Автор Тема: Бенцовете, Трабито, Голфа, и 928-ците на Бурян  (Прочетена 10042 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 22, 2022, 14:01:54
Отговор #30

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Понеже колегата малко трудно качва тук снимки, ето му няколко фотоса от него и от Митко, от Класик пикника на Русе, където ходи с 928-цата.

Иначе тия дни Бурян по-активно подкара и по София и извън града, оранжевото Бенц комби т123, след затишие от няколко месеца, даже вчера ми дойде на гости с него.
На ретропарада пък на Банкя, извади Голфа 1-ца.

Интересни са трите снимки със сваления на десния калник страничен пластик панел на 300 СЛ-а му р129.
През м. Май или Юни Бурян мина там едно обучение по махане на ръжди в така нар. Фертан академия, правено от вносителя в БГ на тия материали.
Та, след като си накупи и материалите, се хвърли да приложи наученото като обработка и третиране, на тия уязвими места на роадстера му СЛ /които са уязвими и при всички 80-ски и 90-ски Бенцове с такива странични махаеми панели/.




















Юли 24, 2022, 19:32:41
Отговор #31

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
След като разходи насам-натам по страната по разни ретросъбори и паради 928-цата, колегата сутринта я докара и на едно събиране на Фейс групата Карс и кофи янгтаймерс.










Септември 18, 2022, 17:22:58
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Колегата Бурян, разбира се, освен карането на Поршето, не си е забравил и Бенцовете.
Тук със 123-ката комби дойде на една наша автофенско-дилърска  :)) среща с Марио от Марио-М5 автокъщата, преди 2 седмици, а с купето Е220 с124 бе пък в Гърция на море, веднага първите дни на м. Септември.






Октомври 07, 2022, 21:04:05
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Бенцовете на Бурян си виждат доста каране и в началото на есента.
Конкретно бордо металик Купето с124 С220, след като беше до Гърция на море в нач. на м. Септември, и сега в нач. на м. Октомври, отиде още веднъж там на плаж.

За влачене на караваната му колегата много ползва това Купе, понеже то му е едната от само двете коли с теглич които има, а и тоя отн. голямокубиков 4 цил. мотор на 220 ЦЕ-то, вади добър въртящ моменти и при ниски обороти.






Октомври 08, 2022, 21:09:03
Отговор #34

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Винаги съм се чудил , защо ти пишеш вместо Бурян, при положение , че чоека си пише във фейса и е компютърно грамотен :)))

Питах го във фейса как тегли тая грамадна каравана с това купе, защото аз с моя кораб 2 тона  лееко се шашкам да тегля мойта въшка :))

Октомври 09, 2022, 11:22:45
Отговор #35

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Винаги съм се чудил , защо ти пишеш вместо Бурян, при положение, че чоека си пише във фейса и е компютърно грамотен

Питах го във фейса как тегли тая грамадна каравана с това купе, защото аз с моя кораб 2 тона  лееко се шашкам да тегля мойта въшка

Ами, той караваната си и с 240 дизела Турист-ваген я влачеше, какво остава с това хубаво купе.
За снимките, не си е много за чудене, той по Фейса си качва снимки с колите, ама тук нещо се затруднява да качва заради отн. сложния на ползване Пикхост.
А и казва, че си губи паролата на регистрацията във Форума )) , та аз му качвам разни снимки, както и някои обяснения към тях.

Иначе и на съседа чичо Стенли му качвам тук снимки в темата с амер. му коли, да има все пак ъпдейти.
А и та на тях двамата, голяма част от снимките на колите им аз съм ги правил, та те си ги нямат на техните телефони, че да ги качват даже и по Фейса.

И като стана въпрос за Бурян, актуални снимки от Бенца му СЛ, вчера ми бяха на гости със съпругата му, с Роадстера.





« Последна редакция: Октомври 09, 2022, 11:47:29 от USfan »

Януари 21, 2023, 19:38:58
Отговор #36

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Малко зимни ъпдейти с колите на колегата.
Та, Бенцовете му вървят без проблеми, като тия дни ми беше с Е220 Купето на гости, а с СЛ-а 300-24, снима някакъв рекламен клип.








Април 03, 2023, 19:40:05
Отговор #37

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
С идването на пролетта, 928-цата взе да се вади по-често, като на каране се засече тоя уикенд, е с това готино 355 Спидер, боядисано вероятно фабрично, в нетипичен за модела и марката цвят.

Белия 124 200 ТЕ модел пък е поредния Бенц комби, придобивка на колегата Бурян, и на възраст реално е връстник на Поршето, понеже е от първите години на лифта със сивата широка лайстна.
Правено е това комби между 1990 и 1992 год, понеже е оборудвано с базовия 2-литра още само с 8-клапана, КЕ-Жетроник инжекция бензин мотор.





Юни 01, 2023, 22:28:15
Отговор #38

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Колегата Бурян, с идването на по-топлото време, подкара по-интензивно отново 928-цата, въпреки и дъждовете напоследък.
Днеска я покарахме колата му по София и по околностите към Бистрица.
Дори и на мокро време, покрай пер разпределение на масите, и пасивното завиващото тип-Вайзах задно окачване, неговата еС4 е изумително устойчива в завои със всякакви радиуси, както и по права линия, и при по-големи скорости също.




















Юни 12, 2023, 19:00:03
Отговор #39

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Благодарение на колегата Къци, връчването на една от наградите за дебют на Кюстендилския парад, дадена на Бурян за неговата 928 еС4, е вече увековечено.   :)