Автор Тема: Wartburg 1.3 1989  (Прочетена 4735 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2015, 21:45:43
Прочетена 4735 пъти

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Здравейте колеги!От няколко дни съм вече собственик и на четиритактов Вартбург.Колата е купих от Стара Загора един познат от 2t форума.По магистралата към Пловдив нямаше никакви проблеми спокойно си вдигаше 140 но на влизане в Пловдив загасна и нямаше палене.Проблема беше счупен палец на дистрибуторната капачка но вече беше 22:00 а магазини няма избутахме е до една бензиностанция и е заключих.На другия ден след работа сложих новия палец и запали от раз тръгнах да го прибирам и в най- пиковия момент на един светофар му изтекоха водите. :( От там на въже до пред блока оказа се спукан радиатор.Слагал го втора ръка някога и му дошло времето.Сега си търся радиатор,сложих му за сега само едни джанти а радиатор ми обещаха идната седмица мислих че не е труден за намиране но се оказа обратното.Колата е 1989-та 1.3 Vw двигател за тези които не са запознати. :) http://wartbi.snimka.bg/automobiles/wartburg-1-3.858815
« Последна редакция: Март 23, 2015, 11:00:26 от dido1903 »

Март 22, 2015, 23:02:55
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
По спомен се приспособяваше сравнително лесно радиатор от Самара, ако не намериш точния за модела.
« Последна редакция: Март 22, 2015, 23:06:21 от michev »

Септември 16, 2018, 22:09:56
Отговор #2

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Реших да подновя и тази тема за моя Вартбург 1.3.От 2015-та до сега колата си е карам като ежедневна ходя си на работа с нея и ми върши работа.Не е пазя от дъжд сняг и слънце колкото изкара толкова.От тогава до сега съм сменил съединител с маховик беше с много изронени зъби,смених оригиналния стартер който е доста проблемен с заменяем на BOSCH и сложих нов карбуратор понеже стария също беше проблемен.Колата е карам само на бензин и разхода е сравнително добър някъде около 6/7 градско.За кола 1.3 си върви доста прилично.Оригиналното крайно гърне е махнато и е сложено спортно а средно изобщо няма и е на права тръба :D ръмжи си но за градско е добре на дълъг път не толкова :D.С преходни фланци е от 4x160 към 4x108 а джантите са 13-цолови.






Септември 19, 2018, 12:37:51
Отговор #3

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Здравей, почти всяка сутрин го виждам като пътувам към работа, и много му се радвам. Няколко пъти съм го виждал и в движение, има страхотна стойка, много ми харесва формата на купето :)
Поздравления, че се кара ежедневно. Аз колкото и да се опитвам да си карам дъртаняните, ежедневието винаги надделява с бързия си ритъм и  в някой момент пак се качвам на пластмасата.

Септември 19, 2018, 20:53:41
Отговор #4

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Здрасти аз също те видях веднъж с Шкодичката на булевард Руски даже ти свирнах ама се изстреля. :D

Ноември 24, 2019, 20:08:30
Отговор #5

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Скоро не съм писал тук но то и нищо не се е променило по колата.Карам го предимно градско да ходя на работа.Смених му маслото преди 2 седмици,кабелите свещите и палец с капачка,две нови зимни гуми и 2 чистачки.Смятам да го карам и тази зима когато не е много студено понеже няма хубаво парно😃.Предните калници са тръгнали яко да гният и най-вероятно на пролет ще се сменят.
Последната снимка за този сезон с тези джанти

Тук с Трабанта на едно приятелче


А днес се видях с колегата Иво (smirnoff) и неговата бяла бегачка.Имах честта за първи път да покарам и да се повозя на задномоторна Шкодичка.Усещането е все едно си в някое старо Порше 😁 и е доста приятно да чуваш двигателя отзад.А самата кола заради тези гуми е доста стабилна.





Март 29, 2020, 21:13:56
Отговор #6

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Скоро не бях писал за ежедневката,но то и нищо ново не е имало.Общо взето само каране,но от известно време започна да капе антифриз.Оказа се че е от разшерителния съд.Оригиналния е същия като на 353 и за 30 и няколко години тази пластмаса малко и трябва за да се спука.Четиритактовия прави по голямо налягане и най-вероятно това е причината да пукам второ казанче.Реших да сложа от Голф 3.Купих чисто ново,купих и нови маркучи и скоби и вчера ги поставих и налях със нов антифриз.Днес обърнахме внимание на задните спирачки.На прегледа се оказа че задно дясно не държи изобщо, имах нови спирачни цилиндърчета,оказа се че и двете са протекли.Свалих главината понеже е трудно като е на колата да се сменя,решихме да разглобим,почистим и гресираме лагерите,имах и нови семеринги за тях.



След като беше разглобено всичко го накиснах във бензин и почистих със телена четка.

След като ги почистих ги пръснах със черен спрей и сглобени лагерите и сложихме нова грес



Новите цилиндърчета и накладките

След обезвъздушаването сега колата спира и със четирите колела.Утре остана да му натегна ръчната и това ще му е за сега.