Автор Тема: Бенцовете, Трабито, Голфа, и 928-ците на Бурян  (Прочетена 9852 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 29, 2021, 23:35:06
Отговор #20

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
123ката комби не е трябвало да я дава изобщо, изглежда супер, а сега читаво такова няма намиране на цена под 6-7 евра, че и повече..

Октомври 30, 2021, 10:15:11
Отговор #21

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами тая сребристата 230ТЕ беше позагнила, а и на доста километри.
А и той я продаде, понеже купи по-късно една 1983 240 ТД, оранжева, в много хубаво състояние, и не много карана на пробег, особено за комби, която още си пази.
Ето снимки тук от това му сегашно 123 комби.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,10368.0.html


Май 09, 2022, 16:44:47
Отговор #22

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колегата Бурян отдавна откри и тазгодишния кабрио сезон с Голфа, и тия дни ми дойде на гости, така като голфаджия при голфаджия :)), освен и като поршист при поршист /макар да ме води не само по брой на Поршета, а и по брой на цилиндрите на моторите им/.

Както се вижда, и майка ми много харесва тези 1-ци кабрио, и няма търпение това лято пак да я повозя по морето, и на нашата 1-ца кабрио.







Май 17, 2022, 09:03:52
Отговор #23

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Голфа 1-ца на колегата продължава да върви добре.
Преди 2-3 дена пак беше до нас на гости, понеже извадих моя Голф-1 кабрио /няколко години не беше каран сериозно моя/, та да ги покараме из квартала.

Но тия дни Бурян подкара най-накрая вече и една негова нова придобивка- 1990 Порше 928 С4.
Колата той я купи още миналата година, в добавка към вече бившето му черно 1983 928 еС.
Тази лифтингова С4-ка я взе в много хубаво състояние, на ориг. пробег под 200000 км, доказан със сервизна книжка, и огромен куп други сервизни документи.
колата бе и още е с оригинална боя- тъмносин металик, и оригинална синя кожа салон, и бе взета от първи собственици, едно прилично едробуржоазно белгийско семейство.

Семейството, основно бащата и и сина са я карали, са и били собственици в течение на тези 31 години, и не бяха жалили пари за поддръжка.
След изтичането на няколко годишната фабрична гаранция на фабриката в средата на 90-те, колата е продължила да бъде поддържана само в оторизирани Порше сервизи, като папката със споменатите фактури за ремонти и обслужвания бе дебела 10 см.

В нея, само за последните 18 години, фактурите за всички работи по Поршето, вкл. смени на гуми, масла, и други консумативи, бяха за почти 40000 Евро.

Въобще 928-цата е масивна и принципно надеждно конструирана кола, но работи добре само при условие, че се обслужва лабораторно и регулярно, а тя си е една доста интензивно и скъпо обслужваема кола.
В това отношение направо си е най-харчещото като разходи серийно ретро и янгтаймер Порше /е, извън 959, Турбо ГТ2, и Леман рейсъра ГТ1/, дори и на фона на капризните като обслужване и ремонти стандартни воднярки боксери 996 и 997.

Този трансаксъл осмак на Бурян е бил поръчван с типичните за 928 екстри, като шибидах, климатик, автоматик, и кожен салон.
Колата преди купуването беше минала техн. преглед през април 2021 год. в Монс, Белгия, но покрай едно тракане на хидр. обтегач на едната от двете паразитни вериги в мотора, се наложи разглобяване и ремонт, при което бяха смени и други работи и всички уплътнения и гарнитури по този осмак мотор с 4 разпред. вала и 32 клапана.

Та, след като техниката бе оправена брилянтно, вкл. с купувани на части даже и от Щатите, остава само минаване през КАТ.
Него засега Бурян ще отложи, и ще я кара на временни номера лятото, заради големия данък който ще му открият, когато реши да направи постоянна регистрация на колата /мощността му е 320 коня/.
Когато тия дни се повозя и разгледам по-детайлно колата, ще има и още снимки.















Май 18, 2022, 16:26:24
Отговор #24

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодарение на колегата Весо, и заради липсата на БГ-регистрация още, Поршето се прибра от сервиза дето му беше правен мотора, благополучно до гаражите си в къщата на Бурян.


Юни 06, 2022, 12:55:18
Отговор #25

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Новата 928-ца на Бурян /трета поредна негова за 10 години време, и тази дето е сега в напълно вече в движение/, след ремонт на цил. глави и обслужвания общи и по мотора/, оня ден направи светски дебют на Спасовден.
публиката а хареса много, а майка ми и сина ми, като по принуда авто и Порше фенове покрай мен )) , също я харесаха.
Майко ми като по ненаблюдателна, по време на снмките с нея, я обърка с нашето малко по-старо трансаксъл Порше /което ориг. е шампански металик/, и ме пита. абе като съм я изкарал на Спасовден, дали не съм я пребоядисал в друг цвят...  O:-)
Пообърка малко моделите и версиите, хаха...

















Юни 06, 2022, 12:59:51
Отговор #26

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ударихме и едно каране после по събърбията заедно с Триумфа ми с Кадилака на Стенли, като 928-цата работеше безупречно.




















Юни 06, 2022, 13:02:34
Отговор #27

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811



















Юни 06, 2022, 13:04:13
Отговор #28

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И малко снимки на интериора...















Юли 02, 2022, 10:20:27
Отговор #29

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Още малко снимки от премиерата на 928-цата на тазгодишния парад на Спасовден.
















Голфа на Бурян пък се показ на парада в Банкя, където от чичо Искрен получи награда за Мерцедес, хаха.



Другият смях бе, като видя Голфа, Искрен възкликна- Я, не знаех че по-ранни Единици Голфове, ги е имало също в кабрио версия, мислех, че само по-късните с дебелите брони са кабрио!  :))
Всъщност, тия с дебелите брони и престилките, какъвто е моя 1-ца кабрио от 1991 модел, са само кабрио версии правени /след 1988 година/, а кабрио 1-ци се правят още от 1979 год.

Въобще, завидни познания за немското автомобилостроене, дето в този им изказ, биха засрамили даже някой 20 годишен милениал.  ))

https://www.volkswagen-newsroom.com/en/golf-cabriolet-3603