Автор Тема: Trabant 1.1 Universal - Zoltán  (Прочетена 12195 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 20, 2019, 00:06:14
Отговор #20

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
В петък получих две добри брави с еднакъв ключ и ги монтирах на шофьорската и на задната врата. Трабито вече се заключва.

(на снимката се вижда и тенекиената реклама на Gargoyle - Mobiloil oт дядовия магазин преди Девети :-)



Също така демонтирах пасажерската и задната седалки и махнах мокета, по точно задната му половина. Оставих шофьорската седалка, защото ще го предвижвам на собствен ход до мивката утре и до сервиза в понеделник.

Положението под мокета и кечето е доста добро. На 2-3 места има заварки, има даже необработени места, другаде е мацана боя с четка. Но няма нужда от кърпене.



Има малко повърхностна ръжда покрай шофьорската врата - под снопа кабели. Кабелите са в насипно състояние, всеки за себе си, оставени под кечето по пода, не са оформени в kabelbaum (сноп). Не ми харесват така, ще купя от най-тънките монтажни улеи с капак ще мисля как ги я лепя за пода.



По пода на багажника също лазят кабели, вече боядисани, ще мисля как да ги изолирам.



btw. знае ли някой за какво са тези куки с пружини от гърба на багажника?
« Последна редакция: Юли 20, 2019, 00:33:33 от maini4ka »

Юли 20, 2019, 07:35:57
Отговор #21

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
Купи си текстилна лента на Теса и увий кабелите с нея. Това е оригиналната лента с която доста коли са бандажирани фабрично. Една ролка е 4-5лв.
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС

Юли 20, 2019, 09:14:40
Отговор #22

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Не мисля, че пясъкоструене на пода отвътре е практично или необходимо, още повече, че на критичните натоварени места има залепен предполагам битумни листове, които не са мръднали и отстраняването им ще бъде трудно. Мисля да поочистя на ръждата с метална четка и шкурка, - после ръждопреoбразовател Würth.



От това, което чета, със течния Rostumwandler трябва много да се внимава да не попадне върху лакирани повърхности, трябва да се облепят първо и т.н.

Има и друг вид: червено-кафяв Антикорозионен грунд Würth Rust Stop, 750мл.



Активна антикорозионна защита за метални повърхности. Прилепва върху алуминий, оксидирани и поцинковани ламарини, стомана, стари лакове и др. Може да се боядисва върху него след изсъхването му Температурно устойчив до +80°С, за кратко време до +120°С. Добра способност за шлифоване.

Предполагам, че за моя случай втория вид е по-подходящ.

https://www.autozone.bg/%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%B4-W%C3%BCrth-Rust-Stop-750%D0%BC%D0%BB.

Юли 20, 2019, 10:17:01
Отговор #23

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Много добре изглежда машинката. Голям мерак ми бяха едно време - у нас ги нямаше, но унгарците се счупваха да ги карат.
Виждал съм такова Трабант-че с 1.6 АЕЕ мотор и 5 степенна кутия от Поло - 75к.с. дават на това купенце крила
Хубаво е да я погледнеш отдолу - някои греди имат навика да загниват. Например предната, под щита м/у купето и двигателя, както и праговете, където се слага крика.
За кабелите са ти казали - текстилен изолирбанд. С канал няма да стане добре, има навика да се чупи. Отделно от магазин за електроматериали можеш да си вземеш пластмасов шлаух за кабелни снопове (спираловиден, а не "гофре" ) и да защитиш допълнително сноповете с него. Използва се при оформяне на кабелми снопове в ел. табла и предпазва кабелите от нараняване и пречупване, където се движат (при врати на табла например) - това за ориентир какво да търсиш.
Успех

Юли 20, 2019, 15:46:08
Отговор #24

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Оня ГДР оборотомер с вградени уреди, който търсиш, на кои модели е монтиран? Дотолкова, доколкото съм виждал и карал Вартбурзи 1,3 на познати - никой нямаше тази екстра.

Става за двата четиритактови модела - Трабант 1.1 и Вартбург 1.3. Открих такъв в един чешки онлайн магазин - Trabantshop.cz, но се назландисвам - цената е соленичка - близо 200 евро.



Фирмата-производител е Haudek, вероятно чешка. Имат и модел (само оборотомер) и за двутактовите модели!

http://www.trabantshop.cz/?2241,sdruzeny-pristroj-teplomer-palivomer-otackomer

http://www.trabantshop.cz/?2279,otackomer


Август 02, 2019, 10:22:43
Отговор #25

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Здравейте колеги трабантисти!

Търся назаем мокет от багажника на Трабант 601 комби последните модели (след 88), за да взема формата и да ми изрежат в Домко.



В Пловдив съм, но пътувам доста - логистиката от цялата страна е решима!

Като благодарност: страхотен ключодържател Трабант или Вартбург!


Август 25, 2019, 20:35:05
Отговор #26

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
пода имаше нужда от леки кръпки на 4-5 места, сега вече е в прилично състояние:


Септември 12, 2019, 23:00:15
Отговор #27

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Да докладвам за прогреса!

Шумоизолирах пода на купето, багажника и предния капак със самозалепваща изолация от микропореста гума - затворена клетка, с метализирано покритие - AUTO DUCT METAL. от фирма Изолайн.



http://www.isoline.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8/?fbclid=IwAR1nsHFboeuiB95iXKdY9pRh7YQ9MKOowGtupk6raoY9S6fE8S8AHpZgxSw

Благодаря на Момчил за съвета и за линка!

Кечето под мокета се оказа от естествен материал - 100% памук. Предното беше протрито и поизгнило и го зафучих, но задната половина след изпиране в пералня си отиде пак на мястото.




Оригиналния мокет (тип филц) - също се оказа естествен материал - чиста вълна и след двукратно изпиране (първо - във ваната за ужас на жена ми - наистина бая мръсотия падна) и второ в автомивка, реших да го оставя, върху шумоизолацията и кечето.

Багажника го взех гола ламарина - без никакво покритие. При мен резервоара е отзад, така че няма вана за резервна гума и съответно покриваща дъска. Както казах, шумоизолирах го и него. Отказах се да слагам мокет, вместо това купих "Стелка за багажник гумена изрязваща"
118 х 140 - 22 лв от фирма Автокомфорт - Стара Загора. От тях си взех и мого други полезни неща, в т.ч. USB контакти за Трабанта и Антена вътрешна КОД АН 231, която се лепи отвътре на стъклото.

Благодаря на колегата Иван Бончев от Девня, който ми прати шаблон. Благодарение на него за хъц-мъц бройки и шумоизолиращото фолио, и гумената стелка бяха изрязани. Получи се макар и не идеално, но доста прилично!



Също така подмених гумените уплътнения на вратите. Нови взех от магазин Трабант - Вартбург - Баркс на бул. Васил Априлов във Пловдив. Лепнах ги с лепило за гума и метал от Lidl.



Така че въпреки двете ми леви ръце, опеделено мога да кажа, че по колата има неща, които сам съм правил :-) сам!

« Последна редакция: Септември 13, 2019, 00:14:33 от maini4ka »

Септември 13, 2019, 00:11:36
Отговор #28

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Продължавам да търся щора за багажника - т.нар. "Hutablage" - поставка за шапки!!!







Септември 13, 2019, 14:36:03
Отговор #29

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Тази като я гледам е цяла само дето е поовехтяла, намери си спрей за мокети ли беше или нещо подобно. Преди няколко години си бях купил и си боядисах моята кора на Бравата, спрея е MTN94 испански, купих го от Търново на главната в едно магазинче се слизаше в нещо като мазе, е не беше баш мазе. Ако не се лъжа някой от колегите тук ми беше подсказал какъв точно и от къде да взема.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.