Автомобили > Американски автомобили

Chevrolet El Camino 1978 - Бургас

(1/11) > >>

dakatta:
Здравейте на всички,
представих се в темата "Кой, кой е... представете се!",  затова и продължавам разговора...
темата требеше да започне по отдавна, но все не намирах куража да започна със споделянето,
може би щеше и да поотлежи още известно време, НО:
- един старши бати ми "издърпа" ухото да я почвам...
- а и ТРЕБЕ да призная и на Иво - гУЕмо ЦРУ е - откъде изрови снимки на излизане от бояджията...още не мога си обЯсня.

Kолата бе купена от търговете в Щатите, мокрена-но от успелите плувци, в смисъл не от тоталните удавници  ;D
(Механика успя да я запали на втория ден - то и няма кой знае колко електроника по нея); V8 350cid, three on tree - тристепенен автомат - с бастуна на кормиланата колона - кутията е TH350,  детайлите на двигателя ми предстои да ги разчета-все забравям да взема необходимите цифри и букви...
Сега е момента да споделя - не съм нито механик, нито тенекеджия, нито бояджия, но пък за сметка на това - имам достатъчно бензин в кръвта. В начинанието за което ще прочетете аз бях по логистиката, осигуряването на части, координацията и разбира се плащане на сметките.




Пристигна в Бургас средата на Март 18, началото на Май беше регистрирана с малка закачка от сладурите в кат Бс, имаше и заяждане, имаше и пот, но всичко приключи ОК. С табелите беше по спокойно да се планира последващия алгоритъм.
Разбираемо е че ще редуцирам бройката на снимките, има архив за по любознателните...
Пристигане в Бургас: 












Първото пипане беше-ремонтен комплект на карба, да диша като жив човек, че беше бая асматична в началото,
покарахме я малко лятото на 18-за да осъзнаем че е много зле откъм управление-всичко по кормилната уредба искаше смяна,
(suspension kit - влезе веднага като първа позиция във wish list.a - и от там нататък като тръгна една...с желанията...  O:-)
окачването не беше зле, задните пневматични амортисьори си работеха даже и се помпеха,
задните джанти бидейки с "добър" отрицателен оффсет бяха причината гумите да стръжат по калниците из нашите хубави пътища и по бургаските легнали полицаи с по висока скорост ;)

поглед отдолу:








В краката на шофьора имаше Убава дупка 30*40 цм, а благодарение на здравия мокет не се чуствах Флинтстоун  ;), в краката на пасажера беше маааалко по добре, не беше една голяма, а бяха малки ама много на брой  ;D.
Та общо взето, начертахме action плана: тотално разхвърляне, шаси за бластене, купе за кърпене, подмяна на всичко което може се смени по салона, претапициране салон, подмяна цялостно окачването, подмяна старите дискове/барабани с нови дискове/дискове и сп.апарати, боядисване и събиране.
И...филма започна.


следва продължение.



dakatta:
продължавам с общо разглобяване

Разглобяване - по голямата част я извърши механикът (ако имам позволението му-ще спомена по-нататък името на сервиза и механика), аз бях по дребните и пипкави неща; дреболиите и тегавите неща които изнервят повечето хора - мен ме успокояват...ти да видиш, но винаги под погледа и с указанията на механика  >:(
Снимах на всека малка стъпчица, щото както знаете-после требе и да се сглоби. Esteo беше свалил таван, кори врати и кори купето, като беше оставил таблото за мен; имаше и вълшебни слова, имаше и мамата и татито но таблото си излезе за възстановяване (имаше наличен вече dash pad).
"Салонът" марш навън, седалките, корите на вратите, таблото и тавана, си чакаха реда за Естео,
Аз пък си чаках реда и сгодното време, механикът да отдели купето от шасито, и в чакането се разминах на повече от два пъти с графика на Румбата, за което мога само да съжалявам.
Не губим кураж, ще има и следващ тираж  ;)






























така се отекоха месеците Окт-Ноември 2018, с надеждата че по Коледа стават чудеса.

dakatta:
"развода" - И чудото стана... купето се надигна от шасито 29-30/12, а на 03/01 2019 тръгна към тенекеджията.





 

























нямам много какво да коментирам, нови тампони-втулки за монтажа бяха налични вече, с много други и дребни, и едри неща по начертания алгоритъм.

следва продължение

Механджията:
супер е каминото, ама мен ме вълнува тва на аватара, и на него му трябва темичка - имам подобно животно :)

dakatta:

знам Марто, знам, има защо Jag.a да те интерсува повече.
За него обаче не смятам да отварям тема.... той ни се появи в следствие на един бартер, със сина решихме вместо да го подаряваме на някой друг-да си го задържим и възстановим полекичка, не се бърза. А иначе котето е '99, 4.0л V8, атмосферен-не е supercharge; добре е откъм ръжда, има работа по окачването (wish листа му е готов и си чака момента).
За повече по котката - или на лично или на чаша, някъде, някога...  8))

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия