Автомобили > Немски автомобили

Бенцовете, Трабито, Голфа, и 928-ците на Бурян

<< < (2/10) > >>

USfan:
Малко ъпдейт на колите на колегата.
В добавка към 1994 Бенца му Купе Е220 автомат бордо металик с черна кожа, той си купи и един почти близнак за добавка- 1996 Е200 Купе, в син металик и тъмносиня кожа издържан, в брилянтно оригинално непипано състояние.
Така и той и съпругата му, ще имат всеки по един Бенц среден клас купе за ежедневно каране, за по-буржоазно усещане и стилно излъчване.  :))

Разбира се, и другите му Мерцедеси на колегата също се карат регулярно.
А ето и една снимка на първия му Мерцедес, който Бурян имаше преди 20 години- един бял с доста екстри за среден клас Бенц- 6-цил. 250 в123, сребрист металик.
















Механджията:
интересно ми е в това състояние с базов м111 мотор (имах същото преди години) колко пари го е платил сега

USfan:
Ами, не знам точно, а и не питам за такова инфо, като знам, че най-вероятно ще му е неприятно на собственика да даде точен отговор, по разни причини.
От друга страна, и да знам, не го споделям инфото по подобни медийни пространства, където разбираемо, е пълно с непознати на собственика на дадена кола четящи, специално когато става въпрос за на приятели коли.

А и според мен, в 90% от случаите, и сериозните автотърговци и/или ретроколекционери, както и въобще автоентусиасти като нас, винаги биха дали уклончив или неточен отговор, с оглед на все пак евентуалното бъдещо, дори и след години продаване на колата.
Така че подобно инфо надали би помогнало много като референтна точка, а и всеки продавач и всяка кола са си отделни случаи и търговски вселени, сами по себе си.

И при моите собствени коли, доста рядко бих казал на който и да е, кое за колко съм го купил точно, както и доста рядко бих казал, кое за колко съм го продал.
Разбира се, многото хора, които в течение на годините са ме питали такива въпроси, обикновено получават като отговори силно завишени като суми числа, и в двата случая, :))  е така за спорта, и за мое удоволствие да им гледам чуденето.

Исканата цена на синия бе 8500 лв, като е бил собственост на едно лице в България, възрастен господин, от 2007 година досега, и пазен в гараж на улица Оборище.
Обслужван в течение на годините и доскоро е бил само в Балкан/Силвър Стар, с надлежни фактури, а колата бе получена обута с 4 нови зимни гуми Континетал.
И разбира се, за да е станала сделката, предполагам, Бурян трябва да го договорил надолу от исканата цена.

Иначе бордо купето Е220 той също си го кара, както и Голфа 1.

Използвам случая да кача снимки на трите му налични на колегата Балканчета колела, за които той търси да закупи фарове, динама, калници, и прочее виждащи се липсващи части.
Ако някой има подобни артикули, но да са на умерени цени, да пише тук и да си постне тел. и там адрес на нахождане на частите, и той ще се обади.






Bogi:
Чудесна колекция, браво.
Само искам да споделя мойто мнение че 124 купе е доста по рядък автомобил, от 129 родстъра, а Америка където ги бройкам.

kaci:

--- Цитат на: USfan в Май 07, 2021, 13:11:12 ---......
И разбира се, за да е станала сделката, предполагам, Бурян трябва да го договорил надолу от исканата цена.
.....

--- Край на цитат ---
Цената е такава, че ако тръгна да купувам кола  :) мисля него ще пращам  O0

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия