на нови, просто годинките им станаха много... за Класик рейсинга все още не бях готов с "разконсервирането" на колата, иначе можех да инвестирам в 2 по-свежи слика за отпред, за да проверя лимита на възможностите.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 05, 2018, 10:48:55
Отговор #57

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Купуваш гуми за 250-300 лева и си я караш ежедневка лятото. И без това не са ни конкурсни колите. Аз поне така направих.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 05, 2018, 12:49:50
Отговор #58

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За 250 лева /ако разбира се, не ползваш сериозни отстъпки/, гумите са компромис, ако говорим за 4 нови. Ако е само за возене бива, но ако се търси стоене на пътя не става. Преди 3 години, дадох по 137 лева на гума, за 15-ки, но не съжалявам и за секунда - колата стои уникално на пътя! И задължително 4 нови!

Юни 05, 2018, 12:52:12
Отговор #59

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Така е, особено както в случая става дума за нестандартен размер спортни гуми с добър пърформънс за пистата.

Купуваш гуми за 250-300 лева и си я караш ежедневка лятото. И без това не са ни конкурсни колите. Аз поне така направих.
След като го купих преди 10 г. имах такава идея, понеже жена ми тогава изяви желание да кара другата ми ежедневка, но после се отказа и си купи собствена, а пък аз също се отказах от идеята да карам толкова ниска и шумна кола за ежедневка :) В момента една от шкодите ми е по-близо до разбиранията за ежедневка, но пък при нея се случиха доста каръщини, включително и поражение от голямата градушка понеже си я държах не в гараж, а пред блока да ми е под ръка за по-често каране. Все пак за да кара касическа кола като ежедневка човек трябва да е надвил доста на масрафа си, понеже както сам знаеш вече частите за тях и майстори склонни да ги ремонтират се намират трудно и/или са доста скъпи...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.