Автор Тема: Go Trabi Go  (Прочетена 5474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 10, 2019, 11:58:24
Отговор #10

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349



Здравей колега,

Поздравления за трабантчето, че си го вкарал в движение.
На прегледите и мен ме гледаха така странно, като измериха CO-то. Напълно възможно е.
От моят опит с трабантите мога да те посъветвам:
Гледам корозията по долната част на каросерията не е много, моят съвет е да се заемеш да оправиш местата с ръжда, да изкърпиш където е необходимо и да консервираш кухините.
Виждам омасляване от лявата страна на скоростите, виж от къде е. Текат редовно от жилото на километража (не е болка за умиране).
Провери спирачките, след седенето гумичките запичат и малко по-късно протичат. Гресирай рейката и шенкелите на всеки 6 месеца, за да олекне волана.
Моят е произведен януари също '87 с частични екстри от делукс.
Пази доста този автомобил, малко са тези с оригинално оборудване на делукс в БГ. Ако има нещо, ще се радвам да помогна!

Поздрави!


На траби са изгнили праговете и дъното на багажника , така като гледам и аз корозията под седалките е в норми и може да се спаси все още. За момента гледам от спирачките да тече задно дясно колело и си доливам спирачна течност като намелее в казанчето, а без да исках един път обърках тубичките и долях моторно масло   :shy: след като се видях какво съм направил изкачаках да намалее маслото  :D и налях спирачна течност после не съм го карал да видя как ще се държат спирачките .
Разбрах ,че дори белята може да се окаже помощна да омекнат гумичките и да уплътняват по добре, ако не спрат да текат ще ги оправям и ще трябва да се запася с такива. 

Април 10, 2019, 19:13:14
Отговор #11

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Където е текло пак ще тече :)
Препоръчвам ти да ги смениш, защото изпускат изведнъж. Гумичките които се продават са унгарски у нас. Или купуваш от Германия или ги сменяш с нови цилиндърчета. Сложих такива на LPR и съм доволен и са на добра цена.

Праговете на Траби са част от носещата конструкция на каросерията. Когато не могат да поемат натоварването, купето се усуква повече от допустимото и се появяват пукнатини и измятане (личен опит). Купувай оригинални прагове или да ти огънат, задължително със същата дебелина като оригиналната или по-дебела.

Поздрави!
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Април 10, 2019, 22:16:04
Отговор #12

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Били споделил от къде ги намери LPR цилиндърчета ?

Поздрави!

Април 15, 2019, 12:00:18
Отговор #13

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Едните ги бях взел от магазина на Трабант, който го затвориха в София, кв. Подуяне, а другите през познати ми ги намериха в каталог. По онлайн магазините за части също ги имаше в наличност. Като гледам си от София, ако искаш мога да питам да ми ги доставят? Цените бяха около 20 - 30лв за едното. На теб ти трябват 6 броя:
- Предна ос - 2бр на колело еднодействащи (леви и десни са различни)
- Задна ос - 1бр на колело двойно действащи (еднакви за ляво и дясно)
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Април 25, 2020, 08:52:33
Отговор #14

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Има ли развитие?

Април 25, 2020, 09:49:23
Отговор #15

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
...
- Предна ос - 2бр на колело еднодействащи (леви и десни са различни)
- Задна ос - 1бр на колело двойно действащи (еднакви за ляво и дясно)

Предна ос - 4 броя цилиндърчета ЕДНАКВИ- различна е посоката на монтаж
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Април 25, 2020, 13:08:17
Отговор #16

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Предна ос - 4 броя цилиндърчета ЕДНАКВИ- различна е посоката на монтаж
Немците НЕ са на това мнение! Link
Има жлеб,който определя посоката,
т.е. има ЛЯВ и ДЕСЕН цилиндър.







Април 25, 2020, 21:05:44
Отговор #17

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
За първи път чувам за това. Ще ми бъде много интересно да видя на живо каква е тази разлика. В магазина купуваш цилиндърче и го монтираш на което място си пожелаеш. До сега проблеми не съм имал( сигурно, защото не знам за тази специална разлика или защото не чета какво пише в нета, а гледам какво има/ става по колата). Явно някой неук производител е направил някаква промяна и вече няма значение.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Април 25, 2020, 22:49:14
Отговор #18

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288

Праговете на Траби са част от носещата конструкция на каросерията. Когато не могат да поемат натоварването, купето се усуква повече от допустимото и се появяват пукнатини и измятане (личен опит). Купувай оригинални прагове или да ти огънат, задължително със същата дебелина като оригиналната или по-дебела.

Поздрави!
http://forum.2tpower.com/viewtopic.php?f=23&t=4256 или от тук  :) Даже колегата ги прави подсилени, а цената им е повече от добра.