Автор Тема: VI-то класик рали "Златни пясъци" - 13, 14 и 15 май 2011 г.  (Прочетена 13527 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 17, 2011, 10:24:40
Прочетена 13527 пъти

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Тече подготовката на VIто класик рали "Златни пясъци", затова ще публикувам предварителна инофрмация за събитието:

Класик рали „Златни Пясъци” ще се проведе на 13, 14 и 15 май 2011г. с локация на старт-финал хотел „Астера”, к.к. Златни Пясъци. Регламентът на ралито е съставен съгласно правилата на FIVA и FIA за historic regularity rallies. Обща дължина на ралито – около 500 км с настилка асфалт и общо 6 броя точни езди. Средна скорост за придвижване по трасето – 50 км/ч.
Програма за провеждане:
13 май 2011г. – посрещане и настаняване на участниците, административна проверка и техническа конференция с екипажите;
14 май 2011г. – технически преглед на автомобилите и разпределянето им по класове; старт на I етап – Златни Пясъци, Варна, Шумен, Сливен, етапа включва 3 точни езди.
15 май 2011г. – старт на II етап – Сливен, Шумен, Варна, Златни Пясъци, етапа включва 3 точни езди; награждавене.

Петък 13 май за желаещите да пренощуват в к.к. Златни Пясъци може да бъде осигурен хотел.
Събота 14 май участниците в ралито ще пренощуват на хотел в Сливен.

Авто Мото Ретро Клуб Варна
Председател:  Марин Маринов, телефон: 089 9 928 012
Секретар:  Орлин Пенев, телефон: 089 9 000739
e-mail: [email protected]
Факс: 052/631211


Тук качвам снимки от класик рали Златни Пясъци проведено през 2009г.







« Последна редакция: Октомври 30, 2013, 16:14:29 от dido1903 »

Март 30, 2011, 22:13:01
Отговор #1

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Още информация за предстоящото класик рали:





карта на маршрута:


Май 04, 2011, 07:37:55
Отговор #2

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Ще има ли участници?
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Май 04, 2011, 08:09:41
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Аз пропускам.

Ще открия сезона с "Розова долина".
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 04, 2011, 15:32:07
Отговор #4

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Мен ще ме вземеш ли  ???

Май 04, 2011, 15:40:22
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Maршрутът ще е съкратен сигурно, както и специалните етапи... въпреки това засега съм решил да участвам, че досега все пропусках по технически причини, а миналата година дори го отмениха. Ако има други от Сф може да тръгнем заедно другия петък. booger, жената засега е на кантар дали ще може да дойде, така че ще ти пиша ако навигаторското место остане вакантно
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 04, 2011, 16:46:37
Отговор #6

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Митак, аз ще ходя....обаче нещо много-много не ми е ясно какво става....На едни и същи дати има две ралита с еднакви имена...Едното се организира от Марин другото от Иван...Нека организатора да сподели повече подртобности... >:D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 04, 2011, 17:58:49
Отговор #7

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Нека внеса яснота, относно положението с двете мероприятия. Нека първо започнем с името: марката класик рали "Златни Пясъци" е регистрирана в Патентното ведомство от Орлин Пенев Моторспорт, който е и организатор на тазгодишното класик рали "Златни Пясъци", оттук следва, че използването на същото име за друго мероприятие, организирано било от Иван или Драган е нарушаване на закона.
От много години Орлин Пенев е човека, който организира ралита за ретро автомобили по истински правила с часови контроли, изпитания за класиране/майсторско управление и точни езди с почти същия съдийски състав, който е засичал времената на участниците в легендарното и носещо същото име рали преди години. Тази година във връзка с неблагоприятното финансово положение на голяма част от спонсорите се налага отклонение от горепосочената програма, а именно: вместо изпитания за класиране - точни езди ще се проведат изпитания за класиране - майсторско управление - ще бъдат 6 на брой - 3 на отиване към Сливен и 3 на връщане към Златни Пясъци. Ретро автомобилите тръгват в колона към Шумен, по пътя всички се отбиват, правят се майсторските управления в Девня, Шумен и Сливен. Същото се случва на следващия ден, само че в обратен ред. Финала и награждавенето си остават на същото място пред хотел Астера, к.к. Златни Пясъци. Класирането става въз основа на резултатите, записани от участниците по време на майсторското управление. Ще има 3 купи за генерално класиране в ралито и по 3 купи за всеки клас, като подреждането ще е по работен обем на двигателя:
1)клас до  1 000 куб. см.
2)клас до  1 600 куб. см.
3)клас над 1 600 куб. см

Krankenstein подава грешна информация, няма да има съкращаване на маршрута, маршрута си остава същия Златни Пясъци - Шумен - Сливен и обратно, единствената промяна е, че вместо точна едза ще има майсторско управление и че автомобилите ще се движат по трасето в колона.

"Ралито" на Иван няма да е рали по смисъла на думата, а по-скоро ядене на ягне: пътуване до Девня за целтта и после банкет.


Все пак да не забравяме, че пътищата на хората се разделят, защото всеки счита своя за единствения прав, затова тази година на една дата 2 събития, догодина 3 и т.н.

Май 05, 2011, 22:04:23
Отговор #8

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Колега, не искам да ме разбираш погрешно, аз съм против всички тия деления в нашите среди, кой, какво, защо.......! Иван и Кольо Бижуто ме поканиха на тяхното мероприятие, официално с покана, дадена ми лично на откриването на сезона на Беклемето.Аз Ягнешко не ям, и останах много учуден , че сте от един град , а сте се разделили, Марински ми е приятел за брат му Руско , пък няма какво да говоря, но да не разводняваме...и сега какво се получава...примерно 20 екипажа на при Орлин, 20 екипажа при Иван....сякаш не можеше всички да ме заедно ......Странни са ми тези работи....се едно се дели съкровището на Индже войвода...?????? >:D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 09, 2011, 14:48:48
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Krankenstein подава грешна информация, няма да има съкращаване на маршрута, маршрута си остава същия Златни Пясъци - Шумен - Сливен и обратно, единствената промяна е, че вместо точна едза ще има майсторско управление и че автомобилите ще се движат по трасето в колона.
Само да уточня, че разговарях по тел. с Орлин преди около седмица и тогава той спомена, че все още и маршрута подлежи на доуточнение... така че не съм искал да дезинформирам никого и ти благодаря, че своевременно ни подаваш новините от кухнята.
Иначе съм съгласен с Влади - много ми е мъчно заради това люспене на "синодите" типично по нашенски. С Марин и Бижуто също сме приятели и не знам кой първи е обявил датата - те или Орлин, но нищо не пречеше да седнат на по бира и да се разберат по комшийски вместо да раздвояват и без това не толкова многобройните участници.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.