Мотоциклети > Ретро мотоциклети

Simson KR50 1959

(1/4) > >>

fokke:
Здравейте
Пускам тема с надеждата някой да даде съвет по работата ми върху този мъник - Симсон  КР 50

Мотора е в насипно състояние , детайлите са силно корозирали , а някои  и леко подбити като предния щит.

Двигателя все още не е при мен но се надявам сккоро и той да е тук , че да го видя като цяло в какво състояние е .
Моторетката е много симпатична  и смятам да я докарам до вида в който са останалите в раздела такива мотори или поне да се опитам.
Нищо не знам за Симсона и всяка информация би била полезна за мен

Днес започнах с чистене на ламарините с пясък , после шрука и преобразувател на Вюрт, след него е грунд на Новол.
Смятам всичко да мина по тази схема и накрая боя , но да го докарам до там първо :)

Започнах с предния щит , фара и средната част над мотора , ето и резултата :





















РумбатаБс:
Ами,според мен първите стъпки са правилни  :)
Прегледай добре детайлите за кривини и подбитости за да ги заравниш преди тази първа стъпка  :)

fokke:
Май само с теб ще си пишем тук :)))
Ето и от днес малко работа, пясък , след това шкурка  хубаво с машина и после на ръка , изправяне с чук , макар че остана още ма това в последствие  и накрая Вюрт и  филер на Новол

Двете капли за сравнение , едната мината ЛЕКО с пясък а другата само мита








РумбатаБс:
Това,че само двамата пишем не е важно  :) ... важното е колко съфорумци ще го прочетат за да им е от полза  ;)

fifobradata:

--- Цитат на: РумбатаБс в Юли 20, 2019, 20:33:57 ---Това,че само двамата пишем не е важно  :) ... важното е колко съфорумци ще го прочетат за да им е от полза  ;)

--- Край на цитат ---
О-о-о- четем, четем. Вие пишете и споделяйте и не се притеснявайте от липса на аудитория... ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия