Автор Тема: Препоръка за смазка за жило на километраж  (Прочетена 2524 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 18, 2019, 00:22:40
Прочетена 2524 пъти

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Никога не съм се замислял че може да има някаква специална смазка за там. Вие какво ползвате освен стандартно тънко масло? В американски групи за ретро автомобили хвалят  и препоръчват само и единствено това https://www.amazon.com/Dorman-03344-Graphite-Cable-Lubricant/dp/B0185XNU64
Тук обаче нямам идея дали се продава. Струва ли си да поръчвам отвъд океана?
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 11:49:34 от dido1903 »
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Август 18, 2019, 09:42:45
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Митко , ако жилото на километража е разплетено някъде си в в бронята , никаква
страст не върши работа . Само тънко фино машино масълце или моторна тънка синтетика. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 18, 2019, 11:00:15
Отговор #2

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Няма нужда от специални продукти. Най-обикновено моторно масло разбъркано с бензин се инжектира в бронята на жилото - бензинът се изпарява и жилото е добре смазано ;)

Август 18, 2019, 21:59:44
Отговор #3

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Аз съм смазвал жила на доста коли. Ама на корвета взех да чета из групите какво ползват и ми стана странно чак. Мерси все пак. Ще е по нашенски.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Август 20, 2019, 09:39:14
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Алфетата ми дойде с "цъкащо" жило и подскачаща стрелка на оборотомера.

Набързо купих ново жило, което още си стои в опаковката.

Просто подкарах колата и с километрите цъкането изчезна и стрелката се стабилизира (не напълно,  но е добре).
Може да пробваш да навъртиш едни 1000-2000 км, евентуално да раздвижиш малко механиката.

Какви са симптомите при теб?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 20, 2019, 13:59:56
Отговор #5

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Основно за жилото на километража е да има минимално огъване и да е с правилната дължина.
По отношение на мазането - стандартно моторно масло би свършило отлична работа. Жилото се сваля и се маже.
Аз имах проблем с виещ километраж на Волгата. При реставрацията поставих чисто нови уреди. Разглобих ги, боядисах ги в цвета на купето, обаче въобще не ми хрумна да смажа редуктора на километража. Е, тая пролет подкарах колата и по едно време се получи жесток вой от уреда. Отвих жилото. Стигнах до там, за където бях тръгнал. И се почна едно чудене какво да сипя на уреда. В крайна сметка се спрях на смазка за мотоциклетни вериги. Тя е течна, леснопроникваща, а след това се втвърдява и маже по-дълго време. В случая имам отвор за мазане на редуктора. Напръсках обилно и всякакви неприятни звуци изчезнаха, а стрелката не трепти. Вече 2000км минах, никакви забележки. В тоя ред на мисли може би и това е нелошо решение.

Септември 25, 2019, 08:55:16
Отговор #6

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Честно казано, след около 1000км каране, шумът намаля драстично, даже май не ме дразни вече, стрелката не трепти изобщо. А малко ме е страх да разглобявам там покрай таблото защото не знам на какво ще се натъкна и колко са игорели пластмасариите около него. Май е искало каране. Както винаги съм казвал - ако искаме да гледаме коли в заводско състояние  - отиваме в музея. Другите трябва да се карат  >:D
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран