Автор Тема: Бенцовете, Трабито, Голфа, и 928-цата на Бурян.  (Прочетена 2486 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 12, 2021, 12:22:50
Отговор #10

Неактивен Механджията

• Публикации: 1268
  • XJ6
значи както и предположих, 6-7х лв :)  за това състояние е смешна цена
......'с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога'.......

Май 12, 2021, 14:56:14
Отговор #11

Неактивен Logrus

• Публикации: 143
Понеже днес го видях на живо това купе - наистина изглежда чудесно, има само две дребни декоративни забележки, но нищо фрапантно - все пак не излиза сега от завода  :)
А колко е дал не ми е работа да знам, но аз мисля че в това състояние колата си заслужава и исканите 8.5 хиляди.

Ама колкото и да е хубава 124-ката, очите ми все в червения SL бягат  ;)

Юни 07, 2021, 13:21:20
Отговор #12

Неактивен USfan

• Публикации: 8913
Малко ъпдейт с актуални снимки.
Поршето 928 беше извадено от гаража, понеже тия дни и седмици Бурян си го обработва антикорозионно на теферич навън, както се вижда по вдигането му на стойките.
След нанасянето на тия преобразуватели и прочее разни грундове, разбира се, той ще си го финално обработва и боядисва вътре в новия му и голям гараж, който е и доста висок, а и има току що инсталиран лифт за вдигане на коли.
Колегата Бурян общо взето сам си боядисва цели коли или техни детайли при проблеми с боите им, така че това ще му е поредната негова такава оправена малко или много успешно, кола.

За пък мотора на 928-та той още преди 2-3 месеца успя да купи здрав колянов вал от 4.7 литра еС мотор, за който сега търси хубави биелни и основни лагери на номинален размер.
Биелните лагери специално са като на 2.5 литра мотора на 944, а може би и повечето бройки от основните лагери също ще са такива.
За монтажа на мотора, предвид на добрия ми опит със сглобяване и разглобяване на моя 2.5 литра мотор от 924-ката ес, както и с един 3-литров 16 клапана мотор от една бивша 944 еС2 на един друг приятел, сигурно аз ще трябва да му помогна.

Новопридобития Бенц Е200 с124 купе продължава да работи идеално.
В уикенда си направихме една компания собственици на тъмносини  :)) металици коли разходка по обиколните пътища на планината Витоша,и ходихме до Местностите Ярема и Мечката.
Както се вижда, оригиналната боя на каросерията на Бенца е безупречна, с изкл. на малки драскотини на дясната врата и заден десен калник.

« Последна редакция: Юни 07, 2021, 13:29:04 от USfan »

Юни 07, 2021, 13:27:18
Отговор #13

Неактивен USfan

• Публикации: 8913
Има разбира се, нещо неоригинално получило се при дълголетното съхранение на този Бенц купе от предишния му собственик, и това е недобре подбраната на отенък боя, при козметичното пребоядисване /вероятно заради разни драскотини и деруги/ на пластмасовите странични престилки и брони на колата.
При всички пост-1994 год. Е-класи в124, вкл. и купета и кабрио с124,  тези дотогава еднотипно тонирани сиви лайстни, вече се тонират спрямо цвета на купето, но в една гама по-светли от осн. боя отенъци.
Тук специално, спрямо адзуросинйото на каросерията, тия пластмаси са излезли от завода в леко по-небесносин отенък.

« Последна редакция: Юни 07, 2021, 13:30:22 от USfan »

Юни 12, 2021, 11:45:14
Отговор #14

Неактивен Механджията

• Публикации: 1268
  • XJ6
изглежда феноменално добре :) те и двете му врати са пръскани и не са уцелени точно, но на дясната си личи доста повече... тва да му е кусура!

аз обмислям моята 210ка да я махна и да си взема пак едно купе 124.. ако някой си търси азуритблау w210 Е280 седан 4матик, скоро ще има оферта
......'с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога'.......