Автор Тема: Продавам части и аксесоари за европейски янг и олдтаймер автомобили.  (Прочетена 3266 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 01, 2015, 19:49:10
Прочетена 3266 пъти

Активен USfan

  • Публикации: 10804
             Да започнем тази тема с нещо рядко, а именно, е този оригинален чехословашки Шкода ключодържател, произведен през края на 70-те години, ще е за продаване.
Състоянието му е чисто ново, никога не е ползван, висулката с емблемата изглежда е правена или боядисана с бронз или месинг, както се вижда по цвета, а Шкода емблемата е с нанесена боя под безцветен слой лак. Кожата на държателя е тъмносиня и прилича на естествена.
             Цената на това непипано бижу /само хромринга има окисни следи от времето по него/, понеже си е нещо рядко, а е и чисто нов, ще е сериозните 20 лева.  ;D
             Пращане по Еконт, или може за София до понеделник, и доставка чрез среща някъде по центъра.
             Разбира се, ключодържателя може и да се замени за подобен автомобилен /може и срещу не нов такъв/, за кола от следните марки- Порше, Опел, Ауди, Фолксваген, Форд, Мазда, или такъв на някоя американска фирма. Може и замяна за някой друг такъв неголям интересен ретрочарк/аксесоар.
              КОЙТО ИМА ПОДХОДЯЩА ОФЕРТА, НЕКА ДА ПОСТНЕ СНИМКА НА неговото нещо тук в темата.
За контакти- Людмил, тел. 0898-644162, или пишете тук или на лични.
Ето и как изглежда ключодържателя.



« Последна редакция: Юли 02, 2015, 10:26:36 от USfan »

Юли 03, 2015, 00:28:37
Отговор #1

Активен USfan

  • Публикации: 10804
Шкода аксесоара от 70-те беше успешно бартеросан за американски аксесоар от 80-е с колегата Кранкенщайн.
Да му е честито мятането на клучовете на 110 еР-а с тоя държател на Шкода събора други ден.  :D

Юли 03, 2015, 02:00:37
Отговор #2

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7185
Мерси колега ЮСфен! Добре, че /все още/ нямам толкова много Шкоди, колкото ми станаха ключодържателите за тях :)) А ти скоро да се сдобиеш и с подходящ Кадилак към аксесоара, че както споменах и емблема за него съм ти приготвил ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 26, 2015, 14:29:01
Отговор #3

Активен USfan

  • Публикации: 10804
Днес си намерих в гаража две много интересни италиански неща, които са ми останали резервни, а именно- тези 2 броя странични огледала, съответно ляво и дясно.
Те са били или от Алфата ми ГТВ, или от някое от Бертоне-тата ми Х 1/9. А
В чудесно състояние са, и са оригинални италиански рейсинг огледала, от известната марка Виталони-Хромодора.
Абсолютно комплектни са, без липси или счупени неща, само пластмасата им отвън е малко помътняла на места, както се вижда от снимките, което обаче с полиране лесно би се оправило.
Напълно изправни са и функционално, сгъват се лесно, и са оборудвани с оригиналните им напълно здрави стъкла.
Огледалата имат към тях и оригиналните им триъгълни поставки/вложки са слагане, както се вижда.
Като тип огледала са абс. подходящи за всякакви спортни и рейсинг янг и олдтаймери от 70-те и 80-те години, и то не само за италиански модели такива.

Тези чудесни Виталонита са за продаване общо двете на цена от умерените само 100 лева за комплекта.
Като поради рядкостта на модела и доброто им състояние, цената ще е без коментар.
Поотделно също не се продават, да не се разваля хубавия комплект.

По принцип оригиналните огледала Виталони в разл. им версии по Нета вървят по 80-130, че до 200 евро в зависимост от състоянието и за които модели са предназначени.
Точно същия модел огледала Виталони, освен по Алфи ГТВ, Спидер и на различни спортни Фиати, се е слагал и на Ламборгини Каунтач от версиите им от 80те- 5000 еС и КуВе, както се вижда от линка.

http://www.ebay.com/itm/Vitaloni-Turbo-Non-Electric-Door-Mirrors-Compatible-with-Lamborghini-Countach-/262061661811?hash=item3d04179e73&vxp=mtr

За запазване пишете тук, но ще е само за срок от 2-3 дена.
В рамките на София може директно даване в центъра, а пращане с опция за оглед може през Еконт.










« Последна редакция: Септември 26, 2015, 14:46:52 от USfan »

Октомври 06, 2015, 10:53:48
Отговор #4

Неактивен pitbul_bolid_205

  • Публикации: 36
Такива огледала мисля, че се вграждат заводско на Ритмо, Уно /първа фаза/, Панда и Фиорино - поне на такива автомобили съм ги виждал.

Декември 01, 2021, 22:40:41
Отговор #5

Активен USfan

  • Публикации: 10804
Виталоните още са налични, и са за продаване, цената им остава същата.
Може за тях замяна и срещу запазен или нов чифт малки на размери хромирани ретро огледала, които да са издържани в стила на 60-те години.
Може и купуване от моя страна, ако някой има подобен чифт хром-огледала, да предлага тук, но със снимка.

Условията на които да отговарят такъв чифт огледала /иначе формата им на корпусите е без значение- дали е кръгла, трапецовидна, или правоъгълна, е все едно/, за да ме интересуват, са две.
Първо и най-важно, трябва да са модел САМО с 1 централен болт за закрепване.
И второто условие е- по възможност да се извиват огледалата на ябълки, все едно в основата или в корпуса им, на около 45 градуса, че да може да се прибират към колата.
Може и да не се извиват толкова, но тогава трябва рамената им да са съвсем къси.

И уточнение може да се направи, че мотоциклетни хром-огледала, все едно с къси или с дълги рамки, не ме интересуват, само такива за автомобили ми трябват.
Ето няколко примерни снимки от нета, какво точно ми трябва за купуване, или за замяна.
На Ситроен 2СВ напр. са такива сгъващи се.








« Последна редакция: Декември 01, 2021, 22:44:23 от USfan »

Януари 04, 2024, 20:02:46
Отговор #6

Активен USfan

  • Публикации: 10804
Ето как стоят точно този модел Виталонита сложени на Кунтач, но в случая там са поставени не на триъгълните стъкълца /за каквото приложение са моите/, а навъртени директно в ламарината на вратите.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lamborghini_Countach#/media/File:Lamborghini_Countach_-_Flickr_-_exfordy_(2).jpg



Разбира се, ако са версията Виталонита за Ламборгини Кунтач монтаж /които са с абс. същия корпус като моите, но със щифта за закрепване на вратите/, цените са доста високи. например на този нов комплект с ръчен реглаж, им искат 1900 долара, плюс доставка.

https://www.ebay.ca/itm/224651953792











А ако пък са Ламбо Виталони с електр. реглаж /моите са ръчни/ тогава цените стават космически. В случая, на този комплект, които дори не са нови, а употребявани, им искат 2250 долара цена.

https://www.ebay.co.uk/itm/225492221562







За моя комплект Виталонита, освен продаване, може и замяна за някакви подобни авточасти, или аксесоари, които да ми свършат работа по моите ретроколи.
« Последна редакция: Януари 04, 2024, 20:23:25 от USfan »

Януари 07, 2024, 15:22:47
Отговор #7

Активен USfan

  • Публикации: 10804
Ето как седят този модел Виталонита, гледани отгоре, в случая на Кунтач.
А може ли да познаете младежа с колелото, позиращ гордо пред този 80-ски 5000 еС или КуВе модел...