Автор Тема: Бенцовете, Трабито, Голфа, и 928-ците на Бурян  (Прочетена 9853 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 31, 2019, 18:24:53
Прочетена 9853 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Понеже повечето от вас знаят колите на колегата Бурян, а той много не пише по Нета, реших че е време и на него да му направя една тема, където да му представим колите, и да я попълваме с снимки и данни за ремонта и експлотацията им.
Колегата притежава три немски коли от 80-те години, които не са Бенцове- късен двутактов Трабант 601 от 80-те години, Голф 1 кабрио, с редките автомат скорости, модел от първия лифт отпреди 1988 години, и преди Лифтово порше 928 С от 1983 год.

Но, основно като любител на 3-лъчевата звезда, има, освен Трабито, 928-цата и Голфа, Бенцове в колекцията.
Сантимента тук идва от първата му кола, седан Бенц в123 модел 250, с 6 цил. мотор и някои екстри, която я купил като е бил взел книжка в края на 90-те години, и оттогава набляга на марката.

По настоящем има, подредени хронологично следните модели /може да бъркам при някои в годините на производство/-
1980 в123 240 ТД, комби, оранжевочервен.
1990 с124 200 СЕ, купе, черен металик.
1992 р129 320 СЛ, роадстер, червен.
1993 т124 Е200 Т, комби, черен металик.
1996 с124 Е220-16, купе, бордо металик.

Много си е доволен от тях, на порции ще му качвам някои нови или стари снимки на колите, така за богатство на немската тема тук.

Това му е първия Бенц- 6 цилиндровата японка.




А Голфа е тук на парада в Кюстендил в 2018, вече с поставена правилната само с 2 фара решетка /понеже неговия е с 1.6 не-ГТИ мотор/.



Ето и свежа снимка на комбито 123 Бенца от преди няколко дена от морето.
В тишина и спокойствие по магистралата, дизела вдигал и да 140 км час по километраж поне.  :))



« Последна редакция: Октомври 25, 2021, 15:39:11 от dido1903 »

Август 05, 2019, 17:03:56
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Днеска колегата Бурян ми беше нагости.
Мерцедеса дизел комби върви, та се къса, и на връщане от морето, в описаните по-горе скоростни граници, давал 8-9/100 разход нафта, при това пълно натоварен.

Специални благодарности от Бурян за съветите за диагностиката и ремонта по ниворегулирането, на Борето и на други колеги.  :)
Сферите отзад ги е оправил, нивото работи безупречно.
Ето актуални снимки на японката, още прашасала от път.








Август 07, 2019, 14:01:31
Отговор #2

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Благородно му завиждам за комбито. И цвета е рядко срещан вече. Това е другия автомобил ,който бих си купил с голямо удоволствие.

Февруари 28, 2021, 22:09:32
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, комбито в123 му е много готино, и с отн. налични екстри за дизелова версия на 123 серията.

А ето и малко зимен визуален ъпдейт от колите на колегата Бурян.
Въпреки наличието при него на две подходящи за зимни условия малки коли с предно предаване като Трабанта му и Голфа 1-ца, той като ентусиаст, даже и в мокрите и зимни месеци с лошо сцепление, продължава да си кара Бенцове със задно предаване всеки ден, като бордо металика му с124 е220 купе, и оранжевия в123 240 ТД комби.

По-ценните му и сезонни коли като Поршето 928 еС и Бенца 320 СЛ р129, разбираемо, зимата дремуцат в гаража.
































Март 01, 2021, 22:48:52
Отговор #4

Неактивен stst1

  • Публикации: 24
Хубава колекция, особено в123 ! :)
На общите снимки се вижда някакъв бял японски седан (2025 му е номера). Прилича на Тойота Терсел. Нещо интересно за него?
« Последна редакция: Март 01, 2021, 23:41:43 от stst1 »

Май 03, 2021, 10:31:44
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко ъпдейт на колите на колегата.
В добавка към 1994 Бенца му Купе Е220 автомат бордо металик с черна кожа, той си купи и един почти близнак за добавка- 1996 Е200 Купе, в син металик и тъмносиня кожа издържан, в брилянтно оригинално непипано състояние.
Така и той и съпругата му, ще имат всеки по един Бенц среден клас купе за ежедневно каране, за по-буржоазно усещане и стилно излъчване.  :))

Разбира се, и другите му Мерцедеси на колегата също се карат регулярно.
А ето и една снимка на първия му Мерцедес, който Бурян имаше преди 20 години- един бял с доста екстри за среден клас Бенц- 6-цил. 250 в123, сребрист металик.

















Май 07, 2021, 12:20:57
Отговор #6

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
интересно ми е в това състояние с базов м111 мотор (имах същото преди години) колко пари го е платил сега

Май 07, 2021, 13:11:12
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, не знам точно, а и не питам за такова инфо, като знам, че най-вероятно ще му е неприятно на собственика да даде точен отговор, по разни причини.
От друга страна, и да знам, не го споделям инфото по подобни медийни пространства, където разбираемо, е пълно с непознати на собственика на дадена кола четящи, специално когато става въпрос за на приятели коли.

А и според мен, в 90% от случаите, и сериозните автотърговци и/или ретроколекционери, както и въобще автоентусиасти като нас, винаги биха дали уклончив или неточен отговор, с оглед на все пак евентуалното бъдещо, дори и след години продаване на колата.
Така че подобно инфо надали би помогнало много като референтна точка, а и всеки продавач и всяка кола са си отделни случаи и търговски вселени, сами по себе си.

И при моите собствени коли, доста рядко бих казал на който и да е, кое за колко съм го купил точно, както и доста рядко бих казал, кое за колко съм го продал.
Разбира се, многото хора, които в течение на годините са ме питали такива въпроси, обикновено получават като отговори силно завишени като суми числа, и в двата случая, :))  е така за спорта, и за мое удоволствие да им гледам чуденето.

Исканата цена на синия бе 8500 лв, като е бил собственост на едно лице в България, възрастен господин, от 2007 година досега, и пазен в гараж на улица Оборище.
Обслужван в течение на годините и доскоро е бил само в Балкан/Силвър Стар, с надлежни фактури, а колата бе получена обута с 4 нови зимни гуми Континетал.
И разбира се, за да е станала сделката, предполагам, Бурян трябва да го договорил надолу от исканата цена.

Иначе бордо купето Е220 той също си го кара, както и Голфа 1.

Използвам случая да кача снимки на трите му налични на колегата Балканчета колела, за които той търси да закупи фарове, динама, калници, и прочее виждащи се липсващи части.
Ако някой има подобни артикули, но да са на умерени цени, да пише тук и да си постне тел. и там адрес на нахождане на частите, и той ще се обади.






« Последна редакция: Май 07, 2021, 13:15:51 от USfan »

Май 07, 2021, 15:31:32
Отговор #8

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Чудесна колекция, браво.
Само искам да споделя мойто мнение че 124 купе е доста по рядък автомобил, от 129 родстъра, а Америка където ги бройкам.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 07, 2021, 16:23:08
Отговор #9

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
......
И разбира се, за да е станала сделката, предполагам, Бурян трябва да го договорил надолу от исканата цена.
.....
Цената е такава, че ако тръгна да купувам кола  :) мисля него ще пращам  O0