Автор Тема: Trabant 1.1 Universal - Zoltán  (Прочетена 12202 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 17, 2019, 10:40:34
Отговор #10

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
това траби си плаче за restomod - уреди, таблет в таблото, светлини, хубави джанти и стойка, готини седалки ... :)

Както и мотор/карантия от поло г40 или лупо гти :)



http://vr6-umbauten.de/trabant-g40/


всеки път като видя трабант, се сещам за най-любимият ми, който съм виждал, правен преди хх години - този:



Юли 17, 2019, 16:12:46
Отговор #11

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
това траби си плаче за restomod - уреди, таблет в таблото, светлини, хубави джанти и стойка, готини седалки ... :)

Тъй вярно, механджи - от една кръвна група сме!!!

Юли 17, 2019, 16:28:44
Отговор #12

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Tyrsq дръжки за шофьорската и за задната врата на трабант комби, както и два амортисьора (държачи) за задната врата на комбито. Дръжките за предпочитене с работещ патрон и ключове.

Някой да е чувал за пасажерска врата с парон и ключ? Лявата и дясната дръжки взаимозаменими ли са?

Снимките са за нагледност.


Юли 17, 2019, 18:39:54
Отговор #13

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Ha  моделите с двутактови двигатели не е проблем да се сложи патрон с ключ и на дясната врата.(лично си бях пренаредил  и монтирал  такъв на личния автомобил и все още е така(трабант 87 г.)) Нямам опит и наживо не съм  се  сблъсквал  с моделите с четиритактов двигател,но предполагам  че и при тях е запазена същата система  на  заключване (по  масивни са самите дръжки визуално поне от снимките).Ключар не би трябвало да се затрудни да смени патрона ,и да пренареди по един  ключ. При по старите модели ключа за откючване на  волана и стартиране на двигателя беше  с коренно различен профил и трудно но не и невъзможно беше да се направи всичко да се отключва с  един ключ. Проблем може да е бързото намиране на части за подмяна. Капачката на резервоара едва ли ще може да стане ,но не пречи да се опита  и там нещо. При по старите модели трите дръжки при комби (за трите врати)бяха еднакви и взаимозаменяеми (разликата беше в материала от който са изработени,(алуминий при първите модели и пластмаса при последните).                              Успех и поздрави.
« Последна редакция: Юли 17, 2019, 19:04:14 от Plamen Hinkov »

Юли 18, 2019, 16:10:38
Отговор #14

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Хубаво трабантче,браво! Безаварийно каране по пътищата!
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 18, 2019, 18:26:05
Отговор #15

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Честита нова придобивка!

Имал съм честта да карам 1.1 от последната 444 серия.

Възможно е преработването на автомобила да стане с 5 степенна скоростна кутия, а и спокойно може да се сложи двигател 1.3 от Вартбург.

Малко полезна информация:
- Задното окачване е идентично с последните модели (след 88) на 601.
- Задните спирачки са идентични като на 601 с изключение на барабаните (1.1 е със 4x98 , вместо на 601 - 4x160).
- Бравите и системата на вратите, задният капак са идентични с 601.
- Лявата и дясната дръжка, както и на задният капак са еднакви.
- Патрон може да се сложи от дясната страна, но когато заключиш пасажерската врата отвътре, отвън няма как да я отвориш.
Това мисля как да го преправя на моят Трабант. Когато го направя ще споделя. За централното ми пиши на ЛС, ровил съм по въпроса.
- Ключовете след определена година за вратите и този за контактния ключ са с различен профил и не стават.
Ако си намериш стар тип патрон, и го наредиш по контактният ключ може и да стане. Ключето за резервоара е съвсем различно.
- Амортисьори за багажник стават пак от 601 от последните години на производство.

Като цяло 1.1 през онези години все още не се е отърсил от корените си на 601 с технология развита 50те и 60те години, така че има взаимозаменяемост между моделите.
Има много недомислици които си ги носи с годините, но някак това му е чарът :)

Успех с возилото!
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Юли 18, 2019, 22:49:43
Отговор #16

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
(1.1 е със 4x98 , вместо на 601 - 4x160).

Благодаря, колега, за полезната информация!

Какво имаш предвид (1.1 е със 4x98 , вместо на 601 - 4x160).
за разстоянието между дупките на джантите ли става дума?

Юли 19, 2019, 08:06:40
Отговор #17

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ако ще сменящ мотор, по-добре да се направи цялостен проект, немците и разни прибалтийски републики са го играли тоя филм, от ВАГ групата да се ползват детайли... лупо, поло и прочее .... може да се получи нещо мега яко

нещо в стила на тая варга:


Юли 19, 2019, 09:26:04
Отговор #18

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Благодаря, колега, за полезната информация!

Какво имаш предвид (1.1 е със 4x98 , вместо на 601 - 4x160).
за разстоянието между дупките на джантите ли става дума?
Диаметъра на окръжността, върху който са разположени центровете на отворите за болтовете. Интересно, защо са се спрели на варианта 4Х98, който си е чисто фиатски, а не са взели много по-разпространения 4Х100, основен и на донора Фолксваген.

Юли 19, 2019, 23:27:51
Отговор #19

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Честито! Хубава, и интересна машинка, с този мотор и лекото купе предполагам Трабанта бая понавървява. Може ли снимки под предния капак. Чувал съм, че с този мотор минават и на макферсън окачвне отпред, така ли е наистина, че на живо съм виждал само 2-3 пъти такава кола, но никога с отворен капак.
Заповядай!