Автор Тема: Simson KR50 1959  (Прочетена 5469 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 05, 2020, 16:54:03
Отговор #10

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Примерно капли предна -задна ? Стопчето , фара , неща които мога да намеря от СР спирачни барабани и челюстите вътре , верига и събни колела

Януари 05, 2020, 18:27:14
Отговор #11

Активен MZ ES

  • Публикации: 336
Каплите не стават от единия модел на другия. На КР-а са 16 цола, а на СР-а са 19 цола. Клаксоните са едни и същи. От фара евентуално става рефлектора и стъклото. Стопчето на СР 2 стама за КР след  1960-61 година. По спомен и зъбчатките бяха еднакви, но не го твърдя категорично, тъй като от доста време не съм се ровил из тях.

Януари 06, 2020, 09:17:37
Отговор #12

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много благодаря за информацията , ще споделям като има нещо ново по мотора

Февруари 26, 2020, 08:57:27
Отговор #13

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Здравей,аз също съм компетентен до някъде. Сигурно ск видял темата ми.
1. Кормилата на СР и КР са еднакви до 1960.  След това на КР е друго, но захвата е един и същ.
2. За джантите са ти казали.
3. Има няколко детайла които искат хром- багажник, гривна на фаровете
4. Доста неща са алуминиеви и аз минах по пътя на полирането, понеже така ми харесват повече.  Ламарините ги дадох за песакоструйка, после прахово боядисване и после боя тип ххамършлаг като оригиналната.
Не съм влизал скоро, но ще започна пак.
Поздрави и успешна работа.

Февруари 26, 2020, 11:01:43
Отговор #14

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Много благодаря за включването !
Аз съм на етап песакоструене и то на половината неща. Реално не съм стигнал и до боя дори, зимата не съм пипал нищщо че нямам условия на затворено.

идеята ми за моторетката е да я докарам до кукленски вид и да се доближа до оригиналния цвят на боята като предварително съм наясно че няма да гоня същия ефект, а ще ползвам металик светлосин

За да мога да карам моторетката легално  възнамерявам да сменя бензиновия мотор с електромотор, така хем ще запазя вида автентичен , хем ще е в движение  по улиците, защото Симсона няма документи ....
Идеята ми е , след като го направя  да поръчам електромотор с батерии готов комплект и да го насадя на рамката .

Ето вчера какво купих за него от СР  симсонка, надявам се да нямат разлика....






Март 05, 2020, 21:31:00
Отговор #15

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето и оригиналното коримило с новото , еднакви са , бях се притеснил леко че съм взел грешното но се оказа точно като оригинала. Само се чудя какъв зор е видяло оригиналното , че да изгние така ..ю


Март 06, 2020, 09:53:14
Отговор #16

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Влизало е вода от някъде. Аз съм с другия вид кормило но също му правих ремонт. Оригиналния ефект от боята се постига с боята от моята тема. По късно ще мина през гаража да направя някои снимки до къде съм стигнал.
Доста рових преди 2-3 години и установих че някои части ги има нови, други 2 ръка,а трети нямат намиране.